1. Koiran kotihoito
  2. Leppävaara

Koiran kotihoito, Leppävaara

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
KatriinaK

1. Katriina

2.9 km
alkaen
15 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava eläinhoitaja❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
KatriinaK

1. Katriina

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava eläinhoitaja❤️2.9 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
alkaen
15 €
/yö
SonS

2. Son

5.4 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring and reliable pet sitter in Espoo.

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
SonS

2. Son

Uusi lemmikinhoitaja
Caring and reliable pet sitter in Espoo.5.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MariM

3. Mari

7.5 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
MariM

3. Mari

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!7.5 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
LarissaL

4. Larissa

1.1 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
LarissaL

4. Larissa

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)1.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
20 €
/yö
ZamzamZ

5. Zamzam

7 km
alkaen
45 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
ZamzamZ

5. Zamzam

Uusi lemmikinhoitaja
Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä7 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Kaikki toimi paremmin kuin hyvin hänen kanssa. Kiitos! "
Anna-MariA
Arvostelu - Anna-Mari
alkaen
45 €
/yö
ElsaE

6. Elsa

6.2 km
alkaen
55 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
ElsaE

6. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾6.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
55 €
/yö
VarpuV

7. Varpu

5.9 km
alkaen
15 €
/yö
19 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
VarpuV

7. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi5.9 km
(19 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
"Our beloved older terriers spent a week being cared for by Varpu while we were away. They took daily walks, went to the park and forest, and had snuggles on the sofa. We received photo updates and had peace of mind that our dogs were safe and happy while we couldn’t be there for them. I can 100% recommend Varpu as a professional and loving pet sitter. We will be booking again in future should we need her services 🤩❤️"
ChantelC
Arvostelu - Chantel
alkaen
15 €
/yö
JaanaJ

8. Jaana

7.2 km
alkaen
40 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille

Aktiivinen viimeksi tänään
JaanaJ

8. Jaana

Uusi lemmikinhoitaja
Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille7.2 km
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
40 €
/yö
NeaN

9. Nea

6.5 km
alkaen
40 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
NeaN

9. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾6.5 km
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
40 €
/yö
MatidaM

10. Matida

3.7 km
alkaen
26 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
MatidaM

10. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!3.7 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Matida is a fantastic dog sitter. She took great care of our dog, kept us updated, and communicated clearly throughout. We felt completely at ease knowing our dog was in such good hands. Highly recommended!"
NickN
Arvostelu - Nick
alkaen
26 €
/yö
LisaL

11. Lisa

7.5 km
alkaen
40 €
/yö
65 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Your pet's home away from home: loving care & peace of mind

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
LisaL

11. Lisa

Your pet's home away from home: loving care & peace of mind7.5 km
(65 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Herta-koiramme vietti 2,5 viikkoa Lisan hoidossa ollessamme matkalla. Lisa on lempeä, luotettava, osaava ja tarkka koiranhoitaja. Koiramme on iäkäs (14,5v) ja hänellä on krooninen sairaus, mutta Lisa osasi hyvin hoitaa erityistarpeita. Saimme päivittäin kivan raportin Hertan kuukumisista kuvien kera. Lämmin suositus! Lisa is an excellent dog sitter - reliable, kind and skillful. We will definitely book her again. A warm recommendation!"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
40 €
/yö
LumikkiL

12. Lumikki

5 km
alkaen
25 €
/yö
27 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
LumikkiL

12. Lumikki

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa5 km
(27 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
"We have had many experiences with dog sitters, but this one was 10/10! Our dog is introvert, but with Lumikki she was herself! Playing, having zoomies and cuddles! (Lumikki send every picture with our dog🥰) great communication! Definitely want to keep this sitter for future.😊👍🏻 "
LailaL
Arvostelu - Laila
alkaen
25 €
/yö
ZeeZ

13. Zee

1.8 km
alkaen
26 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
ZeeZ

13. Zee

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area1.8 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Kaksi bichoniamme viettivät Zeen ja hänen perheensä hoidossa 9 päivää. Kynnys jättää koirat ulkopuoliseen hoitoon oli minulla suuri, mutta onneksi löysin Zeen. Hänestä huokui ystävällisyys ja luotettavuus heti ensikontaktista lähtien. Hän oli myös joustava, kun minun piti lisätä yksi hoitopäivä lisää. Koirat saivat hyvää huolenpitoa antamieni ohjeiden, sekä heidän tarpeidensa mukaisesti. Oli ilo huomata, että Zee ja hänen koko perheensä ovat todella koiraystävällisiä. Minulla oli huoletonta lomallani, kun ei tarvinnut stressata koirieni hyvinvoinnista. Sain myös paljon kuvia heistä. Aion jatkossakin tarvittaessa turvautua Zeen hoitoapuun. Kiitos vielä Zee ja perhe 🥰"
HelenaH
Arvostelu - Helena
alkaen
26 €
/yö
HeidiH

14. Heidi

7.5 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
HeidiH

14. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi7.5 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
"Kiitos Jaskan hyvästä hoidosta!"
SophiaS
Arvostelu - Sophia
alkaen
25 €
/yö
SenniS

15. Senni

1.6 km
alkaen
30 €
/yö
23 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
SenniS

15. Senni

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷1.6 km
(23 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
"Kiitos koirani hoidosta! Senni on luotettava ja eläinrakas hoitaja, joka hoiti nuorta koiraani huolellisesti. Senni järjesti koiralleni myös mahdollisuuden päästä ulkoilemaan erityisesti koirille tarkoitettuun koirametsään. Viestintä toimi myös erinomaisesti! 😊"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
30 €
/yö
SannaS

16. Sanna

6.4 km
alkaen
30 €
/yö
21 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja

Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SannaS

16. Sanna

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja6.4 km
(21 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Olen erittäin tyytyväinen koiranhoitajan/ Sannan palveluun. Kommunikointi oli sujuvaa ja ystävällistä alusta loppuun asti. Koirani viihtyi erinomaisesti hoidossa, ja oli helppo huomata, että siitä pidettiin hyvää huolta ja sitä kohdeltiin rakkaudella. Sain myös mukavia päivityksiä ja kuvia hoidon aikana, mikä toi mielenrauhaa poissaoloni ajaksi. Koiramme palasi kotiin iloisena, rentoutuneena ja hyvin hoidettuna. Suosittelen lämpimästi Sannaa kaikille, jotka etsivät luotettavaa ja välittävää hoitajaa lemmikilleen."
SofieS
Arvostelu - Sofie
alkaen
30 €
/yö
MariamM

17. Mariam

5 km
alkaen
32 €
/yö
1 arvio

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶

MariamM

17. Mariam

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶5 km
(1 arvio)
"Mariam is very lovely and friendly pet sitter and she took a great care of my dog. Communication was easy and fast. I can definitely recommend Mariam🤗"
EllaE
Arvostelu - Ella
alkaen
32 €
/yö
IrinaI

18. Irina

7.6 km
alkaen
30 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa lemmikkihoitoa (20v kokemuksella)

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
IrinaI

18. Irina

Luotettavaa lemmikkihoitoa (20v kokemuksella) 7.6 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kiitos hyvästä huolenpidosta! Kaikki meni sujuvasti: nuoren koirani tarpeet huomioitiin yksilöllisesti, koira oli saanut paljon huomiota ja Irina oli liikkunut aktiivisesti koiran kanssa totuttaen nuorta koiraa uusiin ympäristöihin, hoito-ohjeita noudatettiin tarkasti ja sain kuulumisia hoidon aikana, kommunikointi ennen hoitoa oli myös sujuvaa. Irina on kokenut ja taitava eläinten hoitaja. Olin erittäin tyytyväinen ja voin suositella häntä lämpimästi!"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
30 €
/yö
JingyiJ

19. Jingyi

6.9 km
alkaen
23 €
/yö
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
JingyiJ

19. Jingyi

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella6.9 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Luka oli tässä hoidossa voittaja. Ystävällinen ja vastuuntuntoinen hoitopaikka. Ihana koirarakas ja aktiivien pariskunta joka selvästi nautti koiran kanssa puuhailusta. Kiitos."
sariS
Arvostelu - sari
alkaen
23 €
/yö
YuliyaY

20. Yuliya

1.3 km
alkaen
29 €
/yö
10 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
YuliyaY

20. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them1.3 km
(10 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Kiitos koirani hyvästä hoidosta! Yuliya hoiti nuorta ja arkaa koiraani huolellisesti, ja sain kuulumisia säännöllisesti. Koirani jännitti uutta hoitopaikkaa, mutta Yuliya sai hänet rentoutumaan ja kotiutumaan hyvin. Koirani yksilölliset tarpeet huomioitiin ja hän sai paljon huomiota ja nautti pitkistä kävelyistä ja käynneistä koirapuistossa. Voin suositella Yuliyaa lämpimästi koiranhoitajaksi!"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
29 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Leppävaara oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 4788 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.