image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+4 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
1/9
AriA

Ari

Koirarakas eläkeläinen

HKI

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella maaliskuuta 2026 lähtien
5-10 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
1 toistuva asiakas
5 kertaa tallennettu
Viimeksi aktiivinennoin 2 tuntia sitten
Yleensä vastaa17 minuuttia kuluessa
Viimeksi otettu yhteyttä2 päivää sitten
Viimeksi varattu4 päivää sitten

Tietoa hoitajasta Ari

Hei! Tarjoudun hoitamaan koiraasi kotonani jopa pidempiäkin aikoja tai sitten ihan vain muutaman tunnin ajan. Olen erittäin eläinrakas varhaiseläkeläinen, joka matkustelee paljon ja joka ei sen vuoksi oikein voi omaa koiraa hankkia - vaikka kuinka tekisi mieli. Aiempaa kokemusta on koirien hoidosta (esim. borderterrieri ja mopsi) asuessani ulkomailla. Hyvin tempperamenttisia koiriakin on tullut hoidettua, joten minua ei haittaa jos koirasi ei esim. tule toimeen muiden koirien kanssa. Muutin takaisin Suomeen v. 2025 ja asun nyt yksin 55 neliön asunnossa kerrostalossa Töölössä, jonka lähistöllä on aivan erinomaiset ulkoilumahdollisuudet. Vaikka asuntoni ei ole suurensuuri, niin tämä on erittäin rauhallinen (ei melua naapureista eikä liikenteestä) ja kesäisin mukavasti ilmastoitu. Voin viedä lemmikkisi sovittaessa vaikka vieressä olevaan Rajasaaren koirapuistoon, jossa koirat saavat temmeltää metsässä, kallioilla ja rantahiekassa (ja uida) vapaasti. Tämä tietysti vain siinä tapauksessa, että omistaja siihen suostuu. Olen terve ja hyvässä kunnossa ja mielelläni teen pitkiäkin kävelylenkkejä lemmikkisi kanssa vaikka useamman kerran päivässä. Koska en enää ole työelämässä, lemmikkisi ei tarvitse välttämättä viettää ollenkaan aikaa yksin hoitojakson aikana. Yhteydenotot suomeksi, ruotsiksi, englanniksi tai ranskaksi.

Ari tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Ari kotona

Koiran kotihoito

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 20 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikki

Koiran päivähoito

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 15 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikki

Kotonasi

talovahti

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.alkaen 25 € /yö

Yksi kotikäynti päivässä

Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 10 € /päivä

Kaksi kotikäyntiä päivässä

Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 16 € /päivä

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 10 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Ari hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran koot0-45 kg
Hyväksyn kissat kotiiniKaikki

Kalenteri

matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Ari kodista

file.name

Asuinalue

Kerrostaloasunto
Ei ulkoaluetta

Mitä ihmiset kertovat lemmikinhoitajasta Ari

Kokonaisarvio

5

Lisätietoja hoitajasta Ari

Puhun ...

englanti
ranska
ruotsi
suomi

Minulla on kokemusta seuraavista ...

5-10 vuotta kokemusta
… rescue-lemmikeistä
Tarjoan jatkuvaa valvontaa
Voin antaa pistoksena annettavia lääkkeitä
Voin antaa suun kautta annettavia lääkkeitä

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Koiran päivähoitoalkaen 15 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittuna

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta