1. Koiran kotihoito
  2. Haukipudas

Koiran kotihoito, Haukipudas

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
JuliaJ

1. Julia

14.1 km - Oulu
alkaen
18 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Rehellinen kissarakas lemmikkihoitaja

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
JuliaJ

1. Julia

Uusi lemmikinhoitaja
Rehellinen kissarakas lemmikkihoitaja14.1 km - Oulu
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
18 €
/yö
MirjamM

2. Mirjam

15.8 km
alkaen
20 €
/yö
11 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
MirjamM

2. Mirjam

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä 15.8 km
(11 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Olen todella tyytyväinen Mirjamiin! Hän on selvästi kokenut ja huolellinen koiranhoitaja. Hän kysyi tarkasti Daphnen tavoista ja hoitoon liittyvistä yksityiskohdista ja otti kaiken hienosti huomioon. Mirjam myös vietti aikaa Daphnen kanssa ja leikki hänen kanssaan, mikä oli minulle todella tärkeää. Daphne oli hyvässä hoidossa, ja voisin ehdottomasti valita Mirjamin uudelleen!"
LaurindaL
Arvostelu - Laurinda
alkaen
20 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
ArjaA

3. Arja

0.6 km
alkaen
25 €
/yö
59 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas, luotettava lenkkikaveri tarjolla

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
ArjaA

3. Arja

Eläinrakas, luotettava lenkkikaveri tarjolla0.6 km
(59 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Hulivilikoirat Sipi ja Köpi viihtyivät taas Arjan luona🩷 Luotettava hoitaja, jolle voi turvallisin mielin jättää koirat hoitoon. Hyvä yhteydenpito. Lämpöiset suosittelut!"
KristiinaK
Arvostelu - Kristiina
alkaen
25 €
/yö
SallaS

4. Salla

12.6 km
alkaen
35 €
/yö
23 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Rakastava ja kodinomainen hoitopaikka lemmikillesi

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
SallaS

4. Salla

Rakastava ja kodinomainen hoitopaikka lemmikillesi12.6 km
(23 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Aivan loistava koiranhoitaja, olen onnellinen että löysin Sallan. Hän hoiti koiraamme tosi hyvin, ulkoilutti paljon ja piti hyvää huolta. Joka ilta hän lähetti kuulumiset päivän osalta kuvineen. Suosittelen!"
JouniJ
Arvostelu - Jouni
alkaen
35 €
/yö
AnetteA

5. Anette

14.1 km - Oulu
alkaen
20 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
AnetteA

5. Anette

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa14.1 km - Oulu
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
"Hei, parin yön yli hoito sujui todella hyvin! Minun toiveet huomioitiin täysin ja koirien elekieli vahvisti videoiden sanomaa. Oli viihdytty 😊"
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
20 €
/yö
IirisI

6. Iiris

19.4 km
alkaen
35 €
/yö
21 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tunnollista ja huolehtivaa eläintenhoitoa!

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
IirisI

6. Iiris

Tunnollista ja huolehtivaa eläintenhoitoa!19.4 km
(21 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Iiris hoiti kissaani todella hyvin, kommunikointi oli sujuvaa ja kissani oli oikein tyytyväisen oloinen hoidossa ollessaan. Oli mukava saada myös väliaikatietoja, miten kissallani menee. En olisi voinut toivoa minkään menevän paremmin! "
TaruT
Arvostelu - Taru
alkaen
35 €
/yö
NinaN

7. Nina

18.5 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa suurella sydämmellä

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
NinaN

7. Nina

Lemmikinhoitoa suurella sydämmellä18.5 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Luotettava hoitopaikka 🫶🏻 kommunikointi oli nopeaa ja helppoa! Auttoi myös suuresti, kun Nina pystyi hakemaan koirani hoitoon ja tuomaan koirani takaisin joustavasti ☺️ suosittelen ja voisin ehdottomasti jättää koirani uudelleenkin Ninalle hoitoon! 💕"
SanniS
Arvostelu - Sanni
alkaen
25 €
/yö
MirellaM

8. Mirella

15.4 km
alkaen
25 €
/yö
46 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas hoitaja

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
MirellaM

8. Mirella

Eläinrakas hoitaja15.4 km
(46 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Kaikki sujui hienosti. Otamme varmasti yhteyttä Mirellaan seuraavallakin kerralla, kun tarvitaan hoitopaikkaa koiralle."
KariK
Arvostelu - Kari
alkaen
25 €
/yö
PaulaP

9. Paula

18.7 km
alkaen
30 €
/yö
17 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirasi paras kaveri ☺️

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
PaulaP

9. Paula

Koirasi paras kaveri ☺️18.7 km
(17 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kaikki meni mutkattomasti ja koiran tarpeet huomioitiin hienosti. Ehdottomasti voin suositella tätä hoitopaikkaa."
PiaP
Arvostelu - Pia
alkaen
30 €
/yö
MarjaM

10. Marja

18.7 km
alkaen
20 €
/yö
1 arvio

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MarjaM

10. Marja

18.7 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Ihana koirarakas perhe 💕 Kaikki meni hyvin ja saatiin useasti kuulumisia viikonlopun aikana ☺️"
TuuliaT
Arvostelu - Tuulia
alkaen
20 €
/yö
jeninaJ

11. jenina

11.4 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien oma varamamma

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
jeninaJ

11. jenina

Lemmikkien oma varamamma11.4 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Kaikki sujui taas oikein hyvin, ja Ninni-koira selvästi viihtyy mainiosti Jeninan hoidossa."
KariK
Arvostelu - Kari
alkaen
30 €
/yö
Iida ja JeninaI

12. Iida ja Jenina

17.2 km
alkaen
30 €
/yö
81 arviota
37
toistuvaa asiakasta

Iida & Jenina Pawsome Care!

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
Iida ja JeninaI

12. Iida ja Jenina

Iida & Jenina Pawsome Care!17.2 km
(81 arviota)
37 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Aivan ihana hoitopaikka oli meidän kissalle ❤ Kaikki sujui hyvin ja sovitusti. Iso kiitos tytöille 😊"
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
30 €
/yö
JennaJ

13. Jenna

19.7 km
alkaen
35 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Innokas ja luotettava lemmikinhoitaja!

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JennaJ

13. Jenna

Innokas ja luotettava lemmikinhoitaja! 19.7 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Rhodesiankoira Terra on nyt ollut kahteen kertaan Jennalla hoidossa. Parempaa hoitopaikkaa ei ole. Olen saanut takaisin molemmilla kerroilla tyytyväisen koiruuden. Terra on herkkä koira, joka saattaa heittäytyä syömättömäksi oudossa paikassa. Jennan luona näin ei ole käynyt, vaan ruoka on maistunut normaalisti. Jenna kävi myös etukäteen perehtymässä uuteen koiraan. Kaikesta näki jo tutustumiskerroilla, että Jenna (ja miesystävänsä) tulevat juttuun Terran kanssa. "
PilviP
Arvostelu - Pilvi
alkaen
35 €
/yö
JennyJ

14. Jenny

13.5 km
alkaen
38 €
/yö
4 arviota

Koiran yksilöllistä hoitoa ja ulkoilutusta Oulussa

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
JennyJ

14. Jenny

Koiran yksilöllistä hoitoa ja ulkoilutusta Oulussa13.5 km
(4 arviota)
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki meni tosi sujuvasti Jennyn kanssa! Mielellämme otamme Jennyn koiranhoitajaksi uudelleenkin! 😊"
SuviS
Arvostelu - Suvi
alkaen
38 €
/yö
RoosaR

15. Roosa

19.8 km
alkaen
56 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas opiskelija tarjoaa hoitoapua sitä tarvitseville

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
RoosaR

15. Roosa

Eläinrakas opiskelija tarjoaa hoitoapua sitä tarvitseville 19.8 km
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Lämmin kiitos erinomaisesta koiranhoidosta! Oli helppo lähteä reissuun, kun tiesimme koiramme olevan hyvissä käsissä. Yhteydenpito sujui hyvin, saimme kuulumisia hoidon aikana, ja koira vaikutti tyytyväiseltä ja rennolta kotiin palattuaan. Hoito oli luotettavaa, huolellista ja aidosti eläinlähtöistä. Suosittelemme lämpimästi!"
anjaA
Arvostelu - anja
alkaen
56 €
/yö
MarjutM

16. Marjut

14.9 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Hoito apua lemmikillesi suurella sydämellä.

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MarjutM

16. Marjut

Hoito apua lemmikillesi suurella sydämellä. 14.9 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Koirat ja emäntä kiittää. Koirat viihtyi hoidossa hyvin. Yhteydenpito oli sujuvaa ja mukavia kuvia ja kuulumisia sain hoitojakson aikana. Koirat menevät mielellään toistekin hoitoon Marjutin luo."
TanjaT
Arvostelu - Tanja
alkaen
25 €
/yö
IlonaI

17. Ilona

16.4 km
alkaen
25 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikin luotto kaveri

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu cairnterrieri Sipi kanssa
IlonaI

17. Ilona

Lemmikin luotto kaveri16.4 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu cairnterrieri Sipi kanssa
"Kun tuli koiranhoitajalle tarve, ei ollut epäilystäkään keneen otan yhteyttä! Koirani oli nyt toista kertaa Ilonan ja Sipi-koiran hyvässä hoidossa viikonlopun yli 🐶 Suosittelen! "
MillaM
Arvostelu - Milla
alkaen
25 €
/yö
JonnaJ

18. Jonna

14.5 km
alkaen
35 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JonnaJ

18. Jonna

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa 14.5 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Koirani oli viikonlopun hoidossa Jonnan perheen luona. Koirani sai hyvää hoitoa ja hänet huomioitiin todella hyvin! Heillä on oma nuori, suurempi koira. Koirat pidettiin erillään ja koirat saivat tutustua toisiinsa koiramme ehdoilla. Suosittelen! 😊 "
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
35 €
/yö
EssiE

19. Essi

15.3 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Varma lemmikkien ystävä

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EssiE

19. Essi

Varma lemmikkien ystävä 15.3 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Pepita oli ensimmäistä kertaa "yökylässä" ja hyvin meni. Nuori koira oli saanut lenkkeilyä, leikkimistä ja lepoa sopivasti. Essin kanssa oli helppoa sopia asioista ja viestitellä. Hyvä hoitopaikka! "
HelenaH
Arvostelu - Helena
alkaen
30 €
/yö
VenlaV

20. Venla

19.2 km - Oulu
alkaen
30 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
VenlaV

20. Venla

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja19.2 km - Oulu
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Vilkas abessiinialaiskissamme sai Venlalta huolellista hoitoa - myös ulkoilut sujuivat hienosti. Venla on ystävällinen, rauhallinen, helposti lähestyttävä ja vastaa viesteihin nopeasti. Suosittelen häntä lämpimästi!"
EppuE
Arvostelu - Eppu
alkaen
30 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Haukipudas oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Haukipudas. Yli 376 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.