1. Kissanhoito
  2. Tampere

Kissanhoito, Tampere

Kotikäyntejä kissallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

0.5 km - Tampere
alkaen
12 €
/päivä
53 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Lämmin ja rauhallinen eläintenystävä💕

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
MillaM

1. Milla

Lämmin ja rauhallinen eläintenystävä💕0.5 km - Tampere
(53 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"Absolutely wonderful cat sitter! She was attentive, gentle, and clearly loves animals, you could tell our cat felt completely at ease with her. She sent regular updates and photos, followed all our instructions carefully, and even noticed small things we hadn't mentioned. Highly recommend her to anyone looking for someone truly caring and reliable to look after their cat."
SebastianoS
Arvostelu - Sebastiano
alkaen
12 €
/päivä
SaraS

2. Sara

5 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Luotettava ja huolehtiva lemmikinhoitaja Tampereella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
SaraS

2. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava ja huolehtiva lemmikinhoitaja Tampereella5 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Sara is incredibly kind, supportive, and caring. She took wonderful care of my cat, spent quality time playing with him, and followed his routine very carefully. I’m truly grateful to Sara for giving me peace of mind and making me feel calm knowing my cat was in such good hands. Highly recommended! 🐾❤️"
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
8 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MirjaM

3. Mirja

1.8 km
alkaen
15 €
/päivä
95 arviota
56
toistuvaa asiakasta

Kymmenien vuosien kokemus kissoista

MirjaM

3. Mirja

Kymmenien vuosien kokemus kissoista1.8 km
(95 arviota)
56 toistuvaa asiakasta
"Mirja is a reliable cat sitter – everything went great during my eight-day vacation. I was getting messages with pictures from her. That was nice. I can highly recommend her!"
MaksimM
Arvostelu - Maksim
alkaen
15 €
/päivä
Ann-NinaA

4. Ann-Nina

6.5 km
alkaen
15 €
/päivä
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikin kotona 🏠

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Ann-NinaA

4. Ann-Nina

Luotettavaa hoitoa lemmikin kotona 🏠6.5 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Ann-Nina on aivan super tyyppi, eikä me oltaisi puolisoni kanssa uskottu, että olisimme näin tyytyväisiä kissojemme hoitajaan. Ann-Nina viestitti usein kissojemme päivistä, ruokailusta sekä leikeistä. Saimme paljon kuvia ja videoita reissumme aikana. Niistä näki miten kissat pitivät hänestä. Sen lisäksi että Ann-Nina piti kisuista huolen, hän myös haki lisää naksuja heille ja piti kämppää siistinä! Tämä oli enemmän kuin mitä odotimme. Kotiin oli kiva palata, kun tiesimme, että kissoilla oli hyvä olla hänen hoidossaan. Tulemme varmasti ottamaan Ann-Ninan uudelleen kissojemme hoitajaksi. Kaikki sujui kaikin puolin mainiosti ja suosittelen Ann-Ninaa kenelle tahansa ❤️"
RebeccaR
Arvostelu - Rebecca
alkaen
15 €
/päivä
NajmiehN

5. Najmieh

6.3 km
alkaen
13 €
/päivä
2 arviota

Experienced Cat Lover & Reliable Pet Sitter 🐱 ❤️

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
NajmiehN

5. Najmieh

Experienced Cat Lover & Reliable Pet Sitter 🐱 ❤️6.3 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Najmieh did a wonderful job caring for my cat! She performed all the necessary duties, spent time playing with him, and sent daily updates with photos and videos. I felt very relaxed during my trip knowing that she was caring for him, and I would be glad to have her help again in the future. 💙 "
NicoleN
Arvostelu - Nicole
alkaen
13 €
/päivä
VyV

6. Vy

6.9 km
alkaen
16 €
/päivä
40 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Huolellinen kissanhoitaja ja kissanomistaja Hervannassa

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
VyV

6. Vy

Huolellinen kissanhoitaja ja kissanomistaja Hervannassa6.9 km
(40 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Vy was an amazing cat sitter! She was gentle, reliable, and truly cared for Ron. She kept us updated every day, played with him, and made sure he felt safe and happy. We came home to a relaxed, well-cared-for cat."
GolnazG
Arvostelu - Golnaz
alkaen
16 €
/päivä
MinnaM

7. Minna

3.6 km
alkaen
19 €
/päivä
83 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
MinnaM

7. Minna

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)3.6 km
(83 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Oli turvallinen olo jättää kissat Minnan hoiviin. Kaikki sujui hyvin ja kissat olivat tyytyväisiä ❤️"
VeeraV
Arvostelu - Veera
alkaen
19 €
/päivä
RiinaR

8. Riina

2.8 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
RiinaR

8. Riina

Uusi lemmikinhoitaja
2.8 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki meni hyvin! 🥰"
NooraN
Arvostelu - Noora
alkaen
10 €
/päivä
SusannaS

9. Susanna

1.7 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
SusannaS

9. Susanna

Uusi lemmikinhoitaja
Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶1.7 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Hoito sujui kaikin puolin hyvin ja kaneista huolehdittiin ohjeiden mukaisesti. Lämmin suositus ja iso kiitos 😊"
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
15 €
/päivä
KristiinaK

10. Kristiina

0.4 km
alkaen
20 €
/päivä
94 arviota
40
toistuvaa asiakasta

Hakusessa uusia karvakavereita

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
KristiinaK

10. Kristiina

Hakusessa uusia karvakavereita0.4 km
(94 arviota)
40 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Kristiinan vakituisena asiakkaana voi kyllä huoletta jättää rakkaat kissansa hänen hoitoonsa. Yhteyttä pidetään jatkuvasti ja kissat selkeästi viihtyvät Kristiinan kanssa. Myöskin kissan lääkitseminen onnistuu vaivatta. Suosittelen lämpimästi!"
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
20 €
/päivä
IirisI

11. Iiris

2.5 km
alkaen
16 €
/päivä
89 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Lempeä kissahoitaja

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
IirisI

11. Iiris

Lempeä kissahoitaja2.5 km
(89 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Iiris hoiti jo toista kertaa peräkkäin kissaani viikon ajan. Jo edellisen kerran kokemusten jälkeen halusin hoitajaksi nimenomaan Iiriksen, joka tälläkin kertaa hoiti kissaani kiitettävän hyvin. Sain joka päivä tarkan kuvauksen kissani voinnista ja käyttäytymisestä sekä kuvia kissan ja Iiriksen leikeistä. Sain koko hoitojakson ajan olla luottavaisin mielin ja varma siitä, että kissaani hoidettiin parhaalla mahdollisella tavalla. Suosittelen Iiristä lämpimästi ja toivon ensi kerrallakin saavani hänet kissaani hoitamaan. "
JussiJ
Arvostelu - Jussi
alkaen
16 €
/päivä
CasperC

12. Casper

5.8 km
alkaen
18 €
/päivä
22 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
CasperC

12. Casper

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella5.8 km
(22 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Erinomainen hoitaja, kaikki sujui sovitun mukaisesti. Haastavan käytösongelmaisen kissan hoitotoimet Casper sai tehtyä mutkattomalla varmuudella, pystyin olemaan huoletta kun tiesin eläimen olevan luotettavissa käsissä."
RiikkaR
Arvostelu - Riikka
alkaen
18 €
/päivä
NinaN

13. Nina

0.5 km
alkaen
10 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Monipuolista taitoa ja kokemusta omaava eläintenhoitaja

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
NinaN

13. Nina

Monipuolista taitoa ja kokemusta omaava eläintenhoitaja0.5 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Nina kävi hoitamassa meidän kahta kissaa, kun olimme matkoilla. Kaikki sujui hyvin ja mutkattomasti! Jopa meidän arempi kissa oli uskaltanut tulla ihmettelemään vierailevaa hoitajaa 😊🐈"
TeresaT
Arvostelu - Teresa
alkaen
10 €
/päivä
DonyaD

14. Donya

6.1 km
alkaen
12 €
/päivä
12 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Pet lover who enjoys being around animals

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
DonyaD

14. Donya

Pet lover who enjoys being around animals6.1 km
(12 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"I felt completely at ease while I was away because she visited my cat just as we agreed. She was very kind and friendly, and I could tell she really cared about my cat. I really appreciated the updates, and I would definitely recommend her as a pet sitter!"
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
12 €
/päivä
KaarinK

