1. Lemmikinhoito
  2. Tampere

Lemmikinhoito, Tampere

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
Hiranya ThisiriH

1. Hiranya Thisiri

1.4 km - Tampere
alkaen
25 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Reliable & Caring Dog Lover - Fun Walks & Day Care! 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
Hiranya ThisiriH

1. Hiranya Thisiri

Uusi lemmikinhoitaja
Reliable & Caring Dog Lover - Fun Walks & Day Care! 🐾1.4 km - Tampere
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
25 €
/päivä
MirjaM

2. Mirja

4.8 km
alkaen
15 €
/päivä
95 arviota
55
toistuvaa asiakasta

Kymmenien vuosien kokemus kissoista

MirjaM

2. Mirja

Kymmenien vuosien kokemus kissoista4.8 km
(95 arviota)
55 toistuvaa asiakasta
"Mirja is a reliable cat sitter – everything went great during my eight-day vacation. I was getting messages with pictures from her. That was nice. I can highly recommend her!"
MaksimM
Arvostelu - Maksim
alkaen
15 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
EmmaE

3. Emma

2.3 km
alkaen
10 €
/päivä
14 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
EmmaE

3. Emma

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼2.3 km
(14 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
"Emman kanssa kaikki sujui erinomaisesti ja kissamme tykkäsi hänestä kovin, suosittelen! "
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
10 €
/päivä
NajmiehN

4. Najmieh

0.9 km
alkaen
13 €
/päivä
2 arviota

Experienced Cat Lover & Reliable Pet Sitter 🐱 ❤️

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
NajmiehN

4. Najmieh

Experienced Cat Lover & Reliable Pet Sitter 🐱 ❤️0.9 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Najmieh did a wonderful job caring for my cat! She performed all the necessary duties, spent time playing with him, and sent daily updates with photos and videos. I felt very relaxed during my trip knowing that she was caring for him, and I would be glad to have her help again in the future. 💙 "
NicoleN
Arvostelu - Nicole
alkaen
13 €
/päivä
SaraS

5. Sara

3.3 km
alkaen
8 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Caring, reliable pet sitter in Tampere

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
SaraS

5. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, reliable pet sitter in Tampere 3.3 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Sara is incredibly kind, supportive, and caring. She took wonderful care of my cat, spent quality time playing with him, and followed his routine very carefully. I’m truly grateful to Sara for giving me peace of mind and making me feel calm knowing my cat was in such good hands. Highly recommended! 🐾❤️"
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
8 €
/päivä
VyV

6. Vy

0.8 km
alkaen
16 €
/päivä
41 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Huolellinen kissanhoitaja ja kissanomistaja Hervannassa

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
VyV

6. Vy

Huolellinen kissanhoitaja ja kissanomistaja Hervannassa0.8 km
(41 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Vy was an amazing cat sitter! She was gentle, reliable, and truly cared for Ron. She kept us updated every day, played with him, and made sure he felt safe and happy. We came home to a relaxed, well-cared-for cat."
GolnazG
Arvostelu - Golnaz
alkaen
16 €
/päivä
SonjaS

7. Sonja

4.6 km
alkaen
12 €
/päivä
15 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Läsnäoloa ja lämmintä huolenpitoa lemmikillesi ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
SonjaS

7. Sonja

Läsnäoloa ja lämmintä huolenpitoa lemmikillesi ❤️4.6 km
(15 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
"Ystävällinen hoitaja, kaikki toteutui sovitusti ja kommunikaatio oli helppoa ja nopeaa. Kotona odottivat iloiset ja hyvävointiset kissat. Suosittelen! "
EevaE
Arvostelu - Eeva
alkaen
12 €
/päivä
MinnaM

8. Minna

3.2 km
alkaen
19 €
/päivä
84 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MinnaM

8. Minna

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)3.2 km
(84 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Oli turvallinen olo jättää kissat Minnan hoiviin. Kaikki sujui hyvin ja kissat olivat tyytyväisiä ❤️"
VeeraV
Arvostelu - Veera
alkaen
19 €
/päivä
EllaE

9. Ella

1.7 km
alkaen
18 €
/päivä
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
EllaE

9. Ella

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille1.7 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
"Ella took care of our two cats for 8 days. Everything was smooth, the cats befriended her quickly and were well attended and happy. Ella is trustworthy and very kind and familiar with cats and their needs. She went out of her way for us, even stopping by to pick up additional cans of the cats favorite food. "
AnnamariaA
Arvostelu - Annamaria
alkaen
18 €
/päivä
SadeS

10. Sade

2.3 km
alkaen
10 €
/päivä
88 arviota
30
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
SadeS

10. Sade

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸2.3 km
(88 arviota)
30 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Sade took care of my cat during my trip, and obviously my cat didn’t even notice my absence seeing how comfortable she was when I arrived back home 🥹 Sade was keeping me updated and being extra helpful to make it easy both for the cat and myself. I am already planning my next trip and quality time for my cat with Sade 🫣☺️"
TubaT
Arvostelu - Tuba
alkaen
10 €
/päivä
CasperC

