1. Lemmikinhoito
  2. Lahti

Lemmikinhoito, Lahti

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
PetraP

1. Petra

3.5 km
alkaen
14 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Lemmikin hoitajaa vailla?

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
PetraP

1. Petra

Lemmikin hoitajaa vailla?3.5 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Petra kävi hoitamassa kissaani viikonlopun ajan. Kaikki sujui mutkattomasti ja Petra kommunikoi kanssani sujuvasti aina käyntien aikana ja kissanikin piti hänestä kovasti :) suosittelen lämpimästi!"
SofiaS
Arvostelu - Sofia
alkaen
14 €
/päivä
Ada-AlexandraA

2. Ada-Alexandra

3.3 km
alkaen
13 €
/päivä
1 arvio

🐱Luotettavaa kissojen ja koirien hoitoa🐶

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Ada-AlexandraA

2. Ada-Alexandra

🐱Luotettavaa kissojen ja koirien hoitoa🐶3.3 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Ada kävi meillä kissoja hoitamassa ja viettämässä aikaa kun olimme reissussa. Kaikki meni hienosti ja kissat olivat tyytyväisen oloisia kun palasimme. Luotettava ja mukava hoitaja. Suosittelen. "
SuviS
Arvostelu - Suvi
alkaen
13 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
LumiL

3. Lumi

3.7 km
alkaen
20 €
/päivä
29 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi parhaaksi — hoitoa, ulkoilua ja huolenpitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
LumiL

3. Lumi

Lemmikkisi parhaaksi — hoitoa, ulkoilua ja huolenpitoa3.7 km
(29 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Luotettava ja taitava koiranhoitaja. "
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
20 €
/päivä
RonjaR

4. Ronja

4.5 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota

Autan mielelläni lemmikkienhoidossa:) Olen eläinrakas <3

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
RonjaR

4. Ronja

Autan mielelläni lemmikkienhoidossa:) Olen eläinrakas <34.5 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Ystävällinen ja luotettava hoitaja 😊 Iines-kissa oli hyvissä käsissä ulkomaan reissuni ajan. Lämmin suositus!"
PaulaP
Arvostelu - Paula
alkaen
10 €
/päivä
KatarinaK

5. Katarina

4.2 km
alkaen
15 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettava koiranhoito Lahdessa•yli 8v kokemuksella

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
KatarinaK

5. Katarina

Luotettava koiranhoito Lahdessa•yli 8v kokemuksella4.2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kanit saivat hyvää huolenpitoa reissuni aikana! 🥰"
ElisaE
Arvostelu - Elisa
alkaen
15 €
/päivä
EveliinaE

6. Eveliina

0.1 km
alkaen
26 €
/päivä
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ulkoilutusta ja hoivaa karvakamuille!

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
EveliinaE

6. Eveliina

Ulkoilutusta ja hoivaa karvakamuille!0.1 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Kaikki meni hyvin. Eveliina vastasi nopeasti!"
KatriK
Arvostelu - Katri
alkaen
26 €
/päivä
KiiaK

7. Kiia

2.8 km
alkaen
13 €
/päivä
2 arviota

Kissan, kanin, koiran tai muun lemmikien hoidot

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
KiiaK

7. Kiia

Kissan, kanin, koiran tai muun lemmikien hoidot2.8 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
"Kiia hoiti kissaani todella hyvin ja päivitteli lemmikin kuulumisia 🖤 nopea tutustumiskäynti ja avainten nouto."
wilmaW
Arvostelu - wilma
alkaen
13 €
/päivä
MinnaM

8. Minna

4.2 km
alkaen
22 €
/päivä
12 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Hoitaja kissoille ja koirille/Petsitter for cats and dogs

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
MinnaM

8. Minna

Hoitaja kissoille ja koirille/Petsitter for cats and dogs4.2 km
(12 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Minna on ihan huippu hoitaja! Sain reissuni aikana päivittäin kuvia/videoita ja kissojen kuulumiset, joten sain olla reissussa hyvillä mielin. Minna vietti aikaa kissojen kanssa, ja minulla oli kaikin puolin sellainen olo, että kissat ovat hyvässä ja turvallisessa hoidossa. Minnan kanssa on helppo ja mutkaton viestitellä, ja kissat ihastuivat häneen heti! "
KatriinaK
Arvostelu - Katriina
alkaen
22 €
/päivä
AuroraA

9. Aurora

2.9 km
alkaen
30 €
/päivä
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Aurinkoinen ja reipas eläintenhoitaja 🌻

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
AuroraA

9. Aurora

Aurinkoinen ja reipas eläintenhoitaja 🌻2.9 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Aurora kävi hoitamassa meidän pappakissaa ulkomaan reissun ajan. Kaikki sujui täydellisesti, joustavasti ja suurella rakkaudella eläimiä kohtaan. Kiitos ❤️"
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
30 €
/päivä
EllaE

10. Ella

3.9 km
alkaen
30 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa koiranhoitoa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EllaE

10. Ella

Luotettavaa koiranhoitoa3.9 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Hyvää työtä Ella, tykättiin koko porukalla, koirat ja isännät. Asiointi oli helppoa ja mukavaa."
JouniJ
Arvostelu - Jouni
alkaen
30 €
/päivä
KatriinaK

11. Katriina

5 km
alkaen
25 €
/päivä
16 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koko Päivän Koirasi Seurassa

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KatriinaK

11. Katriina

Koko Päivän Koirasi Seurassa5 km
(16 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
25 €
/päivä
ViiviV

12. Viivi

2.3 km
alkaen
10 €
/päivä

Luotettavaa Lemmikin hoitoa Lahdessa. Kokemusta löytyy!

Aktiivinen viimeksi eilen
ViiviV

12. Viivi

Luotettavaa Lemmikin hoitoa Lahdessa. Kokemusta löytyy!2.3 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä
ElinaE

13. Elina

0.2 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas ja kokenut hoitaja valmiina arjen avuksi!

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ElinaE

13. Elina

Eläinrakas ja kokenut hoitaja valmiina arjen avuksi!0.2 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
RonjaR

14. Ronja

3.3 km
alkaen
10 €
/päivä

Lämmintä ja luotettavaa hoitoa

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
RonjaR

14. Ronja

Lämmintä ja luotettavaa hoitoa3.3 km
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
HetaH

15. Heta

2.4 km
alkaen
12 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut ja aktiivinen opiskelija kaipaa lemmikkien seuraa

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
HetaH

15. Heta

Kokenut ja aktiivinen opiskelija kaipaa lemmikkien seuraa2.4 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
12 €
/päivä
SergioS

16. Sergio

1.5 km
alkaen
10 €
/päivä
1 arvio

Pet lover offering care and walks

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
SergioS

16. Sergio

Pet lover offering care and walks 1.5 km
(1 arvio)
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
NelliN

17. Nelli

3 km
alkaen
20 €
/päivä

Luotettava, erilaisuuden ymmärtävä eläinten rakastaja

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
NelliN

17. Nelli

Luotettava, erilaisuuden ymmärtävä eläinten rakastaja3 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
20 €
/päivä
MilaM

18. Mila

4.3 km
alkaen
15 €
/päivä

Luotettava ja eläinrakas hoitaja, lemmikkisi parhaaksi

MilaM

18. Mila

Luotettava ja eläinrakas hoitaja, lemmikkisi parhaaksi4.3 km
alkaen
15 €
/päivä
AliasgarA

19. Aliasgar

4.6 km
alkaen
12 €
/päivä

Warm and reliable care for your pet

AliasgarA

19. Aliasgar

Warm and reliable care for your pet4.6 km
alkaen
12 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Lahtin lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Lahtin lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Lahti. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Lahtissa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Lahtissa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Lahti. Yli 222 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.