





















LLotta
Vastuullista ja rakastavaa hoitoa Lauttasaaressa 🐶
HKI
Tietoa hoitajasta Lotta
Moikka!🐶
Olen toiminut luotettavana Pawshake-hoitajana jo useiden vuosien ajan, ja tämän lisäksi minulla on paljon kokemusta koirien hoidosta jo entuudestaan. Otan erittäin mielelläni erilaisia hauvoja hoitooni ja toteutan hoidon toiveidesi mukaisesti.
Olen 25-vuotias täysipäiväinen työntekijä henkilöstöhallinnon alalla, ja opiskelen töiden ohella kauppatieteiden maisteriksi. Teen paljon etätöitä ja koulua kotoa käsin, jonka vuoksi hoidot onnistuvat pitkin viikkoa.
Minulla on loppumaton rakkaus koiriin. Tulen erittäin hyvin toimeen erilaisten sekä eri kokoisten karvaturrien kanssa. Olen toiminut hoitajana niin rescue-koirille, kodinvaihtajille, pennuille kuin senioreillekkin. Minulla on hoitokoiria viikottain, joten kokemusta on vuosien varrella kertynyt paljon!
Tutustuin Pawshake-sovellukseen opiskelukaupungissani Jyväskylässä ja nyt olen jatkanut toimintaa Helsingissä. Asun Lauttasaaressa puolisoni Benjaminin kanssa ja kotoamme pääsee helposti ihaniin puistomaisemiin ja merenrantaan. Kävelyetäisyydellä löytyy useita eri lenkkipolkuja kuin koirapuistojakin. Asuntomme on 51 neliöinen kaksio kuudennessa kerroksessa. Talonyhtiössä on hissi. Asunnossani on hyvin tilaa yhdelle tai kahdelle hoitokoiralle. Minä olen vastuussa kaikesta hoitoon liittyvästä koko hoidon ajan, Benjamin puolestaan vastaa rapsutuksista ja haleista (vaikka osallistun tähän toki itsekin).
Olen kerännyt paljon kiitosta käyttäytymisestäni koirien kanssa, sekä rauhallisesta, avuliaasta ja ymmärtäväisestä otteestani. Ajattelen aina lemmikin parasta ja minulle on tärkeää, että jokainen lemmikki saa tarpeidensa mukaista hoitoa. Minulla on paljon vakioasiakkaita Pawshaken kautta.
Mistä hintani koostuvat?:
Palveluihini sisältyy aina rakastavaa ja hellivää hoitoa, loputtomasti rapsutuksia sekä koko hoidon aikainen valvonta. Omistajan kanssa sovitaan etukäteen tarvittavat hoitotoimenpiteet, joita noudatan tarkasti. Haluan aina kirjalliset ohjeet ruokinnasta, käskyistä, lenkitystoiveista sekä muista tärkeistä asioista ennen hoitoa. Minä laitan hoidon aikana useita viestejä ja kuvia, jotta omistaja pysyy kartalla, miten meillä menee.
Päivähoito minun kotonani:
- Hinta vaihtelee hoitotuntien perusteella.
- Koko päivän hinta on 35€ (8+ tuntia)
- Alle 7 tunnin hoidot on -10% eli 31,1€
- Tarvittava lenkitys ja ruokinta kuuluu aina päivähoitoon.
Yön yli hoito minun kotonani:
Hinta on aina 55€ per yö.
- Lenkitys 3-6 kertaa päivässä, asiakkaan toiveiden mukaisesti pitkiä metsälenkkejä tai käynti koirapuistossa.
-Asiakkaan ohjeistuksen mukainen ruokinta, turkinhoito ja mahdollinen lääkintä.
- Erikseen sovittaessa voimme tehdä autolla retken johonkin luontopuistoon tai metsään.
- Jatkuva valvonta ja paljon rakkautta! En jätä koiraa yksin kotiini, ellei tästä sovita erikseen omistajan kanssa.
Huom.! Pitkiin hoitoihin (yli 3 vuorokautta) vaadin aina tutustumiskäynnin etukäteen. Tutustumiskäynti on veloitukseton.
Tuothan hoitoon aina tarvittavat tavarat koiran mukana. Tähän sisältyy esimerkiksi ruokakupit, ruuat, lelut ja nukkuma-alustat. Näin lemmikilläsi on mahdollisimman kotoinen olo luonani.
Olethan rohkeasti yhteydessä minuun, niin voidaan tutustua tarpeisiinne tarkemmin ja sopia mahdollisista hoitotoiveistanne paremmin.
I can also speak english.
Lotta tarjoaa ...
Lemmikinhoitajan Lotta kotona
Koiran kotihoito
Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 55 € /yö, 15 € /Ylimääräinen lemmikkiKoiran päivähoito
Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 35 € /päivä, 10 € /Ylimääräinen lemmikkiKotonasi
Lotta hyväksyy
Kalenteri
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