11. Casper

1.8 km
alkaen
18 €
/päivä
22 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
CasperC

11. Casper

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella1.8 km
(22 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Erinomainen hoitaja, kaikki sujui sovitun mukaisesti. Haastavan käytösongelmaisen kissan hoitotoimet Casper sai tehtyä mutkattomalla varmuudella, pystyin olemaan huoletta kun tiesin eläimen olevan luotettavissa käsissä."
RiikkaR
Arvostelu - Riikka
alkaen
18 €
/päivä
MariM

12. Mari

4.1 km
alkaen
18 €
/päivä
28 arviota
20
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut hoitaja Tampereelta

Asuu 1 koira, 4 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MariM

12. Mari

Luotettava ja kokenut hoitaja Tampereelta4.1 km
(28 arviota)
20 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira, 4 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Very professional and sent lots of updates and photos of our cats. Our cats took a liking to Mari in such a short time. We will definitely be hiring her again in the future when we need a cat sitter."
KaiK
Arvostelu - Kai
alkaen
18 €
/päivä
DonyaD

13. Donya

0.9 km
alkaen
12 €
/päivä
12 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Pet lover who enjoys being around animals

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
DonyaD

13. Donya

Pet lover who enjoys being around animals0.9 km
(12 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"I felt completely at ease while I was away because she visited my cat just as we agreed. She was very kind and friendly, and I could tell she really cared about my cat. I really appreciated the updates, and I would definitely recommend her as a pet sitter!"
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
12 €
/päivä
AnniinaA

14. Anniina

2.4 km
alkaen
17 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
3 arviota

Luotettava ja rakastava hoitaja ❤️🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AnniinaA

14. Anniina

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava ja rakastava hoitaja ❤️🐾2.4 km
(3 arviota)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
17 €
/päivä
MillaM

15. Milla

3.7 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MillaM

15. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️3.7 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
20 €
/päivä
TeresaT

16. Teresa

4.4 km
alkaen
19 €
/päivä
8 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lempeää ja välittävää kissanhoitoa Tampereella!

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
TeresaT

16. Teresa

Lempeää ja välittävää kissanhoitoa Tampereella!4.4 km
(8 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"olemme todella tyytyväisiä Teresaan, kissat myöskin. teresa hoiti kissat tunnollisesti ja on luotettava. iso suositus"
AnitaA
Arvostelu - Anita
alkaen
19 €
/päivä
EmmiE

17. Emmi

1.2 km
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Opiskelija etsimässä rakkautta eläimen huolenpidon kautta

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmiE

17. Emmi

Opiskelija etsimässä rakkautta eläimen huolenpidon kautta1.2 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"She is a very kind and nice girl, and she helped me a lot so I could feel relaxed about my pet while I was away. She knew very well how to take care of my cat and how to treat her. If I ever need someone to look after my cat again, I will definitely ask for her help."
saharS
Arvostelu - sahar
alkaen
10 €
/päivä
saharS

18. sahar

0.9 km
alkaen
11 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

🐾 Caring, Reliable & Loving Pet Sitter

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
saharS

18. sahar

🐾 Caring, Reliable & Loving Pet Sitter0.9 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Sahar helped me take care of my cats during my trip. Everything went well and my cats were well cared for. 🫶"
VyV
Arvostelu - Vy
alkaen
11 €
/päivä
LauraL

19. Laura

4.8 km
alkaen
15 €
/päivä
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
LauraL

19. Laura

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!4.8 km
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Laura tarjosi viiden tähden hoitoa kissoilleni Ernestolle ja Faustolle. Yhteydenpito sujui hyvin ja kaikki sovitut asiat oli tehty tunnollisesti ja tarkasti. Kisutkin selvästi piti hoitajasta, koska olivat niin tyytyväisiä, kun tulin reissusta kotiin. Suosittelen!"
NoraN
Arvostelu - Nora
alkaen
15 €
/päivä
TiinaT

20. Tiina

1.9 km
alkaen
28 €
/päivä
109 arviota
65
toistuvaa asiakasta

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas

Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
TiinaT

20. Tiina

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas1.9 km
(109 arviota)
65 toistuvaa asiakasta
Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Our dog behaved very untypically (she was in heat) and snarled at Tiina. It’s a big dog, and it must have been quite scary. Tiina let us know about the problems, we came home asap to release Tiina and walked the dog. While we couldn’t in the end profit from having a petsitter this time around, we were very happy with how Tiina reacted, and that’s the most important thing."
Daria & ThomasD
Arvostelu - Daria & Thomas
alkaen
28 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Tamperen lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Tamperen lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Tampere. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Tamperessa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Tamperessa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Tampere. Yli 1913 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.