1. Koiranhoito
  2. Järvenpää

Koiranhoito, Järvenpää

Kotikäyntejä koirallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
HarrietH

1. Harriet

5.8 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

At your bark and call 🐾

Aktiivinen viimeksi eilen
HarrietH

1. Harriet

Uusi lemmikinhoitaja
At your bark and call 🐾5.8 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä
LotteL

2. Lotte

6 km
alkaen
10 €
/päivä
8 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläinrakas kissojen- ja koirienhoitaja

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
LotteL

2. Lotte

Luotettava ja eläinrakas kissojen- ja koirienhoitaja6 km
(8 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
"Selvästi kissat viihtyneet viikon hienosti ja sainkin hyviä kuvia ja kuulumisia joka päivä! Kissat tyytyväisiä ja paikat todella siistinä. Ehdottomasti voin Lottea suositella lemmikkien hoitajaksi!"
MarkusM
Arvostelu - Markus
alkaen
10 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
RosiR

3. Rosi

3.9 km
alkaen
15 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
RosiR

3. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla3.9 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
RosaR

4. Rosa

7.8 km
alkaen
15 €
/päivä
57 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Puudeliparatiisi

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
RosaR

4. Rosa

Puudeliparatiisi7.8 km
(57 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Rosa took great care of my cat while I was away, handling feeding, litter box cleaning, playtime, and general care with real attention and responsibility. She provided detailed updates and photos after each visit, which gave me great peace of mind. My cat seemed comfortable with her and was in a very good mood when I returned. Everything at home was left exactly as it should be. During the meet and greet, Rosa asked all the right questions and showed genuine interest in understanding my cat’s needs and personality. She is friendly, reliable, and clearly cares about the animals she looks after. I would 100% book her again and highly recommend her as a pet sitter."
NadjaN
Arvostelu - Nadja
alkaen
15 €
/päivä
LauraL

5. Laura

14.5 km
alkaen
12 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Your Pet in Caring Hands

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
LauraL

5. Laura

Your Pet in Caring Hands14.5 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 5‑Star Review for Laura Laura was absolutely wonderful. We originally booked her to look after our two cats while we were on holiday, but heartbreakingly one of them passed away a couple of days before we left. Laura handled the situation with such kindness and sensitivity. She visited our remaining cat every day, spent time playing with her, and made sure she felt safe and cared for during a difficult week. She went above and beyond, not only did she look after our cat beautifully, but towards the end of the week she even tidied up and did some vacuuming. It was such a thoughtful touch to come home to. Laura was amazing from start to finish, and I can’t recommend her highly enough. Anyone would be lucky to have her looking after their pets."
PabloP
Arvostelu - Pablo
alkaen
12 €
/päivä
AuroraA

6. Aurora

13.9 km - Vantaa
alkaen
16 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
AuroraA

6. Aurora

Uusi lemmikinhoitaja
13.9 km - Vantaa
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
16 €
/päivä
LottaL

7. Lotta

1.5 km
alkaen
10 €
/päivä
7 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
LottaL

7. Lotta

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja1.5 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
MarttaM

8. Martta

7.1 km
alkaen
10 €
/päivä

Luotettava ja eläinrakas hoitaja 🩷

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Karkekarvainen mäyräkoira Mindi kanssa
MarttaM

8. Martta

Luotettava ja eläinrakas hoitaja 🩷7.1 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Karkekarvainen mäyräkoira Mindi kanssa
alkaen
10 €
/päivä
ViktoriiaV

9. Viktoriia

8.3 km
alkaen
15 €
/päivä
3 arviota

Koiran ja kissan hoitaja Turussa

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Toy Terrieri Josie kanssa
ViktoriiaV

9. Viktoriia

Koiran ja kissan hoitaja Turussa8.3 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Toy Terrieri Josie kanssa
"Viktoriia is an amazing pet sitter. She is loving and kind to the pets and understand the needs of the owners. It was a great pleasure working with her and I will highly recommend her for any other pet. I will definitely be reaching out to her again. "
IvanI
Arvostelu - Ivan
alkaen
15 €
/päivä
LeenaL

10. Leena

2.3 km
alkaen
20 €
/päivä
11 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja rauhallinen kissan ja koiran hoitaja

LeenaL

10. Leena

Luotettava ja rauhallinen kissan ja koiran hoitaja2.3 km
(11 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
"Kissan perustarpeet oli hyvin hoidettu ja oli kiva saada joka päivä tilannepäivitys kuvan kera kissan voinnista. Voimme suositella Leenaa muillekin kissanomistajille."
LeenaL
Arvostelu - Leena
alkaen
20 €
/päivä
TiiaT

11. Tiia

14.7 km
alkaen
10 €
/päivä
14 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Eläinten Ystävä Valmiina Auttamaan

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
TiiaT

11. Tiia

Eläinten Ystävä Valmiina Auttamaan14.7 km
(14 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Tiia hoiti kissat tunnollisesti ja noudatti ohjeita pilkuntarkasti, sekä viestitteli usein varauksen aikana. Aion pyytää Tiiaa uudestaankin."
MillaM
Arvostelu - Milla
alkaen
10 €
/päivä
JanitaJ

12. Janita

14.8 km
alkaen
15 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa hoitoapua

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
JanitaJ

12. Janita

Luotettavaa hoitoapua14.8 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki sujui sovitusti ja hyvin! kissamme piti hoitajasta selkeästi jo ensi kohtaamisella ja lomalla oli luottavainen olo olla. Saimme kuvia ja videoita päivittäin kotoa."
InariI
Arvostelu - Inari
alkaen
15 €
/päivä
MiloM

13. Milo

3.8 km
alkaen
18 €
/päivä
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

13. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja3.8 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Milo came to check on our bunnies when we went away for an overnight stay. Everything went well :) Good communication and reliability, we will become recurring customers :D"
IreneI
Arvostelu - Irene
alkaen
18 €
/päivä
MirvaM

14. Mirva

11.2 km
alkaen
23 €
/päivä
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MirvaM

14. Mirva

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa11.2 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Mirva on jo tuttu koiramme kanssa ja teki kotikäynnin päivän varoitusajalla. Kaikki sujui hyvin 👍"
ariA
Arvostelu - ari
alkaen
23 €
/päivä
NitaN

15. Nita

14.3 km - Vantaa
alkaen
10 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NitaN

15. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa14.3 km - Vantaa
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
HelmiH

16. Helmi

2.8 km
alkaen
30 €
/päivä
14 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
HelmiH

16. Helmi

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa2.8 km
(14 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Kaikin puolin tosi mukava ja mutkaton kokemus, kotona vastassa olivat tyytyväiset kissat Helmin hoidon jäljiltä :) Lämmin kiitos!"
NinniN
Arvostelu - Ninni
alkaen
30 €
/päivä
KaroliinaK

17. Karoliina

4 km
alkaen
40 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ammattitaitoisen, koulutetun eläintenhoitajan kotikäynnit

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
KaroliinaK

17. Karoliina

Ammattitaitoisen, koulutetun eläintenhoitajan kotikäynnit4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
"Kaikki sujui tosi hyvin energisen koiranpennun kanssa, Karoliinalla oli hyvä ja johdonmukainen ote ja kommunikointi oli sujuvaa. Karoliinasta jäi tosi vastuullinen kuva ja mielelläni varaan jatkossakin koiranhoitoa :) "
MiiaM
Arvostelu - Miia
alkaen
40 €
/päivä
TerezaT

18. Tereza

13.6 km - Vantaa
alkaen
25 €
/päivä
16 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Dog sitting <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
TerezaT

18. Tereza

Dog sitting <313.6 km - Vantaa
(16 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
MinnaM

19. Minna

14.7 km
alkaen
15 €
/päivä
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MinnaM

19. Minna

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa14.7 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
NataliaN

20. Natalia

1.3 km
alkaen
12,5 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Koirien & kissojen hoitoa Järvenpäässä & Tuusulassa

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
NataliaN

20. Natalia

Koirien & kissojen hoitoa Järvenpäässä & Tuusulassa1.3 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
12,5 €
/päivä

Miksi koiranhoitopalvelu sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Järvenpää tarjoavat mielellään koiran ulkoilutusta monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiranhoitoa sijainnissa Järvenpää. Yli 1608 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.