image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+5 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
1/10
JesseJ

Jesse

Ammattieläintenhoitaja tarjoaa apua

Hyvinkää

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella helmikuuta 2026 lähtien
1-5 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinennoin 17 tuntia sitten
Yleensä vastaa5 kuukautta kuluessa
Viimeksi otettu yhteyttä5 kuukautta sitten
Viimeksi varattu-

Tietoa hoitajasta Jesse

Olen 22-vuotias erittäin eläinrakas henkilö Hyvinkäältä. Olen ammatiltani eläintenhoitaja, valmistuin Hyriasta syksyllä 2023. Lisäksi olen käynyt dogsitter-kurssin. Asun kerrostaloyksiössä.

Ala on suuri intohimoni ja voisin jopa sanoa tulevani eläinten kanssa paremmin toimeen kuin ihmisten. Olen reipas, ahkera ja huolellinen sekä pidän aina hyvää huolta siitä, että eläimet saavat parhaat mahdolliset olot, jotta ne ovat onnellisia ja niiden tarpeet täyttyvät.

Minulla on paljon kokemusta erilaisista eläimistä työharjoittelujen, lomittajan töiden, ratsastusharrastuksen, tuttujen lemmikkien hoitamisen sekä tietenkin omien lemmikkieni kautta. Ne ovat tottuneet vieraisiin eläimiin myös. Tällä hetkellä omistan kaksi gerbiiliä sekä ranskanluppakanin; ne eivät ole minulle pelkkiä lemmikkejä, vaan myös rakkaita ystäviä ja perheenjäseniä. Samaan pyrin kaikkien kohtaamieni eläinten kanssa, olen aina avoin uusille tuttavuuksille ja kokemuksille. Eniten kokemusta minulla on koirista, kissoista sekä jyrsijöistä ja muista pieneläimistä. Olen myös harrastanut ratsastusta yli 10 vuoden ajan sekä ollut töissä maitotilalla lomittajana, joten muutkaan eläimet eivät ole minulle vieraita.

Omien lemmikkieni takia en pysty olemaan yön yli muualla, mutta lyhyemmät vierailut sopivat kyllä. Minulta onnistuu melkein mikä tahansa palvelu; voin esimerkiksi vaikkapa ulkoiluttaa tai auttaa erilaisissa hoitotoimenpiteissä. Kysyä saa mitä vaan ja mielellään annan lisätietoja tarvittaessa. Kotiini voin tapauskohtaisesti ottaa eläimiä hoitoon, sekä hoidokin että omien eläinten turvallisuus huomioon ottaen.

Jesse tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Jesse kotona

Koiran kotihoito

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 15 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikki

Koiran päivähoito

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 10 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Kotonasi

Yksi kotikäynti päivässä

Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 10 € /päivä

Kaksi kotikäyntiä päivässä

Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 16 € /päivä

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 9 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Jesse hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran kootKaikki koot
Hyväksyn kissat kotiiniKaikki
FretitKaikki
PieneläimetJyrsijät, kanit, linnut...

Kalenteri

Kalenteri päivitetty hiljattain
matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Jesse kodista

file.name

Asuinalue

Kerrostaloasunto
Keskikokoinen ulkoalue

Lisätietoja hoitajasta Jesse

Minulla on kokemusta seuraavista ...

1-5 vuotta kokemusta
… käytösongelmista
… rescue-lemmikeistä
… turkinhoidosta
… vapaaehtoisena eläintensuojelun parissa
Minulla on kokemusta koiran kouluttamisesta
Tarjoan jatkuvaa valvontaa
Voin antaa pistoksena annettavia lääkkeitä
Voin antaa suun kautta annettavia lääkkeitä

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran päivähoitoalkaen 10 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta