1. Kissanhoito
  2. Vantaa

Kissanhoito, Vantaa

Kotikäyntejä kissallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MajušaM

1. Majuša

6.4 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet's happy place🩷 Personalized care for dogs & cats

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
MajušaM

1. Majuša

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet's happy place🩷 Personalized care for dogs & cats 6.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
Rakin AbsarR

2. Rakin Absar

6.7 km - Vantaa
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Rakin AbsarR

2. Rakin Absar

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾6.7 km - Vantaa
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
DewiD

3. Dewi

5.6 km
alkaen
19 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Cat lover

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
DewiD

3. Dewi

Cat lover5.6 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Dewi took very good care of my cats (and plants) again, everything went well, she communicates properly, sends pictures about the cats and always looks for their lost toys :))"
DorottyaD
Arvostelu - Dorottya
alkaen
19 €
/päivä
JaanaJ

4. Jaana

4.4 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
JaanaJ

4. Jaana

Uusi lemmikinhoitaja
Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille4.4 km
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
30 €
/päivä
YuliyaY

5. Yuliya

6.8 km
alkaen
13,9 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
YuliyaY

5. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them6.8 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"A huge thank you to Yuliya for looking after my cat! 🐈‍⬛ She is a very kind, responsible, and attentive pet sitter. My cat was in safe hands, and communication was smooth and pleasant. I will definitely book with her again! 🥰"
LenaL
Arvostelu - Lena
alkaen
13,9 €
/päivä
IinaI

6. Iina

5.9 km
alkaen
30 €
/päivä
31 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
IinaI

6. Iina

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!5.9 km
(31 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
"Erittäin luotettavaa kissan hoitoa ja hyvä raportointi lemmikin voinnista, suosittelen! "
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
30 €
/päivä
LunaL

7. Luna

3.8 km - Vantaa
alkaen
15 €
/päivä
10 arviota
5
toistuvaa asiakasta

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
LunaL

7. Luna

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷3.8 km - Vantaa
(10 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Olimme tyytyväisiä ja kissatkin vaikuttivat viihtyvän hyvin Lunan seurassa. Voin suositella! "
AnniA
Arvostelu - Anni
alkaen
15 €
/päivä
VilmaV

8. Vilma

4.4 km
alkaen
12 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
VilmaV

8. Vilma

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi4.4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"first time using the service and really happy how things went :) very nice person, did what we agreed on"
BastiaanB
Arvostelu - Bastiaan
alkaen
12 €
/päivä
VilmaV

9. Vilma

6.2 km
alkaen
16 €
/päivä
14 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!

Aktiivinen viimeksi eilen
VilmaV

9. Vilma

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!6.2 km
(14 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Second time we had Vilma taking care of our cat while we were away. We are very happy with her! "
AnastasiosA
Arvostelu - Anastasios
alkaen
16 €
/päivä
AbigaelA

10. Abigael

6.9 km
alkaen
7 €
/päivä
1 arvio

Hoping to meet furry friends in Vaasa! I miss my dog in PH.

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu shihtzu-poodle Bucky kanssa
AbigaelA

10. Abigael

Hoping to meet furry friends in Vaasa! I miss my dog in PH.6.9 km
(1 arvio)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu shihtzu-poodle Bucky kanssa
"Abigael communicated well and took a very good care of my dear cat while I was travelling 🤩 "
MiiaM
Arvostelu - Miia
alkaen
7 €
/päivä
ThaoT

11. Thao

6.4 km
alkaen
18 €
/päivä
30 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Loving and Reliable Pet Care

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
ThaoT

11. Thao

Loving and Reliable Pet Care6.4 km
(30 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
"Thao is a very kind and reliable cat sitter. She took care my 5 cats attentively and the communication was smooth. My cats are happy when I got home from vacation. I'd highly recommend her for anyone who is looking for a pet sitter."
PhucP
Arvostelu - Phuc
alkaen
18 €
/päivä
sogandS

12. sogand

4.7 km
alkaen
20 €
/päivä
4 arviota

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki

sogandS

12. sogand

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki 4.7 km
(4 arviota)
"sogand was really friendly and dedicated to making sure our cats were happy whilst we were away from home"
ClaireC
Arvostelu - Claire
alkaen
20 €
/päivä
EmiliaE

13. Emilia

5 km
alkaen
20 €
/päivä
20 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Monen vuoden koirien ja muiden eläinten hoito kokemus ❤

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EmiliaE

13. Emilia

Monen vuoden koirien ja muiden eläinten hoito kokemus ❤5 km
(20 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kissoista ja heidän kuulumisista tuli viestejä ja kuvia loma-aikana. Emilia tuntui pitävän kissoista ja kissat myös hänestä. Käytän mielelläni hänen hoitopalveluaan jatkossakin. "
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
20 €
/päivä
ZeeZ

14. Zee

5.8 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
ZeeZ

14. Zee

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area5.8 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
TommyT

15. Tommy

5.5 km
alkaen
8 €
/päivä

Experienced pet sitter with care!

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TommyT

15. Tommy

Experienced pet sitter with care!5.5 km
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
8 €
/päivä
JANIJ

16. JANI

6.8 km
alkaen
10 €
/päivä

Luotettava hoitaja pitkällä kokemuksella etenkin kissoista

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
JANIJ

16. JANI

Luotettava hoitaja pitkällä kokemuksella etenkin kissoista6.8 km
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
10 €
/päivä
SaaraS

17. Saara

6.8 km
alkaen
35 €
/päivä
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koulutettu eläintenhoitaja

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
SaaraS

17. Saara

Koulutettu eläintenhoitaja6.8 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kiitos kissamme kotihoidosta lomamme aikana :)."
KirsiK
Arvostelu - Kirsi
alkaen
35 €
/päivä
EijaE

18. Eija

6.1 km
alkaen
12,5 €
/päivä
1 arvio

Reipasta lenkkeilyapua, kokenutta huolenpitoa

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
EijaE

18. Eija

Reipasta lenkkeilyapua, kokenutta huolenpitoa6.1 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
"Hienosti sujui kaikki niin kuin sovittiin. Leksa-kissan kanssa suosittelemme!"
MarianneM
Arvostelu - Marianne
alkaen
12,5 €
/päivä
AlaaA

19. Alaa

5.2 km
alkaen
16 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinintohimoinen

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AlaaA

19. Alaa

Eläinintohimoinen5.2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Alaa kävi ruokkimassa kaksi kissaani lyhyellä varoitusajalla. Hoito sujui kuten pitää ja sain ihanat kuvat tyytyväisestä kissasta :) Ehdottomasti suosittelen ja varaan myös uudestaan!"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
16 €
/päivä
VanessaV

20. Vanessa

5.9 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläintenhoitoa suoraan sydämestä.

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
VanessaV

20. Vanessa

Eläintenhoitoa suoraan sydämestä.5.9 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Vanessan hoitoon pystyi jättämään turvallisin mielin meidän kodinvaihtaja kiinanpalatsikoira Danan. Kommunikointi helppoa ja Vanessa otti Danan alusta alkaen ihanasti huomioon.🥰"
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
20 €
/päivä

Miksi kissanhoitopalvelu sopisi teille?

Useat kissanomistajat tietävät, että kissat pysyttelevät mielellään omassa tutussa ympäristössään. Uuteen tuntemattomaan paikkaan tottuminen vie oman aikansa, vaikkakin joitakin kissoja se ei vaivaa.

Paikallinen kissanhoitaja sijainnissa Vantaa voi auttaa pitämään huolta kissoistasi, sillä aikaa kun olet poissa. Kissanhoitaja voi käydä kotonasi kerran tai kahdesti päivässä, tai jopa yöpyä kotonasi tarvittaessa.

Vaikka joskus kissojen ajatellaan olevan helppoja, ja että ne voisi jättää kotiin yksinään - ei tätä suositella. Kissanhoitaja käy tarkistamassa kissojesi voinnin, sosialisoi heidän kanssaan ja tietysti myös ruokkii heidät ja siivoaa vessat.

Jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun, johon kuuluu mm. eläinlääkärikulutakuu, joten voit lomailla rauhassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa kissanhoitoa sijainnissa Vantaa. Yli 5604 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.