1. Lemmikinhoito
  2. Leppävaara

Lemmikinhoito, Leppävaara

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
KatriinaK

1. Katriina

3.8 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava eläinhoitaja❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
KatriinaK

1. Katriina

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava eläinhoitaja❤️3.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
8 €
/päivä
KylaK

2. Kyla

1.1 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Your pets new best friend!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
KylaK

2. Kyla

Uusi lemmikinhoitaja
Your pets new best friend!1.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MeriM

3. Meri

3.1 km
alkaen
19 €
/päivä
47 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Luotettava hoitaja kissalle tai kissoille

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
MeriM

3. Meri

Luotettava hoitaja kissalle tai kissoille3.1 km
(47 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"Meri was taking care of the catties for the second time and it was again the most carefree holidays for us and our cats were super relaxed when we returned. We got the most adorable updates and were sure at all times that our cats were in good hands. Thanks again 😻😻"
MareikeM
Arvostelu - Mareike
alkaen
19 €
/päivä
YuliyaY

4. Yuliya

1.1 km
alkaen
13,9 €
/päivä
10 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
YuliyaY

4. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them1.1 km
(10 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"A huge thank you to Yuliya for looking after my cat! 🐈‍⬛ She is a very kind, responsible, and attentive pet sitter. My cat was in safe hands, and communication was smooth and pleasant. I will definitely book with her again! 🥰"
LenaL
Arvostelu - Lena
alkaen
13,9 €
/päivä
AnniA

5. Anni

5 km
alkaen
15 €
/päivä
22 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
AnniA

5. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi5 km
(22 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Kaikki sujui hyvin ja ammattimaisesti, toinen kissoista joka on arempi antoi Annin jopa silittää. "
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
15 €
/päivä
JohannaJ

6. Johanna

3.2 km
alkaen
19 €
/päivä
25 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Kissakokenut hoitaja tarjoaa hoitoa! English ok!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
JohannaJ

6. Johanna

Kissakokenut hoitaja tarjoaa hoitoa! English ok!3.2 km
(25 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
"Johanna was taking care of our cats during our holidays and everything went great. She took time to build a bond with our cats and gave us a report after each visit so we could be ensured that everything was ok. One of our cats needs medication twice a day and this was no problem whatsoever for Johanna. Thank you so much for your great care ❤️"
MareikeM
Arvostelu - Mareike
alkaen
19 €
/päivä
JasminJ

7. Jasmin

4.4 km
alkaen
15 €
/päivä
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
JasminJ

7. Jasmin

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶4.4 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"We were really happy with the service we received through Pawshake. She took good care of our cats, and kept us updated every day with photos and messages. Her communication was easy and reassuring, which gave us peace of mind while we were away. We would absolutely book her again and highly recommend her to anyone looking for a reliable and caring pet sitter."
FatmaF
Arvostelu - Fatma
alkaen
15 €
/päivä
LunaL

8. Luna

3.8 km
alkaen
15 €
/päivä
10 arviota
5
toistuvaa asiakasta

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
LunaL

8. Luna

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷3.8 km
(10 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Olimme tyytyväisiä ja kissatkin vaikuttivat viihtyvän hyvin Lunan seurassa. Voin suositella! "
AnniA
Arvostelu - Anni
alkaen
15 €
/päivä
Rakin AbsarR

9. Rakin Absar

0.3 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾

Rakin AbsarR

9. Rakin Absar

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾0.3 km
alkaen
10 €
/päivä
VilmaV

10. Vilma

2.4 km
alkaen
12 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
VilmaV

10. Vilma

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi2.4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"first time using the service and really happy how things went :) very nice person, did what we agreed on"
BastiaanB
Arvostelu - Bastiaan
alkaen
12 €
/päivä
TatianaT

11. Tatiana

4.4 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks

Aktiivinen viimeksi tänään
TatianaT

11. Tatiana

Uusi lemmikinhoitaja
Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks 4.4 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
8 €
/päivä
KristiinaK

12. Kristiina

2.4 km
alkaen
10 €
/päivä
11 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Kissanhoitaja Länsi-Helsingissä nopealla aikataululla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
KristiinaK

