























AAnna-Lotta
Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<3
HKI
Tietoa hoitajasta Anna-Lotta
Olen 26-vuotias musiikkipedagogi ja asun tällä hetkellä kumppanini kanssa Helsingin Puu-Vallilassa. Minulla on elämän mittainen kokemus koirien hoidosta ja niiden kanssa elämisestä. Perheessäni on aina ollut koiria, niin isompia metsästyskoiria, kuin pienempiä sisähauvoja. Kokemusta on karttunut myös ennestään tuntemattomien koirien hoidosta mm. facebookin koiranhoitorinkien kautta. Tällä hetkellä meillä ei ole omia lemmikkejä, mutta oman koiran hankkiminen on lähitulevaisuutta<3 Viimeistelen opintojani kotoa käsin ja keikkailen vain satunnaisesti, joten hoitohauva saa runsaasti huomiota kellon ympäri. Maksimissaan yksinoloaika on muutaman tunnin päivässä, mutta ei päivittäistä.
Harrastan lenkkeilyä ja eräilyä, joten aktiivisemmatkin kaverit tulee väsytettyä tehokkaasti arjen puuhissa. Kotimme on puutalon toisessa kerroksessa, eikä talossa ole hissiä, mutta tarvittaessa hoitokamun kantaminen ovelle onnistuu. Kotimme on kaksio, jonka sohvat ja sängyt ovat koiralle avoimet. Meillä ei ole merkittävää määrää koriste-esineitä ja koti on järjesteltävissä passeliksi, mikäli hoidettava on herkkä tuhoamaan paikkoja. Meillä on kasveja, mutta ne ovat koirille täysin turvallisia. Taloyhtiössämme on kuusi asuntoa ja talo on lemmikeille sallittu, naapureista saattaa siis kuulua haukuntaa silloin tällöin.
Tarjoamme päivä-/yön yli hoitoa kotonamme ja lähtökohtaisesti toivomme, että tuot hauvasi hoitopaikkaan. Informoithan koirasi mahdollisista allergioista/ruokavalioista sekä lääkityksistä! Kokemust on lääkkeiden antamisesta suun kautta. Lisäksi tarjoan ulkoilutuspalvelua sekä päivähoitopalveluita asiakkaan kotona Helsingissä, noin 5km säteellä Vallilan kodistamme. Ei ole niin kilometrin päälle, joten tästä voidaan tapauskohtaisesti joustaa, kysythän rohkeasti!💛
Anna-Lotta tarjoaa ...
Lemmikinhoitajan Anna-Lotta kotona
Koiran kotihoito
Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 30 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikkiKoiran päivähoito
Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 18 € /päivä, 7 € /Ylimääräinen lemmikkiKotonasi
Yksi kotikäynti päivässä
Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.alkaen 13 € /päiväKaksi kotikäyntiä päivässä
Kaksi kotikäyntiä lemmikillesialkaen 18 € /päiväKoiran ulkoilutus
Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 10 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikkiLisäksi...
Anna-Lotta hyväksyy
Kalenteri
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|
