1. Lemmikinhoito
  2. Kauniainen

Lemmikinhoito, Kauniainen

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AnnaA

1. Anna

2.6 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja luotettava kissanhoitaja kotiisi 🐱

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
AnnaA

1. Anna

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja luotettava kissanhoitaja kotiisi 🐱 2.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
15 €
/päivä
TatianaT

2. Tatiana

4.3 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
TatianaT

2. Tatiana

Uusi lemmikinhoitaja
Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks 4.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
8 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MarinaM

3. Marina

1 km
alkaen
28 €
/päivä
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

3. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾1 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina is a great cat sitter and a very reliable and kind person who really loves animals. I was away for quite a long time (almost three weeks) and was stressed about leaving my cat Tobias alone, but Marina made everything so much easier. Every day she was updating me on Tobias, sending pictures and videos of him. She has noticed that he was shedding and was brushing him. When I came back home, my cat looked happy and relaxed, which is a very good sign that Marina was taking great care of him. I really appreciate Marina's love and genuine care for animals. I would 100% recommend Marina as a pet sitter if you want an attentive and professional care for your pets. Thank you, Marina, I appreciate your work a lot!"
OlgaO
Arvostelu - Olga
alkaen
28 €
/päivä
JasminJ

4. Jasmin

4.2 km
alkaen
15 €
/päivä
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
JasminJ

4. Jasmin

🐰🐹 Eläimet lähellä sydäntä 🐱🐶4.2 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"We were really happy with the service we received through Pawshake. She took good care of our cats, and kept us updated every day with photos and messages. Her communication was easy and reassuring, which gave us peace of mind while we were away. We would absolutely book her again and highly recommend her to anyone looking for a reliable and caring pet sitter."
FatmaF
Arvostelu - Fatma
alkaen
15 €
/päivä
ArohiA

5. Arohi

4.9 km
alkaen
10 €
/päivä
1 arvio

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ArohiA

5. Arohi

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä4.9 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
VladV

6. Vlad

4.7 km - Espoo
alkaen
18 €
/päivä
1 arvio

Reliable Cat Care in Pasila 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
VladV

6. Vlad

Reliable Cat Care in Pasila 🐾4.7 km - Espoo
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Vlad took very good care of my cat and sent pictures of the visit! "
AnniinaA
Arvostelu - Anniina
alkaen
18 €
/päivä
Luise-MarieL

7. Luise-Marie

3.1 km
alkaen
15 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Luise-MarieL

7. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja3.1 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Everything wonderful written on Luisen’s profile is more than true. She took care of our cats for two weeks and kept us constantly informed. Our cats really loved her. Everything went exactly as we had discussed beforehand. On some days, she was even more cautious and attentive than we were used to. She even bought a Christmas gift 💜 She thought of everything for our cats’ health and comfort and was very cooperative throughout."
DamlaD
Arvostelu - Damla
alkaen
15 €
/päivä
LauraL

8. Laura

4.3 km
alkaen
8 €
/päivä
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
LauraL

8. Laura

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen4.3 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Kissakansa oli hyvin rentoja omia itsejään kotiin palatessa ja kaikki hyvin tassuvaltakunnassa. Plussapisteet vielä kuulumisten viestittelystä, niin vakituinen palvelija pystyi sitten lomailemaan vailla huolia :3 6/5"
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
8 €
/päivä
HannaH

9. Hanna

4.1 km
alkaen
16 €
/päivä
15 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja Espoon keskuksesta

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
HannaH

9. Hanna

Luotettava lemmikinhoitaja Espoon keskuksesta4.1 km
(15 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Hanna has been a wonderful pet sitter for our two cats."
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
16 €
/päivä
MilaM

10. Mila

4.4 km
alkaen
10 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
MilaM

10. Mila

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa4.4 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Mila kävi vajaan viikon reissumme aikana katsomassa kahta kissaamme kaksi kertaa päivässä. Olemme enemmän kuin tyytyväisiä Milan palveluun. Hinta-laatusuhde erinomainen. "
MikkoM
Arvostelu - Mikko
alkaen
10 €
/päivä
MuskanM

11. Muskan

3.2 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut, luotettava ja rakastava kissanhoitaja • Espoo

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MuskanM

11. Muskan

Kokenut, luotettava ja rakastava kissanhoitaja • Espoo3.2 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Suosittelen koko sydämmestäni ❤️"
JanicaJ
Arvostelu - Janica
alkaen
20 €
/päivä
SashaS

12. Sasha

4.7 km - Espoo
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SashaS

12. Sasha

Thoughtful Pet Care for Peace of Mind 🐾❤️4.7 km - Espoo
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Sasha was a life saver and my cats loved her! I had last minute travel coming up and she was so fast to respond. 10/10! "
CalebC
Arvostelu - Caleb
alkaen
18 €
/päivä
MichaelM

13. Michael

2.9 km
alkaen
25 €
/päivä
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

13. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾2.9 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael and Harri looked after our cat Luna for four days while we were travelling. We were initially worried about how she would cope but our minds were put at ease after meeting them. They are fantastic cat sitters who kept her well fed and entertained. We received regular updates, pictures, and videos and are beyond impressed with how professional and reliable they are. Luna was very well cared for and looked after and we are so glad to have found cat sitters who we can absolutely trust with our cat and our home. We highly recommend Michael and Harri — if you’re looking for cat sitters, they are your people! "
GayatriG
Arvostelu - Gayatri
alkaen
25 €
/päivä
TaiT

14. Tai

2.5 km
alkaen
20 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

14. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends2.5 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
MariaM

15. Maria

4 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Professional and loving sitter for your pets!

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MariaM

15. Maria

Professional and loving sitter for your pets!4 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"We are beyond happy with Maria, she was great! She sent us updates every day and looked after our cats with so much care and love. I felt so relaxed and at peace traveling and knowing she is going to see the cats every day. I will absolutely call her again when we need to travel!"
AnaA
Arvostelu - Ana
alkaen
20 €
/päivä
SuviS

16. Suvi

2.3 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa ja lempeää eläintenhoitoa

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
SuviS

16. Suvi

Luotettavaa ja lempeää eläintenhoitoa2.3 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Suvilta sai luotettavaa ja hyvää kissanhoitoa. Kaikki sujui sovitusti ja kissa oli tyytyväinen. ❣️"
ReettaR
Arvostelu - Reetta
alkaen
20 €
/päivä
SiniS

17. Sini

2.9 km
alkaen
25 €
/päivä
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Kokenut kissahoitaja etsii hoitokissoja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SiniS

17. Sini

Kokenut kissahoitaja etsii hoitokissoja2.9 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Sini is a responsible and caring cat sitter. Everything went smoothly. Next time we need a sitter, we will definitely ask for her help again. Highly recommended! Sini on vastuullinen ja huolehtivainen kissanhoitaja. Kaikki sujui loistavasti. Seuraavalla kerralla, kun tarvitsemme kissanhoitajaa, pyydämme ehdottomasti hänen apuaan uudelleen. Suosittelen lämpimästi!"
NikolaiN
Arvostelu - Nikolai
alkaen
25 €
/päivä
VarpuV

18. Varpu

3.4 km
alkaen
10 €
/päivä
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
VarpuV

18. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi3.4 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Olen tyytyväinen kissanhoitoon, todennäköisesti varaan myös uudestaan. "
KatjaK
Arvostelu - Katja
alkaen
10 €
/päivä
OrianaO

19. Oriana

2.8 km
alkaen
25 €
/päivä
38 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
OrianaO

19. Oriana

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)2.8 km
(38 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Having Oriana as a cat sitter was great! She communicated very clearly and promptly and absolutely spoiled our three cats. She didn’t hesitate to give one of our cats his oral medication and she sent us lots of amazing and funny photos to show how well they were doing. If we’re going on trip again, we would absolutely reach out to Oriana! Best cat sitter you can wish for! "
AnneroosA
Arvostelu - Anneroos
alkaen
25 €
/päivä
ViljaV

20. Vilja

3.9 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Let me give your pet some love! <3

Aktiivinen viimeksi eilen
ViljaV

20. Vilja

Uusi lemmikinhoitaja
Let me give your pet some love! <33.9 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Kauniainenn lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Kauniainenn lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Kauniainen. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Kauniainenssa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Kauniainenssa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Kauniainen. Yli 5443 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.