image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+11 lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
image-15
1/16
AnniA

Anni

Koiranhoitoa kokemuksella

Espoo

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella syyskuuta 2026 lähtien
10-20 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
Viimeksi aktiivinennoin 7 tuntia sitten
Yleensä vastaa41 minuuttia kuluessa
Viimeksi otettu yhteyttänoin 7 tuntia sitten
Viimeksi varattunoin 15 tuntia sitten

Tietoa hoitajasta Anni

Moikka! 🐾

Olen Anni ja asun Haukilahdessa rauhallisella alueella. Koirat ovat olleet minulle tärkeä osa elämää ihan pienestä pitäen. Lähipiirin koirat on aina olleet meillä hoidossa, ja edelleen sukulaisten ja kavereiden koirat ovat tuttu näky arjessani. Hoitokokemusta on kertynyt monenlaisista koirista ja myös pennuista.

Kaiken kokoiset ja ikäiset koirat ovat luokseni tervetulleita. Yksi erityisen tärkeä koira tuli elämääni 12-viikkoisena, ja toimin sille vuosien ajan kakkoskotina eroahdistuksen vuoksi. Välillä se oli luonani päiväsaikaan etätyökaverina, välillä pari yötä ja pisimmillään parikin viikkoa kerrallaan. Nyt tätä koiraa ei enää ole, joten minulla olisi taas hyvin aikaa ja tilaa uusille hoitokoirille ❤️

Teen edelleen etätöitä, joten hoito järjestyy myös niin, ettei koiran tarvitse olla mun luona lainkaan yksin. Eroahdistuneet ja muuten paljon seuraa tarvitsevat koirat ovat siis ehdottomasti tervetulleita. Olen aktiivinen ja tykkään liikkua, joten pidemmätkin lenkit ovat mieleeni. Päivähoidot onnistuu klo 7-23 välillä joustavasti, samoin pidemmät esim. viikon hoitojaksot.

Olen myös henkeen ja vereen heppatyttö, ja eläinten kanssa minulle on aina ollut tärkeää rauhallisuus ja se, että asioille annetaan aikaa. Kaikkien koirien ei tarvitse olla samanlaisia tai pärjätä kaikissa tilanteissa heti. Myös aremmat ja reaktiivisemmat tyypit sekä haastavat ohitukset ja muut vähän hankalammat tilanteet ovat tuttuja.

Hoidossa haluan ennen kaikkea, että koiralla on turvallinen ja hyvä olla. Päivä voi olla aktiivinen ja sisältää pitkiä lenkkejä tai sitten rauhallisempaa hengailua mun etätöiden lomassa – ihan sen mukaan, mikä juuri sille koiralle sopii.

Luokseni voi tulla päivähoitoon tai pidemmäksi aikaa, ja mielelläni tutustun koiraan ja sen tapoihin jo etukäteen!

-Anni

Anni tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Anni kotona

Koiran kotihoito

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 20 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikki

Koiran päivähoito

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 15 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikki

Kotonasi

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 10 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Anni voi matkustaa vain 1 km paikasta Espoo.

Anni hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran koot0-45 kg

Kalenteri

matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Anni kodista

file.name

Asuinalue

Talo
Keskikokoinen ulkoalue

Lisätietoja hoitajasta Anni

Puhun ...

englanti
ranska
suomi

Minulla on kokemusta seuraavista ...

10-20 vuotta kokemusta
… käytösongelmista
… rescue-lemmikeistä
Minulla on kokemusta koiran kouluttamisesta
Tarjoan jatkuvaa valvontaa
Voin antaa suun kautta annettavia lääkkeitä

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran päivähoitoalkaen 15 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta