image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+13 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
image-15
image-16
image-17
1/18
AavaA

Aava

Rauhallinen eläinhoitaja. Erityisesti kissojen ja koirien.

Espoo

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella kesäkuuta 2026 lähtien
<1 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
Kalenteri päivitetty hiljattain

Tietoa hoitajasta Aava

Olen nuori 22 vuotta täyttänyt naisen alku Espoosta ja olen lemmikkien ystävä. Olen rakastanut eläimiä koko elämäni, joka motivoi minua hakea tähän työhön. Toimin tällä hetkellä vartijana, mutta pieni lisätyö ja eläinten kanssa hengailu ja hoito sopii minulle mainosti elämääni.

Minun perheessä on ollut eläimiä lapsesta asti. Olenkin ollut eläinten kanssa tekemisissä pitkään. Kun asuin lapsuuden ja nuoruuden kotona, meidän talouteen on kuulunut paljon kissoja. Nyt eläimiä löytyy kaksi sekarotuista sulosta kissaa sekä yksi sekarotuinen iso koira, joiden kanssa elin nuoruuden. Olen kyllä enemmän kissa ihminen eli kissat lämmittää sydämen, mutta koiria rakastan myös ja perheen koiraa olenkin vienyt pitkille lenkeille sekä hoitanut. Edelleen, kun perhettä näen, pääsen taas eläimien pariin ja leikkimään näiden rakkaiden kanssa. Eli kokemusta löytyy eläinten kanssa. Perhe myös tuonut minulle hoitoon kissat ja heidän kanssa olenkin ollut monta päivää kahdestaan.

Rakastan myös muita eläimiä, kuten jyrsijöitä ja hevosia. Minulla tosin ei ole kokemusta jyrsijöiden hoidosta, mutta opin kyllä tarvittavat asiat todella nopeasti. Haluan lisätä tähän myös erään ihanan kokemuksen toisen ihmisen lemmikistä, jota kävin välillä hoitamassa. Olen työskennellyt lapsenvahtina ja erään perheeseen kuului iso kultainennoutaja, jota kävin ulkoiluttamassa tämän lapsenvahdin työn lisäksi. Työ sujui hyvin ja minulle jäi positiivinen kuva työstä. Ehdottomasti plussaa oli se, että sain ulkoiluttaa tätä koiraa. Tästä tulikin se halu, miksi olen nyt täällä!

Tarjoan itse koirien ulkoilutusta ja lenkkien pituus voidaan sopia itse hoitajan kanssa. Pystyn tehdä kaikenlaisia sekä eri mittaisia lenkkejä, leikkiä ja ruokkia. Sama pätee myös kissoihin, pystyn hoitamaan ja leikkiä ja tottakai puhdistaa kissan hiekkalaatikkoa. Mainitsen tähän vielä sen, että minulla myös kokemusta kissanpennuista, olen hoitanut niitäkin nuorempana.

Lopuksi kuvailisin itseäni rauhalliseksi sekä leikkimieliseksi persoonaksi, jolla luon hyvän ja turvallisen ilmapiirin niin lemmikeille että heidän omistajilleen.

Aava tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Aava kotona

Koiran päivähoito

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 13 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Kotonasi

Yksi kotikäynti päivässä

Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 13 € /päivä

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 13 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Aava hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran kootKaikki koot
Hyväksyn kissat kotiiniKaikki
FretitKaikki
PieneläimetJyrsijät, kanit, linnut...

Kalenteri

Kalenteri päivitetty hiljattain
matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Aava kodista

file.name

Asuinalue

Talo
Keskikokoinen ulkoalue

Lisätietoja hoitajasta Aava

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran päivähoitoalkaen 13 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta