


















ÅÅsa
Etätyötä tekevä aktiivinen hoitaja omakotitalossa
Vantaa
Tietoa hoitajasta Åsa
Asun mieheni kanssa omakotitalossa Vantaanlaaksossa. Meillä ei ole lapsia tai omia lemmikkejä, joten koiralle riittää rauhallista huomiota ja seuraa. Teen etätöitä, joten kotona on aina joku paikalla koirasi seurana, koirasi ei siis joudu olemaan yksin.
Olen elänyt koko elämäni koirien ja hevosten parissa, ja minulla on ollut kaksi omaa mäyräkoiraa. Viimeisin koirani Hertta menehtyi syöpään vuoden 2025 lopulla. Kaipaan edelleen koiraseuraa, mutta en ole vielä valmis ottamaan uutta omaa koiraa, joten tarjoan hoitoa aidolla kiinnostuksella koirien hyvinvointiin.
Arkemme sopii hyvin sekä rauhallisille sylikoirille että aktiivisemmille lenkkikavereille. Käyn lähes päivittäin 5-10km hölkkälenkeillä, ja otan koirasi mielelläni mukaan jos ovat tottuneet juoksemaan☺️
Pidän hoidossa koiria vain yhdestä perheestä, max 1-3 koiraa kerrallaan. Koirat ulkoilevat useamman kerran päivässä, ja hoitorytmi pyritään pitämään mahdollisimman lähellä koiran omaa kotirutiinia. Sovitaan siis lenkkien pituuksista erikseen. Muukin koiran aktivointi ohjeiden perusteella onnistuu.
Piha ei ole aidattu, joten ulkoilu tapahtuu aina valvotusti hihnassa tai pitkällä liinalla.
Hoitokoira saa olla aktiivinen ja vähän häslääväkin, kunhan peruskoulutus on kunnossa, koira on sisäsiisti ja luonteeltaan kiltti.
Minulla ei ole kokemusta ongelmakoirista, enkä voi tarjota asiantuntevaa hoitoa esm. agressiivisille tai kovin pelokkaille koirille.
Åsa tarjoaa ...
Lemmikinhoitajan Åsa kotona
Koiran kotihoito
Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 25 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikkiKoiran päivähoito
Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 15 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikkiKotonasi
Lisäksi...
Åsa hyväksyy
Kalenteri
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|

