1. Koiran kotihoito
  2. Järvenpää

Koiran kotihoito, Järvenpää

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
EllenE

1. Ellen

12.3 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
EllenE

1. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️12.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
HenriettaH

2. Henrietta

16.8 km
alkaen
28 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Aktiivinen viimeksi tänään
HenriettaH

2. Henrietta

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi16.8 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
"Todella nopealla varoitus ajalla otti meidän hankalamman koiran (remmirähjääjä). Koko hoidon ajan saatiin useita päivityksiä koirasta ja sen kuulumisia viesteillä ja kuvina.Tuli itselle reissun aikana hyvä fiilis hoidosta ja tiesin että Henrietta osaa hyvin käsitellä meidän koiraa. Meille palasi erittäin iloinen koira kotia. Iso kiitos Henrietta! <3 "
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
28 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
LottaL

3. Lotta

1.5 km
alkaen
30 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
LottaL

3. Lotta

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja1.5 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Lotta on oikein luotettava ja ystävällinen koiranhoitaja. Hän otti huomioon beaglemme omat lenkkeily- ja ruokintatavat sekä koiran luonteen ja hieman haastavan metsästysvietin. Kommunikointi oli myös sujuvaa ja nopeaa. Suosittelen!"
KirsiK
Arvostelu - Kirsi
alkaen
30 €
/yö
VincentV

4. Vincent

9.5 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota

English-speaking Dog Sitter :)

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
VincentV

4. Vincent

English-speaking Dog Sitter :)9.5 km
(4 arviota)
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Thank you so much for taking good care of our dog Nala! We can highly recommend Vincent as a caregiver for dogs! His communication before and after our dog's stay was active and friendly. We got daily videos and photos of our dog during our vacation. And the most important thing is that Nala seemed to really enjoy her time with Vincent and Penny 🙂"
EssiE
Arvostelu - Essi
alkaen
30 €
/yö
JenniJ

5. Jenni

16.5 km
alkaen
40 €
/yö
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
JenniJ

5. Jenni

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!16.5 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Kaikki meni kuten sovittiin. Lämmin suositus mikäli tarvitsee pidempää (2vk) hoitopaikkaa koiralle."
RiikkaR
Arvostelu - Riikka
alkaen
40 €
/yö
AnnukkaA

6. Annukka

15.8 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

AnnukkaA

6. Annukka

Uusi lemmikinhoitaja
15.8 km
alkaen
30 €
/yö
AnnaleenaA

7. Annaleena

16.6 km
alkaen
20 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
AnnaleenaA

7. Annaleena

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja16.6 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
"Kaikki meni niin kuin oltiin sovittu. koira oli selvästi viihtynyt. Voin suositella ja vien uudestaan, kun hoitopaikkaa tarvitaan ja aika vaan sopii."
MattiM
Arvostelu - Matti
alkaen
20 €
/yö
HeidiH

8. Heidi

19.8 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeidiH

8. Heidi

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille19.8 km
(2 arviota)
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Heidi oli todella luotettava ja taitava koiranhoitaja hieman haasteelliselle rescuelleni. Koirani oli heti kuin kotonaan ja hakeutui Heidin luokse, mitä ei yleensä tee uusien ihmisten kanssa. Koirani selvästi nautti hoitoviikonlopusta, sain takaisin tyytyväisen ja raukean hauvan😊🙏"
PiiP
Arvostelu - Pii
alkaen
30 €
/yö
KalleK

9. Kalle

16.9 km
alkaen
30 €
/yö
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KalleK

9. Kalle

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä16.9 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kalle on sympaattinen ja iloinen hoitaja, jonka luona koirat viihtyvät. Kalle ottaa koirat vastaan varmaotteisesti ja palauttaa tyytyväiset, hyvin hoidetut lemmikit. Jopa paremmin käyttäytyvinä kuin hoitoon mennessä. :) Kommunikaatio on hyvää ja avointa. Iso suositus Kallelle! "
PetriP
Arvostelu - Petri
alkaen
30 €
/yö
JuliaJ

10. Julia

18.2 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
JuliaJ

10. Julia

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart18.2 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Julia is amazing pet sitter! Very responsible, attentive to pet’s needs, and caring. Communication was top tier! We booked 5 days of dog boarding and every minute of it we were confident that our dog is happy and secure ❤️ Thank you! We will definitely return again :) "
KristineK
Arvostelu - Kristine
alkaen
25 €
/yö
MiloM

11. Milo

3.8 km
alkaen
35 €
/yö
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

11. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja3.8 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kiva ja luotettava hoitopaikka. Kaikki sujui sovitusti ja koirakin viihtyi. Tätä hoitopaikkaa käytämme mielellämme jatkossakin! ☀️"
KaikuK
Arvostelu - Kaiku
alkaen
35 €
/yö
RosiR

12. Rosi

3.9 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
RosiR

12. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla3.9 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
NitaN

13. Nita

14.3 km - Vantaa
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NitaN

13. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa14.3 km - Vantaa
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Kaksi kissaani oli hoidossa Nitan luona yön yli. Kaikki oli sujunut hyvin, luotettava kissanhoitaja :)"
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
30 €
/yö
MirvaM

14. Mirva

11.2 km
alkaen
36 €
/yö
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MirvaM

14. Mirva

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa11.2 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Hyvä hoitopaikka. Yhteydenpito toimii. Tuli heti asiatuntevan oloinen vaikutelmat vastaanotossa. Suosittelen hoitopaikkaa ja hoitajaa. "
MerviM
Arvostelu - Mervi
alkaen
36 €
/yö
MinnaM

15. Minna

14.7 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MinnaM

15. Minna

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa14.7 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Meidän 1-vuotias mäyräkoiramme Hector oli ensimmäistä kertaa yökylässä Minnalla ja sai hyvää hoitoa perheessä, jossa on rauhallinen ja siisti pihapiiri. Hector viihtyi selvästi hyvin! "
EgilE
Arvostelu - Egil
alkaen
25 €
/yö
JuliaJ

16. Julia

0.3 km
alkaen
35 €
/yö
13 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Rauhallista koiranhoitoa Järvenpäässä

Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
JuliaJ

16. Julia

Rauhallista koiranhoitoa Järvenpäässä0.3 km
(13 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Erinomainen ja luotettava hoitopaikka meidän Leevi koiralle!"
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
35 €
/yö
MoonaM

17. Moona

19.8 km
alkaen
30 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
MoonaM

17. Moona

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!19.8 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
TaijaT

18. Taija

19 km
alkaen
35 €
/yö
2 arviota

Turvallinen ja luotettava aikuinen hoitaja lemmikillesi! :)

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
TaijaT

18. Taija

Turvallinen ja luotettava aikuinen hoitaja lemmikillesi! :)19 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Sain koiralleni nopealla aikataululla hoitopaikan Taijan luota. Viestintä oli ystävällistä ja nopeaa. Nuutti otettiin lämpimästi vastaan Taijan luokse ja hän viihtyi hyvin yökylässä 😊"
VeeraV
Arvostelu - Veera
alkaen
35 €
/yö
PaulaP

19. Paula

18.2 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Koirien Unelmamamma

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bichon Frisé Bella kanssa
PaulaP

19. Paula

Koirien Unelmamamma18.2 km
(1 arvio)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bichon Frisé Bella kanssa
"Brutuksella riitti paljon tekemistä hoitojakson aikana, viihtyi niin hyvin ettei meinannut malttaa lähteä kotiin :) Paula käsitteli hoidokkia hienosti ja lähetteli paljon kuvia, vien uudestaankin!"
OskariO
Arvostelu - Oskari
alkaen
25 €
/yö
AgneseA

20. Agnese

15.5 km
alkaen
35 €
/yö
2 arviota

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
AgneseA

20. Agnese

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille15.5 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Isot suosittelut, Agnese laittoi kuvia ja tietoa hoitojaksolta ja kaikki sujui mainiosti. Todella mieluusti vien koiran hoitoon hänelle toistekin💯💛"
KatjaK
Arvostelu - Katja
alkaen
35 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Järvenpää oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Järvenpää. Yli 1150 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.