12. Kristiina

Kissanhoitaja Länsi-Helsingissä nopealla aikataululla2.4 km
(11 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"Hyvin luotettava, huolellinen ja mukava kissavahti, mielellään annan toistekin rakkaat kisut hänen huomaansa! Vahva suositus 👍"
AnniA
Arvostelu - Anni
alkaen
10 €
/päivä
KaroliinaK

13. Karoliina

3.9 km
alkaen
20 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kissakokemusta vuosien ajalta

KaroliinaK

13. Karoliina

Kissakokemusta vuosien ajalta3.9 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"We needed a catsitter and a friend suggested Karoliina to us. It was our first experience with Pawshake and we were worried about leaving our cat alone at home but thanks to Karoliina it went great! she came to meet us and our kitty Reira before the sitting period. She followed the instructions we left accurately and played with her as well as feeding her. Communication was great, we received updates, pics and videos of Reira eating, playing and snuggling. We highly recommend Karoliina and will definitely book her again if we need a catsitter in the future!"
FrancescoF
Arvostelu - Francesco
alkaen
20 €
/päivä
LuisaL

14. Luisa

4.1 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Dog Lover in Espoo – Walks, Company & Regular Care

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
LuisaL

14. Luisa

Dog Lover in Espoo – Walks, Company & Regular Care4.1 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Luisa clearly loves animals. She paid attention to my dog's special needs and took good care of him. Very satisfied with her help 👍🏻 "
AidaA
Arvostelu - Aida
alkaen
10 €
/päivä
VladV

15. Vlad

4.1 km
alkaen
18 €
/päivä
1 arvio

Reliable Cat Care in Leppävaara 🐾

VladV

15. Vlad

Reliable Cat Care in Leppävaara 🐾4.1 km
(1 arvio)
"Vlad took very good care of my cat and sent pictures of the visit! "
AnniinaA
Arvostelu - Anniina
alkaen
18 €
/päivä
LauraL

16. Laura

4.5 km
alkaen
8 €
/päivä
2 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
LauraL

16. Laura

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen4.5 km
(2 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"Kissakansa oli hyvin rentoja omia itsejään kotiin palatessa ja kaikki hyvin tassuvaltakunnassa. Plussapisteet vielä kuulumisten viestittelystä, niin vakituinen palvelija pystyi sitten lomailemaan vailla huolia :3 6/5"
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
8 €
/päivä
AbigaelA

17. Abigael

3.3 km
alkaen
7 €
/päivä
1 arvio

Hoping to meet furry friends in Vaasa! I miss my dog in PH.

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu shihtzu-poodle Bucky kanssa
AbigaelA

17. Abigael

Hoping to meet furry friends in Vaasa! I miss my dog in PH.3.3 km
(1 arvio)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu shihtzu-poodle Bucky kanssa
"Abigael communicated well and took a very good care of my dear cat while I was travelling 🤩 "
MiiaM
Arvostelu - Miia
alkaen
7 €
/päivä
MiraM

18. Mira

1.4 km
alkaen
19 €
/päivä
35 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<3

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
MiraM

18. Mira

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<31.4 km
(35 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"I felt assured when Mira took care of my cats during my holidays. She always updated me with the cats’ wellbeing and many pictures. She did the pet chores cleanly and tidily too. I can highly recommend Mira as a trustworthy petsitter."
LinhL
Arvostelu - Linh
alkaen
19 €
/päivä
MilaM

19. Mila

4.3 km
alkaen
10 €
/päivä
6 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MilaM

19. Mila

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa4.3 km
(6 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Mila kävi vajaan viikon reissumme aikana katsomassa kahta kissaamme kaksi kertaa päivässä. Olemme enemmän kuin tyytyväisiä Milan palveluun. Hinta-laatusuhde erinomainen. "
MikkoM
Arvostelu - Mikko
alkaen
10 €
/päivä
SashaS

20. Sasha

4.1 km
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
SashaS

20. Sasha

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️4.1 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Sasha was a life saver and my cats loved her! I had last minute travel coming up and she was so fast to respond. 10/10! "
CalebC
Arvostelu - Caleb
alkaen
18 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Leppävaaran lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Leppävaaran lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Leppävaara. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Leppävaarassa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Leppävaarassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 5455 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.