1. Koiran kotihoito
  2. Helsinki

Koiran kotihoito, Helsinki

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
KaroliinaK

1. Karoliina

0.9 km - HKI
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Looking for furry friends!

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
KaroliinaK

1. Karoliina

Uusi lemmikinhoitaja
Looking for furry friends!0.9 km - HKI
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
SaraS

2. Sara

3 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
SaraS

2. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
50 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
LauraL

3. Laura

1.7 km
alkaen
15 €
/yö
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille!

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
LauraL

3. Laura

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille! 1.7 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Ihana hoitopaikka, kaikki sujui tosi kivasti 🫶"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/yö
ElsaE

4. Elsa

3 km
alkaen
55 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
ElsaE

4. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
55 €
/yö
SaaraS

5. Saara

2.8 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
SaaraS

5. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <32.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
alkaen
25 €
/yö
AlanA

6. Alan

1.8 km
alkaen
35 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
AlanA

6. Alan

Uusi lemmikinhoitaja
Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari 1.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
35 €
/yö
NeaN

7. Nea

2.7 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
NeaN

7. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾2.7 km
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
MillaM

8. Milla

0.9 km
alkaen
20 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
MillaM

8. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta0.9 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Milla perheineen oli erinomainen ja turvallinen hoitopaikka. Käytänteet sovittiin helposti ja sain ihania kuva päivityksiä päivittäin! Iso suositus ☺️"
NoemiN
Arvostelu - Noemi
alkaen
20 €
/yö
LauraL

9. Laura

0.6 km
alkaen
30 €
/yö
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja huolehtiva koiranhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
LauraL

9. Laura

Kokenut ja huolehtiva koiranhoitaja0.6 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Laura is such a kind, patient, and caring person. It was clear that my dog was well looked after and felt comfortable and I felt completely at ease leaving my dog in her care. I would definitely book with her again and highly recommend her to anyone looking for a trustworthy dog sitter."
LaurindaL
Arvostelu - Laurinda
alkaen
30 €
/yö
SannaS

10. Sanna

2.3 km
alkaen
29 €
/yö
205 arviota
78
toistuvaa asiakasta

Kokenut Ja Luotettava Hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
SannaS

10. Sanna

Kokenut Ja Luotettava Hoitaja2.3 km
(205 arviota)
78 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Aivan mahtava hoitopaikka meidän vähän aralle koiralle❤️ Todella lämmin ja ihana hoitopaikka! Käytämme jatkossakin Sannan hoitoa🥰"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
29 €
/yö
HeidiH

11. Heidi

1.8 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
HeidiH

11. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi1.8 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Kiitos Jaskan hyvästä hoidosta!"
SophiaS
Arvostelu - Sophia
alkaen
25 €
/yö
MoisésM

12. Moisés

3.3 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
MoisésM

12. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care3.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
30 €
/yö
OliviaO

13. Olivia

3.4 km
alkaen
29 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
OliviaO

13. Olivia

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰3.4 km
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
29 €
/yö
AnnaA

14. Anna

0.9 km
alkaen
45 €
/yö
36 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
AnnaA

14. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼0.9 km
(36 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Anna oli aivan ihana koirahoitaja. Hän hoiti koiraamme todella tunnollisesti, suurella sitoutumisella ja sydämellä. Saimme koko hoidon ajan erinomaisesti tietoa siitä, miten kaikki sujui – viestintä oli aktiivista, selkeää ja rauhoittavaa. Meillä on melko äänekäs, aktiivinen ja herkästi reagoiva koira, mutta Anna osasi huomioida tämän hienosti. Annasta huomasi heti, että hänellä on kokemusta koirista – hän osasi toimia koiraamme ymmärtäen ja loi lyhyessä ajassa luottamuksellisen siteen siihen."
EveliinaE
Arvostelu - Eveliina
alkaen
45 €
/yö
HaileyH

15. Hailey

2.3 km
alkaen
80 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
HaileyH

15. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter2.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
80 €
/yö
LottaL

16. Lotta

1.9 km
alkaen
18 €
/yö
4 arviota
3
toistuvaa asiakasta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
LottaL

16. Lotta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛1.9 km
(4 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Aivan ihana viikon kotihoito meidän austalianpaimenkoirallemme. Aktiivinen hoitaja, koira pääsi mm. uimaan ja juoksulenkille luontoon. Lotta laittoi kuvia viikon aikana, ja koira kotiutui iloisena. Suosittelen lämmöllä tätä sydämellistä hoitajaa! "
HennaH
Arvostelu - Henna
alkaen
18 €
/yö
AlinaA

17. Alina

1.6 km
alkaen
45 €
/yö
51 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
AlinaA

17. Alina

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰1.6 km
(51 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Alina is a lovely dog sitter who handled my reactive dog great! She sent me pictures frequently, and I could relax knowing everything was going well with my dog. I can highly recommend her.:)"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
45 €
/yö
AriA

18. Ari

1.5 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AriA

18. Ari

Koirarakas eläkeläinen1.5 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Helmi viihtyi mainiosti Arin luona valokuvista ja päivityksistä päätellen. Luotettava hoitopaikka."
JukkaJ
Arvostelu - Jukka
alkaen
20 €
/yö
MillaM

19. Milla

3 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
MillaM

19. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️3 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
50 €
/yö
VeraV

20. Vera

1.1 km
alkaen
26 €
/yö
21 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
VeraV

20. Vera

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟1.1 km
(21 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Vera on ihana hoitaja! Jouduin ensimmäistä kertaa jättämään keskikokoisen rescuekoirani perheen ulkopuoliselle henkilölle ja hieman jännitti, miten koirani ja Vera tulee pärjäämään. Huolehdin aivan turhaan, kaikki meni ongelmitta. Koirani tykästyi Veraan ensinäkemältä ja tuntui hyvältä ja luottavaiselta jättää Irma hoitoon. Lähdin viiden yön reissuun stressaamatta ja tiesin koirani olevan hyvissä käsissä. Tulen jatkossakin jättämään koirani Veran hoiviin. Ihanaa, kun vihdoin löysin luottohoitajan, joka selkeästi tulee koirien kanssa toimeen."
LauraL
Arvostelu - Laura
alkaen
26 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Helsinki oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4756 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.