1. Koiran kotihoito
  2. Nurmijärvi

Koiran kotihoito, Nurmijärvi

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
EllenE

1. Ellen

18.5 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
EllenE

1. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️18.5 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
"Koirat viihtyivät ja hoito oli erinomaista. Suosittelen! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️"
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
30 €
/yö
HenriettaH

2. Henrietta

19.4 km
alkaen
28 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
HenriettaH

2. Henrietta

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi19.4 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Todella nopealla varoitus ajalla otti meidän hankalamman koiran (remmirähjääjä). Koko hoidon ajan saatiin useita päivityksiä koirasta ja sen kuulumisia viesteillä ja kuvina.Tuli itselle reissun aikana hyvä fiilis hoidosta ja tiesin että Henrietta osaa hyvin käsitellä meidän koiraa. Meille palasi erittäin iloinen koira kotia. Iso kiitos Henrietta! <3 "
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
28 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
LottaL

3. Lotta

15.7 km
alkaen
30 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
LottaL

3. Lotta

Eläinrakas ja luotettava koiranhoitaja15.7 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Lotta on oikein luotettava ja ystävällinen koiranhoitaja. Hän otti huomioon beaglemme omat lenkkeily- ja ruokintatavat sekä koiran luonteen ja hieman haastavan metsästysvietin. Kommunikointi oli myös sujuvaa ja nopeaa. Suosittelen!"
KirsiK
Arvostelu - Kirsi
alkaen
30 €
/yö
EstellaE

4. Estella

11.1 km
alkaen
30 €
/yö
1 arvio
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa vuosien kokemuksella

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 3 koiraa lemmikin kanssa
EstellaE

4. Estella

Luotettavaa hoitoa vuosien kokemuksella11.1 km
(1 arvio)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 3 koiraa lemmikin kanssa
alkaen
30 €
/yö
VincentV

5. Vincent

11.2 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota

English-speaking Dog Sitter :)

VincentV

5. Vincent

English-speaking Dog Sitter :)11.2 km
(4 arviota)
"Thank you so much for taking good care of our dog Nala! We can highly recommend Vincent as a caregiver for dogs! His communication before and after our dog's stay was active and friendly. We got daily videos and photos of our dog during our vacation. And the most important thing is that Nala seemed to really enjoy her time with Vincent and Penny 🙂"
EssiE
Arvostelu - Essi
alkaen
30 €
/yö
JenniJ

6. Jenni

18.7 km
alkaen
40 €
/yö
13 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
JenniJ

6. Jenni

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!18.7 km
(13 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Kaikki meni kuten sovittiin. Lämmin suositus mikäli tarvitsee pidempää (2vk) hoitopaikkaa koiralle."
RiikkaR
Arvostelu - Riikka
alkaen
40 €
/yö
AnttoninaA

7. Anttonina

10.7 km
alkaen
50 €
/yö
9 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
AnttoninaA

7. Anttonina

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin10.7 km
(9 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Koirani oli hoidossa muutaman päivän, ja olen erittäin onnellinen kun löysin luotettavan, mukavan ja osaavan koiranhoitajan. Anttoninan kanssa kommunikointi sujui hyvin ja hän oli joustava meidän toiveisiin liittyen. Suosittelen häntä lämpimästi muillekin! "
BeaB
Arvostelu - Bea
alkaen
50 €
/yö
KalleK

8. Kalle

19.6 km
alkaen
30 €
/yö
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KalleK

8. Kalle

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä19.6 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kalle on sympaattinen ja iloinen hoitaja, jonka luona koirat viihtyvät. Kalle ottaa koirat vastaan varmaotteisesti ja palauttaa tyytyväiset, hyvin hoidetut lemmikit. Jopa paremmin käyttäytyvinä kuin hoitoon mennessä. :) Kommunikaatio on hyvää ja avointa. Iso suositus Kallelle! "
PetriP
Arvostelu - Petri
alkaen
30 €
/yö
MiloM

9. Milo

15.2 km
alkaen
35 €
/yö
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

9. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja15.2 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kiva ja luotettava hoitopaikka. Kaikki sujui sovitusti ja koirakin viihtyi. Tätä hoitopaikkaa käytämme mielellämme jatkossakin! ☀️"
KaikuK
Arvostelu - Kaiku
alkaen
35 €
/yö
NitaN

10. Nita

19.6 km
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
NitaN

10. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa19.6 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Kaksi kissaani oli hoidossa Nitan luona yön yli. Kaikki oli sujunut hyvin, luotettava kissanhoitaja :)"
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
30 €
/yö
MirvaM

11. Mirva

13.1 km
alkaen
36 €
/yö
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MirvaM

11. Mirva

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa13.1 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Hyvä hoitopaikka. Yhteydenpito toimii. Tuli heti asiatuntevan oloinen vaikutelmat vastaanotossa. Suosittelen hoitopaikkaa ja hoitajaa. "
MerviM
Arvostelu - Mervi
alkaen
36 €
/yö
JuliaJ

12. Julia

14.8 km
alkaen
35 €
/yö
13 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Rauhallista koiranhoitoa Järvenpäässä

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
JuliaJ

12. Julia

Rauhallista koiranhoitoa Järvenpäässä14.8 km
(13 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Erinomainen ja luotettava hoitopaikka meidän Leevi koiralle!"
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
35 €
/yö
JuuliaJ

13. Juulia

19.3 km
alkaen
40 €
/yö
44 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Huolehtivaa ja aktiivista hoitoa koirallesi

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
JuuliaJ

13. Juulia

Huolehtivaa ja aktiivista hoitoa koirallesi19.3 km
(44 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Todella hyvä hoitaja. Osaa ottaa huomioon sekä koirat että heidän omistajatkin. "
EijaE
Arvostelu - Eija
alkaen
40 €
/yö
AgneseA

14. Agnese

19.5 km
alkaen
35 €
/yö
2 arviota

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
AgneseA

14. Agnese

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille19.5 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Isot suosittelut, Agnese laittoi kuvia ja tietoa hoitojaksolta ja kaikki sujui mainiosti. Todella mieluusti vien koiran hoitoon hänelle toistekin💯💛"
KatjaK
Arvostelu - Katja
alkaen
35 €
/yö
NataliaN

15. Natalia

13.4 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Koirien & kissojen hoitoa Järvenpäässä & Tuusulassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
NataliaN

15. Natalia

Koirien & kissojen hoitoa Järvenpäässä & Tuusulassa13.4 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
RosiR

16. Rosi

15.2 km
alkaen
25 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
RosiR

16. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla15.2 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
25 €
/yö
JasminJ

17. Jasmin

13.1 km
alkaen
50 €
/yö

Koulutettu eläintenhoitaja tarjoaa lemmikinhoitoapua.

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
JasminJ

17. Jasmin

Koulutettu eläintenhoitaja tarjoaa lemmikinhoitoapua. 13.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
50 €
/yö
HerttaH

18. Hertta

1.5 km
alkaen
60 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Liikkuvainen koiranomistaja

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu australian labradoodle Alva kanssa
HerttaH

18. Hertta

Liikkuvainen koiranomistaja1.5 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu australian labradoodle Alva kanssa
alkaen
60 €
/yö
WilmaW

19. Wilma

1.3 km
alkaen
40 €
/yö

Luotettava ja empaattinen eläintenhoitaja Mäntsälässä

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
WilmaW

19. Wilma

Luotettava ja empaattinen eläintenhoitaja Mäntsälässä1.3 km
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
40 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Nurmijärvi oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Nurmijärvi. Yli 1871 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.