15. Kaarin

4.4 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
KaarinK

15. Kaarin

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi4.4 km
(7 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaarin oli aivan ihana hoitaja, joka otti kissat huomioon tosi hyvin ja hoiti kissoja yleensä ottaenkin erinomaisen hyvin. Heti tutustumiskäynnillä huomasi, miten kissat olivat rentoutuneita Kaarinin seurassa. Hän myös lähetti aktiivisesti kuvia kissoista. Vahva suositus! "
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
15 €
/päivä
TeresaT

16. Teresa

2.8 km - Tampere
alkaen
19 €
/päivä
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lempeää ja välittävää kissanhoitoa Tampereella!

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
TeresaT

16. Teresa

Lempeää ja välittävää kissanhoitoa Tampereella!2.8 km - Tampere
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"olemme todella tyytyväisiä Teresaan, kissat myöskin. teresa hoiti kissat tunnollisesti ja on luotettava. iso suositus"
AnitaA
Arvostelu - Anita
alkaen
19 €
/päivä
EmmiE

17. Emmi

5.5 km
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Opiskelija etsimässä rakkautta eläimen huolenpidon kautta

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmiE

17. Emmi

Opiskelija etsimässä rakkautta eläimen huolenpidon kautta5.5 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"She is a very kind and nice girl, and she helped me a lot so I could feel relaxed about my pet while I was away. She knew very well how to take care of my cat and how to treat her. If I ever need someone to look after my cat again, I will definitely ask for her help."
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
10 €
/päivä
JenniJ

18. Jenni

0.9 km - Tampere
alkaen
14 €
/päivä
1 arvio

Luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
JenniJ

18. Jenni

Luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja0.9 km - Tampere
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Yhteydenpito oli oma-aloitteista ja helppoa, kaikki sujui kuten piti ja ja oli luotettava oli että kilpikonnalla oli kaikki hyvin loman ajan :) "
SiniS
Arvostelu - Sini
alkaen
14 €
/päivä
saharS

19. sahar

6.8 km
alkaen
11 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

🐾 Caring, Reliable & Loving Pet Sitter

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
saharS

19. sahar

🐾 Caring, Reliable & Loving Pet Sitter6.8 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Sahar helped me take care of my cats during my trip. Everything went well and my cats were well cared for. 🫶"
VyV
Arvostelu - Vy
alkaen
11 €
/päivä
GretaG

20. Greta

1.9 km
alkaen
15 €
/päivä
1 arvio

Rauhallinen ja luotettava hoitaja :)

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
GretaG

20. Greta

Rauhallinen ja luotettava hoitaja :)1.9 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Greta kävi hoitamassa kahta kissaani ja kaikki sujui paremmin kuin hyvin. Greta huolehti kissoista todella hyvin ja hän osaa lähestyä arkoja kissoja rauhallisesti ja niiden ehdoilla. Hän myös vietti aikaa kissojen kanssa leikkien. Viestittely Gretan kanssa oli helppoa ja hän lähetti aina kuulumiset käynnin jälkeen. Greta on osaava ja sydämellinen lemmikinhoitaja😻"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
15 €
/päivä

Miksi kissanhoitopalvelu sopisi teille?

Useat kissanomistajat tietävät, että kissat pysyttelevät mielellään omassa tutussa ympäristössään. Uuteen tuntemattomaan paikkaan tottuminen vie oman aikansa, vaikkakin joitakin kissoja se ei vaivaa.

Paikallinen kissanhoitaja sijainnissa Tampere voi auttaa pitämään huolta kissoistasi, sillä aikaa kun olet poissa. Kissanhoitaja voi käydä kotonasi kerran tai kahdesti päivässä, tai jopa yöpyä kotonasi tarvittaessa.

Vaikka joskus kissojen ajatellaan olevan helppoja, ja että ne voisi jättää kotiin yksinään - ei tätä suositella. Kissanhoitaja käy tarkistamassa kissojesi voinnin, sosialisoi heidän kanssaan ja tietysti myös ruokkii heidät ja siivoaa vessat.

Jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun, johon kuuluu mm. eläinlääkärikulutakuu, joten voit lomailla rauhassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa kissanhoitoa sijainnissa Tampere. Yli 1922 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.