1. Kissanhoito
  2. Espoo

Kissanhoito, Espoo

Kotikäyntejä kissallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
SonjaS

1. Sonja

4.6 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirien hoitoa Espoossa 🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SonjaS

1. Sonja

Uusi lemmikinhoitaja
Koirien hoitoa Espoossa 🐶4.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
AnnaA

2. Anna

1.5 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja luotettava kissanhoitaja kotiisi 🐱

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
AnnaA

2. Anna

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja luotettava kissanhoitaja kotiisi 🐱 1.5 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
15 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MarinaM

3. Marina

4.4 km
alkaen
28 €
/päivä
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

3. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾4.4 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina is a great cat sitter and a very reliable and kind person who really loves animals. I was away for quite a long time (almost three weeks) and was stressed about leaving my cat Tobias alone, but Marina made everything so much easier. Every day she was updating me on Tobias, sending pictures and videos of him. She has noticed that he was shedding and was brushing him. When I came back home, my cat looked happy and relaxed, which is a very good sign that Marina was taking great care of him. I really appreciate Marina's love and genuine care for animals. I would 100% recommend Marina as a pet sitter if you want an attentive and professional care for your pets. Thank you, Marina, I appreciate your work a lot!"
OlgaO
Arvostelu - Olga
alkaen
28 €
/päivä
MelindaM

4. Melinda

4 km
alkaen
20 €
/päivä
65 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja eläinrakasta hoitoa lemmikeille fin/eng

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
MelindaM

4. Melinda

Luotettavaa ja eläinrakasta hoitoa lemmikeille fin/eng4 km
(65 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Melinda was taking care of our cat for two weeks during our vacation. She sent information about the cat's wellbeing and his funny photos daily) Cat seems cheerful and well fed. We'll definitely reach Melinda next time we'll need someone to look after our cat. "
NikitaN
Arvostelu - Nikita
alkaen
20 €
/päivä
KaterynaK

5. Kateryna

6.2 km
alkaen
13 €
/päivä
15 arviota

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
KaterynaK

5. Kateryna

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰6.2 km
(15 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Very nice, highly recommend:)"
JoelJ
Arvostelu - Joel
alkaen
13 €
/päivä
BenitaB

6. Benita

3.4 km
alkaen
25 €
/päivä
31 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Kokenut eläintenhoitaja

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
BenitaB

6. Benita

Kokenut eläintenhoitaja3.4 km
(31 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Meidän kissat rakastavat Benitaa. Rauhallisin mielin voi lomailla kun kissat on niin hyvässä hoidossa."
JaanaJ
Arvostelu - Jaana
alkaen
25 €
/päivä
ArohiA

7. Arohi

3.1 km
alkaen
10 €
/päivä
1 arvio

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ArohiA

7. Arohi

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä3.1 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
LeenaL

8. Leena

6.1 km
alkaen
10 €
/päivä
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Care, Play and Walks for Your Beloved Pets

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
LeenaL

8. Leena

Care, Play and Walks for Your Beloved Pets6.1 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"We had a great experience with Leena. She took excellent care of our cats, followed all of our instructions, made sure they always had fresh food and water, and kept their litter box clean. She even let them spend some time in our yard, which wasn't required but made them very happy. Leena also sent us daily photos and updates, which gave us peace of mind while we were away. We came home to happy, well-cared-for cats and would happily recommend her to anyone looking for a reliable and caring cat sitter."
ShiranS
Arvostelu - Shiran
alkaen
10 €
/päivä
Luise-MarieL

9. Luise-Marie

5.3 km
alkaen
15 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Luise-MarieL

9. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja5.3 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Everything wonderful written on Luisen’s profile is more than true. She took care of our cats for two weeks and kept us constantly informed. Our cats really loved her. Everything went exactly as we had discussed beforehand. On some days, she was even more cautious and attentive than we were used to. She even bought a Christmas gift 💜 She thought of everything for our cats’ health and comfort and was very cooperative throughout."
DamlaD
Arvostelu - Damla
alkaen
15 €
/päivä
HannaH

10. Hanna

0.6 km
alkaen
16 €
/päivä
15 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja Espoon keskuksesta

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
HannaH

10. Hanna

Luotettava lemmikinhoitaja Espoon keskuksesta0.6 km
(15 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Hanna has been a wonderful pet sitter for our two cats."
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
16 €
/päivä
VeronikaV

11. Veronika

6.6 km
alkaen
15 €
/päivä
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläimiä rakastava etäkoululainen

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
VeronikaV

11. Veronika

Eläimiä rakastava etäkoululainen6.6 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Tytöt olivat Veronikan hyvässä hoidossa matkan aikana ja itse sai rauhallisin mielin olla poissa kotoa. "
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
15 €
/päivä
MuskanM

12. Muskan

0.9 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut, luotettava ja rakastava kissanhoitaja • Espoo

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MuskanM

12. Muskan

Kokenut, luotettava ja rakastava kissanhoitaja • Espoo0.9 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Suosittelen koko sydämmestäni ❤️"
JanicaJ
Arvostelu - Janica
alkaen
20 €
/päivä
IdaI

13. Ida

4.8 km
alkaen
15 €
/päivä
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa tarjolla kaikille eläimille.

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
IdaI

13. Ida

Luotettavaa hoitoa tarjolla kaikille eläimille.4.8 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Hyvin meni Ida kävi kotona viihdyttämässä ja kävelyllä Elsan kanssa"
RainerR
Arvostelu - Rainer
alkaen
15 €
/päivä
MichaelM

14. Michael

6.7 km
alkaen
25 €
/päivä
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

14. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾6.7 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael and Harri looked after our cat Luna for four days while we were travelling. We were initially worried about how she would cope but our minds were put at ease after meeting them. They are fantastic cat sitters who kept her well fed and entertained. We received regular updates, pictures, and videos and are beyond impressed with how professional and reliable they are. Luna was very well cared for and looked after and we are so glad to have found cat sitters who we can absolutely trust with our cat and our home. We highly recommend Michael and Harri — if you’re looking for cat sitters, they are your people! "
GayatriG
Arvostelu - Gayatri
alkaen
25 €
/päivä
TaiT

15. Tai

6.5 km
alkaen
20 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

15. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends6.5 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
MariaM

16. Maria

5.6 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Professional and loving sitter for your pets!

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MariaM

16. Maria

Professional and loving sitter for your pets!5.6 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"We are beyond happy with Maria, she was great! She sent us updates every day and looked after our cats with so much care and love. I felt so relaxed and at peace traveling and knowing she is going to see the cats every day. I will absolutely call her again when we need to travel!"
AnaA
Arvostelu - Ana
alkaen
20 €
/päivä
SuviS

17. Suvi

4.6 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa ja lempeää eläintenhoitoa

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
SuviS

17. Suvi

Luotettavaa ja lempeää eläintenhoitoa4.6 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Suvilta sai luotettavaa ja hyvää kissanhoitoa. Kaikki sujui sovitusti ja kissa oli tyytyväinen. ❣️"
ReettaR
Arvostelu - Reetta
alkaen
20 €
/päivä
SiniS

18. Sini

1.2 km
alkaen
25 €
/päivä
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Kokenut kissahoitaja etsii hoitokissoja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SiniS

18. Sini

Kokenut kissahoitaja etsii hoitokissoja1.2 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Sini is a responsible and caring cat sitter. Everything went smoothly. Next time we need a sitter, we will definitely ask for her help again. Highly recommended! Sini on vastuullinen ja huolehtivainen kissanhoitaja. Kaikki sujui loistavasti. Seuraavalla kerralla, kun tarvitsemme kissanhoitajaa, pyydämme ehdottomasti hänen apuaan uudelleen. Suosittelen lämpimästi!"
NikolaiN
Arvostelu - Nikolai
alkaen
25 €
/päivä
HanneH

19. Hanne

4.7 km
alkaen
30 €
/päivä
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kissojen kotihoitoa esimerkiksi lomamatkan ajaksi.

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
HanneH

19. Hanne

Kissojen kotihoitoa esimerkiksi lomamatkan ajaksi.4.7 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
"Markus & Hanne provided us the best experience! We have very shy cat and he can easily get stressed in changing environment but with Markus we felt that everything is under control. Markus gave us pleasure impression that the cat is in safe hands which made our vacation very relaxed 🙌 We would definitely recommend Markus’ and Hanne’s service to everyone who is looking for cat sitter while your absence 🙂 and of course we would love to contact Markus&Hanne next time 😻"
Elena & RomanE
Arvostelu - Elena & Roman
alkaen
30 €
/päivä
VarpuV

20. Varpu

6.2 km
alkaen
10 €
/päivä
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
VarpuV

20. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi6.2 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Olen tyytyväinen kissanhoitoon, todennäköisesti varaan myös uudestaan. "
KatjaK
Arvostelu - Katja
alkaen
10 €
/päivä

Miksi kissanhoitopalvelu sopisi teille?

Useat kissanomistajat tietävät, että kissat pysyttelevät mielellään omassa tutussa ympäristössään. Uuteen tuntemattomaan paikkaan tottuminen vie oman aikansa, vaikkakin joitakin kissoja se ei vaivaa.

Paikallinen kissanhoitaja sijainnissa Espoo voi auttaa pitämään huolta kissoistasi, sillä aikaa kun olet poissa. Kissanhoitaja voi käydä kotonasi kerran tai kahdesti päivässä, tai jopa yöpyä kotonasi tarvittaessa.

Vaikka joskus kissojen ajatellaan olevan helppoja, ja että ne voisi jättää kotiin yksinään - ei tätä suositella. Kissanhoitaja käy tarkistamassa kissojesi voinnin, sosialisoi heidän kanssaan ja tietysti myös ruokkii heidät ja siivoaa vessat.

Jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun, johon kuuluu mm. eläinlääkärikulutakuu, joten voit lomailla rauhassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa kissanhoitoa sijainnissa Espoo. Yli 5437 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.