image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+4 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
1/9
LiisaL

Liisa

Rakastava ja aktiivinen lemmikinhoitaja

Espoo

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella heinäkuuta 2026 lähtien
<1 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen3 päivää sitten
Yleensä vastaa-

Tietoa hoitajasta Liisa

🐶 Hei! Olen Elizaveta.

Rakastan koiria ja pidän huolta jokaisesta lemmikistä kuin omastani. Minulla on noin 6 vuoden kokemus oman argentiinandoggin kanssa sekä kokemusta pitkäaikaisista hoidoista labradorinnoutajalle ja yorkshirenterrierille. Minulla on myös kokemusta lääkitystä ja erityistä huolenpitoa tarvitsevista koirista.

Hoidon aikana koira saa elää rauhallisessa kotiympäristössä ilman häkkejä. Pyrin noudattamaan mahdollisimman tarkasti koiran omaa päivärytmiä, jotta se tuntisi olonsa turvalliseksi ja kotoisaksi.

Tarjoan:
🐾 3–5 lenkkiä päivässä tai koiran normaalin rytmin mukaan
🦴 ruokinnan omistajan ohjeiden mukaisesti
🎾 leikkiä, aktivointia ja paljon huomiota
💊 lääkkeiden antamisen tarvittaessa
🛁 pesun, tassujen puhdistuksen lenkkien jälkeen sekä perushoidon (esim. korvien puhdistus)
📸 päivittäiset valokuva- ja videopäivitykset

Asun rauhallisella alueella Mellunmäessä tilavassa asunnossa, lähellä on paljon hyviä ulkoilureittejä. Kesällä minulla on runsaasti vapaa-aikaa, joten koira on harvoin yksin. Jos minun täytyy käydä asioilla, poissaolo kestää yleensä enintään 2–3 tuntia.

Osaan kohdata sekä rauhallisia että energisiä koiria. Jos koiralla on eroahdistusta, etenen rauhallisesti, annan sille aikaa tottua uuteen ympäristöön ja pidän kiinni sen tutuista rutiineista.

Minulle koirien hoitaminen ei ole vain työ – se on intohimoni. Tavoitteeni on, että jokainen koira tuntee olonsa turvalliseksi, rakastetuksi ja viihtyy luonani yhtä hyvin kuin omassa kodissaan. ❤️

Kun uusi koira tulee ensimmäistä kertaa luokseni, annan sille aikaa tutustua rauhassa uuteen ympäristöön omaan tahtiinsa. En pakota kontaktia, vaan pyrin rakentamaan luottamuksen lempeästi ja koiran tarpeita kuunnellen. Teen päivittäin useita lenkkejä läheisillä puisto- ja metsäalueilla Mellunmäessä, jotta koira saa riittävästi liikuntaa, virikkeitä ja mahdollisuuden tutkia ympäristöä turvallisesti. Olen kesällä käytettävissä sekä arkipäivisin että viikonloppuisin, ja aikatauluista voidaan sopia joustavasti omistajan tarpeiden mukaan.

Pidän jokaisen omistajan ajan tasalla lähettämällä kuvia, videoita ja lyhyen kuulumisraportin päivittäin.

Ota rohkeasti yhteyttä, niin sovitaan tapaaminen ja tutustutaan paremmin!

Liisa tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Liisa kotona

Liisa ei tällä hetkellä tarjoa palveluita kotonaan.

Kotonasi

Kaksi kotikäyntiä päivässä

Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 16 € /päivä

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 9 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Kalenteri

Kalenteri päivitetty hiljattain
matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Liisa kodista

file.name

Asuinalue

Talo
Keskikokoinen ulkoalue

Lisätietoja hoitajasta Liisa

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran ulkoilutusalkaen 9 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta