













EEerika
Lemmikinhoitaja pitkällä kokemuksella
Linnunpää
Tietoa hoitajasta Eerika
Hei! Olen Eerika 21-vuotias kolmannen vuoden korkeakoulu opiskelija Turusta. Minulla on kokemusta eläimistä koko elämäni verran, niin kissoista, kuin koiristakin ja myös muistakin eläimistä. Olen sosiaalinen, ulospäinsuuntautunut ja ennen kaikkea päihteetön. Pidän eläinten kanssa lenkkeilystä ja leikkimisestä, myös koirapuistossa käyminen onnistuu mikäli omistaja näin tahtoo. Harrastan ratsastusta, kansantanssia ja lenkkeilyä. Omaan ajokortin sekä oman auton johon kykenen ottamaan koiran kyytiin. Noudatan annettuja ohjeita ja kysyn mikäli minulla on kysyttävää.
Kokemusta on etenkin ongelmakoirista, esim remmi räyhääjistä, muille koirille aggressiivista koirista tai muulla tapaa käytös ongelmallisista. Minulta siis löytyy hyvä kärsivällisyys jota ongelma koirien kohdalla vaaditaan. Pystyn myös noudattamaan mahdollisia rutiineja mikäli koiralla sellaiset on. Meiltä löytyykin omasta kotoa reaktiivinen iso koira joten pärjään huoletta isompienkin koirien kanssa.
Olen kiinnostunut ja motivoitunut koirien ja kuin myös kissojen hoitaja, pidän lenkkeilystä sekä koirien kouluttamisesta (kokemusta koirien kouluttamisesta löytyy paljon, sekä perheessä koirankouluttajia). Erityisesti ongelmakoirat ovat erittäin kiinnostavia ja olenkin erityisen motivoitunut näiden hoitamisesta.
Koirien hoitamisesta on kokemusta paljon, päivän mittaisesta käynnistä viikon mittaisiin hoitojaksoihin esimerkiksi omistajan loman ajaksi. Hoidan koiria ja muita lemmikkejä lemmikin omassa kodissa, jyrsijät/matelijat, jotka voin ottaa omaan kotiini. Kotoani löytyy ennestään yksi koira jonka vuoksi koiria/kissoja en voi ottaa kotiini.
Kokemusta on isoista kuin pienistäkin koirista mopseista, aktiivisiin bordelcollieihin ja saksanpaimenkoiriin, myös siitäkin isommista koirista kuten berhardinkoirista ja newfoundlandinkoirista. Hoidan mielelläni vain max 45kg koiria mutta voidaan myös neuvotella suuremmista koirista.
Vakioasiakkailtani on mahdollista saada suosittelut.
Otathan yhteyttä mikäli vastaan toiveitasi koiran-/kissan-/muun eläimenhoitajana.
Eerika tarjoaa ...
Lemmikinhoitajan Eerika kotona
Kotonasi
Koiran ulkoilutus
Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 20 € /koiran ulkoilutus, 10 € /Ylimääräinen lemmikkiYksi kotikäynti päivässä
Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 20 € /päiväKaksi kotikäyntiä päivässä
Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 35 € /päivätalovahti
Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.alkaen 50 € /yöEerika hyväksyy
Kalenteri
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
