1. Lemmikinhoito
  2. Kauniainen

Lemmikinhoito, Kauniainen

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
SonS

1. Son

4.4 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring and reliable pet sitter in Espoo.

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SonS

1. Son

Uusi lemmikinhoitaja
Caring and reliable pet sitter in Espoo.4.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
LeonaL

2. Leona

4.7 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Seasoned cat and reptile owner with diabetic care specialty

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
LeonaL

2. Leona

Uusi lemmikinhoitaja
Seasoned cat and reptile owner with diabetic care specialty4.7 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
8 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MarinaM

3. Marina

4.5 km
alkaen
28 €
/päivä
114 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
MarinaM

3. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾4.5 km
(114 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Marina is a great cat sitter and a very reliable and kind person who really loves animals. I was away for quite a long time (almost three weeks) and was stressed about leaving my cat Tobias alone, but Marina made everything so much easier. Every day she was updating me on Tobias, sending pictures and videos of him. She has noticed that he was shedding and was brushing him. When I came back home, my cat looked happy and relaxed, which is a very good sign that Marina was taking great care of him. I really appreciate Marina's love and genuine care for animals. I would 100% recommend Marina as a pet sitter if you want an attentive and professional care for your pets. Thank you, Marina, I appreciate your work a lot!"
OlgaO
Arvostelu - Olga
alkaen
28 €
/päivä
KaterynaK

4. Kateryna

2.3 km
alkaen
13 €
/päivä
15 arviota

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
KaterynaK

4. Kateryna

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰2.3 km
(15 arviota)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Very nice, highly recommend:)"
JoelJ
Arvostelu - Joel
alkaen
13 €
/päivä
MilonaM

5. Milona

0.4 km
alkaen
15 €
/päivä
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Aktiivinen ja eläinrakas opiskelija Espoosta!

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
MilonaM

5. Milona

Aktiivinen ja eläinrakas opiskelija Espoosta!0.4 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Milona was the best pet sitter we ever had, she took care of our cat for two days, she was punctual, constantly updated us about pet situation. After every visit she gave us full details of our cat and sent us multiple images and videos. We definitely recommend her as a great pet sitter."
danialD
Arvostelu - danial
alkaen
15 €
/päivä
Luise-MarieL

6. Luise-Marie

2.6 km
alkaen
15 €
/päivä
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Luise-MarieL

6. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja2.6 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Everything wonderful written on Luisen’s profile is more than true. She took care of our cats for two weeks and kept us constantly informed. Our cats really loved her. Everything went exactly as we had discussed beforehand. On some days, she was even more cautious and attentive than we were used to. She even bought a Christmas gift 💜 She thought of everything for our cats’ health and comfort and was very cooperative throughout."
DamlaD
Arvostelu - Damla
alkaen
15 €
/päivä
SaanaS

7. Saana

4.7 km
alkaen
15 €
/päivä

24-vuotias yrittäjä, joka rakastaa eläimiä

SaanaS

7. Saana

24-vuotias yrittäjä, joka rakastaa eläimiä 4.7 km
alkaen
15 €
/päivä
VeronikaV

8. Veronika

2.2 km
alkaen
15 €
/päivä
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläimiä rakastava etäkoululainen

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
VeronikaV

8. Veronika

Eläimiä rakastava etäkoululainen2.2 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Tytöt olivat Veronikan hyvässä hoidossa matkan aikana ja itse sai rauhallisin mielin olla poissa kotoa. "
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
15 €
/päivä
TaiT

9. Tai

4.4 km
alkaen
20 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
TaiT

9. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends4.4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
MariaM

10. Maria

2.1 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Professional and loving sitter for your pets!

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MariaM

10. Maria

Professional and loving sitter for your pets!2.1 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"We are beyond happy with Maria, she was great! She sent us updates every day and looked after our cats with so much care and love. I felt so relaxed and at peace traveling and knowing she is going to see the cats every day. I will absolutely call her again when we need to travel!"
AnaA
Arvostelu - Ana
alkaen
20 €
/päivä
ReineR

11. Reine

2.7 km
alkaen
25 €
/päivä
2 arviota

Loving and Experienced Pet Sitter

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ReineR

11. Reine

Loving and Experienced Pet Sitter2.7 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
25 €
/päivä
OrianaO

12. Oriana

3.3 km
alkaen
25 €
/päivä
38 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
OrianaO

12. Oriana

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)3.3 km
(38 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Having Oriana as a cat sitter was great! She communicated very clearly and promptly and absolutely spoiled our three cats. She didn’t hesitate to give one of our cats his oral medication and she sent us lots of amazing and funny photos to show how well they were doing. If we’re going on trip again, we would absolutely reach out to Oriana! Best cat sitter you can wish for! "
AnneroosA
Arvostelu - Anneroos
alkaen
25 €
/päivä
OliviaO

13. Olivia

1.9 km
alkaen
25 €
/päivä
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Hellä Ja Rakastava Eläin Hoitaja

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Mäyräkoira Hemmå kanssa
OliviaO

13. Olivia

Hellä Ja Rakastava Eläin Hoitaja1.9 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Mäyräkoira Hemmå kanssa
"Olivia hoiti kissat juuri niinkuin sovittiin. Oltiin pari päivää poissa ja Olivia kävi keskimmäisenä päivänä hengailemassa kissojen kanssa muutaman tunnin, ruokkimassa ja siivoamassa hiekkalaatikot. Kaikki oli tehty kuten pyysin, kissat myös vaikuttivat tyytyväisiltä kun tulimme kotiin :)"
Anna-LiisaA
Arvostelu - Anna-Liisa
alkaen
25 €
/päivä
MarinaM

14. Marina

2.1 km
alkaen
15 €
/päivä

In-home pet visits — feeding, cleaning & companionship

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
MarinaM

14. Marina

In-home pet visits — feeding, cleaning & companionship2.1 km
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
15 €
/päivä
AinoA

15. Aino

0.6 km
alkaen
25 €
/päivä
60 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Kokenut lemmikinhoitaja ja koirahieroja

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AinoA

15. Aino

Kokenut lemmikinhoitaja ja koirahieroja0.6 km
(60 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Aino took great care of our 3 cats while we were on vacation for a few nights. The communication was super clear, and the cats have been in good care and in safe hands throughout the entire duration of our trip. Thank you!"
KristinaK
Arvostelu - Kristina
alkaen
25 €
/päivä
HarriH

16. Harri

2.3 km
alkaen
17 €
/päivä
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
HarriH

16. Harri

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta2.3 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Harri jälleen hoiti erinomaisesta meidän kahta kisupoikaa viikon ajan. Kommunikaatio oli erinomaista ja oli mukava palata reissusta kotio, kun näki, että kisupojat olivat olleet hyvässä hoidossa."
NikoN
Arvostelu - Niko
alkaen
17 €
/päivä
KätriinK

17. Kätriin

2.8 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KätriinK

17. Kätriin

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka2.8 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
KadaK

18. Kada

0.3 km
alkaen
17 €
/päivä
12 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Eläinten Hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
KadaK

18. Kada

Eläinten Hoitaja 0.3 km
(12 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
"Kaikki meni hyvin, ja kissat olivat tyytyväisiä"
AnttiA
Arvostelu - Antti
alkaen
17 €
/päivä
AinoA

19. Aino

2.2 km
alkaen
30 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ensiluokkaista hoitoa tunnollisen ja tarkan hoitajan kanssa.

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AinoA

19. Aino

Ensiluokkaista hoitoa tunnollisen ja tarkan hoitajan kanssa.2.2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Aino hoiti kahta kissaani lomani ajan kotonani. Kaikki sujui hienosti sekä omistajan että kissojen mielestä! Yhteydenpito ja kommunikointi oli helppoa jo käyntejä suunnitellessa, ja lomani aikana Aino lähetti minulle jokaisen käynnin jälkeen kissojen kuulumiset. Jopa arka ja vieraita pelkäävä kissani luotti Ainoon heti ensikäynnistä! Tämän kokemuksen perusteella suosittelen Ainoa lämpimästi."
KatriK
Arvostelu - Katri
alkaen
30 €
/päivä
HennaH

20. Henna

3.1 km
alkaen
35 €
/päivä
6 arviota

Eläinrakas hoitaja Lemmikillesi Espoon Henttaalla

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
HennaH

20. Henna

Eläinrakas hoitaja Lemmikillesi Espoon Henttaalla3.1 km
(6 arviota)
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Henna hoiti ja lääkitsi (insuliinipiikillä) kahta diabetes-kissaamme viikonlopun ajan. Lääkitsemisen harjoiteltiin yhdessä ennen hoitokeikkaa ja kaikki meni tosi hyvin. 😌 Henna viestitteli aktiivisesti ja varmisti tietoja hoitokeikkojen aikana. Tämän johdosta saimme olla reissussa luottavaisin mielin kun Henna oli niin tunnollinen ja tarkka. Kotiin oli kiva tulla kun kissan astiat oli hyvin siivottu ja kissat näyttivät voivan hyvin. 🥰 Suosittelemme oikein lämpimästi!"
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
35 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Kauniainenn lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Kauniainenn lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Kauniainen. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Kauniainenssa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Kauniainenssa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Kauniainen. Yli 5493 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.