1. Kissanhoito
  2. Leppävaara

Kissanhoito, Leppävaara

Kotikäyntejä kissallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
Rakin AbsarR

1. Rakin Absar

4.2 km - Vantaa
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Rakin AbsarR

1. Rakin Absar

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾4.2 km - Vantaa
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
TatianaT

2. Tatiana

0.3 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
TatianaT

2. Tatiana

Uusi lemmikinhoitaja
Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks 0.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
8 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MeriM

3. Meri

3.2 km
alkaen
19 €
/päivä
46 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Luotettava hoitaja kissalle tai kissoille

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
MeriM

3. Meri

Luotettava hoitaja kissalle tai kissoille3.2 km
(46 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Meri was taking care of the catties for the second time and it was again the most carefree holidays for us and our cats were super relaxed when we returned. We got the most adorable updates and were sure at all times that our cats were in good hands. Thanks again 😻😻"
MareikeM
Arvostelu - Mareike
alkaen
19 €
/päivä
MarinaM

4. Marina

4.3 km
alkaen
28 €
/päivä
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

4. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾4.3 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina is a great cat sitter and a very reliable and kind person who really loves animals. I was away for quite a long time (almost three weeks) and was stressed about leaving my cat Tobias alone, but Marina made everything so much easier. Every day she was updating me on Tobias, sending pictures and videos of him. She has noticed that he was shedding and was brushing him. When I came back home, my cat looked happy and relaxed, which is a very good sign that Marina was taking great care of him. I really appreciate Marina's love and genuine care for animals. I would 100% recommend Marina as a pet sitter if you want an attentive and professional care for your pets. Thank you, Marina, I appreciate your work a lot!"
OlgaO
Arvostelu - Olga
alkaen
28 €
/päivä
PAVITHRAP

5. PAVITHRA

3 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring & Reliable Pet Sitter – Loving Care You Can Trust 🐾

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
PAVITHRAP

5. PAVITHRA

Uusi lemmikinhoitaja
Caring & Reliable Pet Sitter – Loving Care You Can Trust 🐾3 km
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
AnniA

6. Anni

5.1 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
AnniA

6. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi5.1 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Kaikki sujui hyvin ja ammattimaisesti, toinen kissoista joka on arempi antoi Annin jopa silittää. "
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
15 €
/päivä
YuliyaY

7. Yuliya

4.5 km
alkaen
13,9 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
YuliyaY

7. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them4.5 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"A huge thank you to Yuliya for looking after my cat! 🐈‍⬛ She is a very kind, responsible, and attentive pet sitter. My cat was in safe hands, and communication was smooth and pleasant. I will definitely book with her again! 🥰"
LenaL
Arvostelu - Lena
alkaen
13,9 €
/päivä
JohannaJ

8. Johanna

1.3 km
alkaen
19 €
/päivä
25 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Kissakokenut hoitaja tarjoaa hoitoa! English ok!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
JohannaJ

8. Johanna

Kissakokenut hoitaja tarjoaa hoitoa! English ok!1.3 km
(25 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Johanna was taking care of our cats during our holidays and everything went great. She took time to build a bond with our cats and gave us a report after each visit so we could be ensured that everything was ok. One of our cats needs medication twice a day and this was no problem whatsoever for Johanna. Thank you so much for your great care ❤️"
MareikeM
Arvostelu - Mareike
alkaen
19 €
/päivä
JasminJ

9. Jasmin

0.6 km
alkaen
15 €
/päivä
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
JasminJ

9. Jasmin

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶0.6 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"We were really happy with the service we received through Pawshake. She took good care of our cats, and kept us updated every day with photos and messages. Her communication was easy and reassuring, which gave us peace of mind while we were away. We would absolutely book her again and highly recommend her to anyone looking for a reliable and caring pet sitter."
FatmaF
Arvostelu - Fatma
alkaen
15 €
/päivä
KristiinaK

10. Kristiina

2.9 km
alkaen
10 €
/päivä
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kissanhoitaja Länsi-Helsingissä nopealla aikataululla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
KristiinaK

10. Kristiina

Kissanhoitaja Länsi-Helsingissä nopealla aikataululla2.9 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kristiina on käynyt muutaman kerran hoitamassa kissaamme kun ollaan oltu reissussa. Kaikki on sujunut aina hyvin, käynneiltä tulee aina viestiä niin tietää että kaikki on hyvin. Kristiina on ollut luotettava hoitaja, otamme hänet mielellään taas uudestaan 😊"
CorinnaC
Arvostelu - Corinna
alkaen
10 €
/päivä
LuisaL

11. Luisa

0.8 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Dog Lover in Espoo – Walks, Company & Regular Care

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
LuisaL

11. Luisa

Dog Lover in Espoo – Walks, Company & Regular Care0.8 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"We had Luisa look after our Border Terrier puppy, Toffe, and we were very happy with the experience. She was reliable, kind, and exceptionally patient with a young, energetic puppy. We felt Toffe was in good hands and would gladly book Luisa again."
GabrielG
Arvostelu - Gabriel
alkaen
10 €
/päivä
KaroliinaK

12. Karoliina

1.1 km
alkaen
20 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kissakokemusta vuosien ajalta

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
KaroliinaK

12. Karoliina

Kissakokemusta vuosien ajalta1.1 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
"We needed a catsitter and a friend suggested Karoliina to us. It was our first experience with Pawshake and we were worried about leaving our cat alone at home but thanks to Karoliina it went great! she came to meet us and our kitty Reira before the sitting period. She followed the instructions we left accurately and played with her as well as feeding her. Communication was great, we received updates, pics and videos of Reira eating, playing and snuggling. We highly recommend Karoliina and will definitely book her again if we need a catsitter in the future!"
FrancescoF
Arvostelu - Francesco
alkaen
20 €
/päivä
VladV

13. Vlad

0.4 km - Espoo
alkaen
18 €
/päivä
1 arvio

Reliable Cat Care in Pasila 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
VladV

13. Vlad

Reliable Cat Care in Pasila 🐾0.4 km - Espoo
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Vlad took very good care of my cat and sent pictures of the visit! "
AnniinaA
Arvostelu - Anniina
alkaen
18 €
/päivä
Luise-MarieL

14. Luise-Marie

5 km
alkaen
15 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Luise-MarieL

14. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja5 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Everything wonderful written on Luisen’s profile is more than true. She took care of our cats for two weeks and kept us constantly informed. Our cats really loved her. Everything went exactly as we had discussed beforehand. On some days, she was even more cautious and attentive than we were used to. She even bought a Christmas gift 💜 She thought of everything for our cats’ health and comfort and was very cooperative throughout."
DamlaD
Arvostelu - Damla
alkaen
15 €
/päivä
LauraL

15. Laura

0.2 km
alkaen
8 €
/päivä
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
LauraL

15. Laura

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen0.2 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Kissakansa oli hyvin rentoja omia itsejään kotiin palatessa ja kaikki hyvin tassuvaltakunnassa. Plussapisteet vielä kuulumisten viestittelystä, niin vakituinen palvelija pystyi sitten lomailemaan vailla huolia :3 6/5"
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
8 €
/päivä
MilaM

16. Mila

0.3 km
alkaen
10 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
MilaM

16. Mila

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa0.3 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Mila kävi vajaan viikon reissumme aikana katsomassa kahta kissaamme kaksi kertaa päivässä. Olemme enemmän kuin tyytyväisiä Milan palveluun. Hinta-laatusuhde erinomainen. "
MikkoM
Arvostelu - Mikko
alkaen
10 €
/päivä
AyaA

17. Aya

3.4 km
alkaen
13 €
/päivä
4 arviota

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
AyaA

17. Aya

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨3.4 km
(4 arviota)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
"Aya took very good care of my cat. She was flexible and swift with her communication. It was great to get a message, video and pic after each visit 😊. "
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
13 €
/päivä
MiraM

18. Mira

3.2 km - Espoo
alkaen
19 €
/päivä
35 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
MiraM

18. Mira

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<33.2 km - Espoo
(35 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"I felt assured when Mira took care of my cats during my holidays. She always updated me with the cats’ wellbeing and many pictures. She did the pet chores cleanly and tidily too. I can highly recommend Mira as a trustworthy petsitter."
LinhL
Arvostelu - Linh
alkaen
19 €
/päivä
SashaS

19. Sasha

0.4 km - Espoo
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SashaS

19. Sasha

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️0.4 km - Espoo
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Sasha was a life saver and my cats loved her! I had last minute travel coming up and she was so fast to respond. 10/10! "
CalebC
Arvostelu - Caleb
alkaen
18 €
/päivä
Joshi MaharaniJ

20. Joshi Maharani

4.6 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Joshi MaharaniJ

20. Joshi Maharani

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼4.6 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"I can highly recommend Joshi for home visit catsitting! She provided clear and consistent communication about my cat's feeding, behaviour and trips to the litter tray while I was on holiday. I came home to a happy cat :) "
PeterP
Arvostelu - Peter
alkaen
10 €
/päivä

Miksi kissanhoitopalvelu sopisi teille?

Useat kissanomistajat tietävät, että kissat pysyttelevät mielellään omassa tutussa ympäristössään. Uuteen tuntemattomaan paikkaan tottuminen vie oman aikansa, vaikkakin joitakin kissoja se ei vaivaa.

Paikallinen kissanhoitaja sijainnissa Leppävaara voi auttaa pitämään huolta kissoistasi, sillä aikaa kun olet poissa. Kissanhoitaja voi käydä kotonasi kerran tai kahdesti päivässä, tai jopa yöpyä kotonasi tarvittaessa.

Vaikka joskus kissojen ajatellaan olevan helppoja, ja että ne voisi jättää kotiin yksinään - ei tätä suositella. Kissanhoitaja käy tarkistamassa kissojesi voinnin, sosialisoi heidän kanssaan ja tietysti myös ruokkii heidät ja siivoaa vessat.

Jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun, johon kuuluu mm. eläinlääkärikulutakuu, joten voit lomailla rauhassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa kissanhoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 5505 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.