image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+12 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
image-15
image-16
1/17
LiisaL

Liisa

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.

HKI

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella kesäkuuta 2026 lähtien
1-5 vuotta kokemusta
Asuu yhdessä …
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinennoin 17 tuntia sitten
Yleensä vastaa-

Tietoa hoitajasta Liisa

Hei! 🐶

En ollut vielä edes kouluikäinen, kun perheeseemme tuli bernhardinkoira. Lukioaikana toimin yli vuoden vapaaehtoisena eläinsuojassa, jossa hoidin koiria ja kissoja. Sen jälkeen minut palkattiin sinne vuodeksi koiranhoitajaksi. Ulkoilutin koiria ja pentuja, ruokkin niitä ja siivosin niiden tiloja, välillä annoin lääkkeitä. Olin silloin vielä lukiossa, 17–18-vuotias.

Työskennellessäni eläinsuojassa kohtasin hyvin erilaisia koiria ja opin käsittelemään myös haastavia sekä traumatisoituneita koiria. Tulin aina heti toimeen uusien koirien kanssa, vaikka niiden sanottiin olevan vihaisia tai aggressiivisia. Adoptoin eläinsuojasta oman koiran, joka kasvoi erittäin suureksi (64 kg). Koulutin sen niin hyvin, että pystyin pitämään sitä luonnossa vapaana ilman hihnaa ja hän oli aina kaikkialla mukaan.

Tällä hetkellä olen 36 vuotias yrittäjä, minulla on tatuointiliike Malminkartanossa. Minulla on kaksi kissaa ja yksi viljakäärme. Haluaisin alkaa hoitaa koiria ja ulkoiluttaa niitä, koska minulla ei tällä hetkellä ole mahdollisuutta ottaa omaa koiraa. Näin voisin kuitenkin viettää aikaa koirien kanssa ja samalla lievittää kaipaustani koiria kohtaan. Mitä isompi koira, sitä enemmän tykkään 🤭

Rakastan todella kävelyä. Jos palkkaat minut, koirasi pääsee todella pitkille lenkeille. Olen vahva ja kookas, 181 senttimetriä pitkä nainen. Pystyn käsittelemään myös suuria ja voimakkaita koiria. Tykkään leikkiä ja halata lemmikkejä. Voin myös auttaa koirasi koulutuksessa. 😊

Liisa tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Liisa kotona

Liisa ei tällä hetkellä tarjoa palveluita kotonaan.

Kotonasi

talovahti

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.alkaen 25 € /yö

Yksi kotikäynti päivässä

Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 8 € /päivä

Kaksi kotikäyntiä päivässä

Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 14 € /päivä

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 10 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Liisa hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran kootKaikki koot
FretitKaikki
PieneläimetJyrsijät, kanit, linnut...

Kalenteri

Kalenteri päivitetty hiljattain
matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Liisa kodista

file.name

Asuinalue

Talo
Keskikokoinen ulkoalue

Lisätietoja hoitajasta Liisa

Puhun ...

englanti
suomi
Muu

Minulla on kokemusta seuraavista ...

1-5 vuotta kokemusta
… käytösongelmista
… rescue-lemmikeistä
… vapaaehtoisena eläintensuojelun parissa
Minulla on kokemusta koiran kouluttamisesta
Voin antaa suun kautta annettavia lääkkeitä

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran ulkoilutusalkaen 10 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta