1. Koiran kotihoito
  2. Leppävaara

Koiran kotihoito, Leppävaara

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
KatriinaK

1. Katriina

2.7 km
alkaen
15 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava eläinhoitaja❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
KatriinaK

1. Katriina

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava eläinhoitaja❤️2.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/yö
SonS

2. Son

1.3 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring and reliable pet sitter in Espoo.

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
SonS

2. Son

Uusi lemmikinhoitaja
Caring and reliable pet sitter in Espoo.1.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MariM

3. Mari

3.2 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
MariM

3. Mari

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!3.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
ElsaE

4. Elsa

7.7 km
alkaen
55 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
ElsaE

4. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾7.7 km
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
55 €
/yö
VarpuV

5. Varpu

3.3 km
alkaen
15 €
/yö
19 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
VarpuV

5. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi3.3 km
(19 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"Our beloved older terriers spent a week being cared for by Varpu while we were away. They took daily walks, went to the park and forest, and had snuggles on the sofa. We received photo updates and had peace of mind that our dogs were safe and happy while we couldn’t be there for them. I can 100% recommend Varpu as a professional and loving pet sitter. We will be booking again in future should we need her services 🤩❤️"
ChantelC
Arvostelu - Chantel
alkaen
15 €
/yö
VeronikaV

6. Veronika

6.9 km
alkaen
25 €
/yö
12 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläimiä rakastava etäkoululainen

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
VeronikaV

6. Veronika

Eläimiä rakastava etäkoululainen6.9 km
(12 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Veronika took great care of our dog while we were away. Communication was excellent, and she was very responsible, attentive, and reliable. We felt comfortable knowing our dog was in good hands. Everything went smoothly, and we would definitely recommend Veronika to anyone looking for a trustworthy and caring dog sitter. Thank you!"
IrinaI
Arvostelu - Irina
alkaen
25 €
/yö
TuuaT

7. Tuua

5.5 km
alkaen
32 €
/yö
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Espoolainen eläinrakas,20vuoden kokemuksella

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
TuuaT

7. Tuua

Espoolainen eläinrakas,20vuoden kokemuksella5.5 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Vein dogen pikatilanteena hoitoon Tuualle. Hoito ja sinne vieminen saatiin sovittua heti omaan aikatauluuni sopivaksi. Mitä ilmeisimmin koira viihtyi oikein hyvin ja itsellekin jäi erittäin hyvä vaikutelma hoitajasta 👌 Suosittelen 😊"
NikoN
Arvostelu - Niko
alkaen
32 €
/yö
AnniA

8. Anni

6 km
alkaen
40 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Koiranhoitoa kokemuksella

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
AnniA

8. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella6 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
40 €
/yö
MatidaM

9. Matida

4.5 km
alkaen
26 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
MatidaM

9. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!4.5 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Matida is a fantastic dog sitter. She took great care of our dog, kept us updated, and communicated clearly throughout. We felt completely at ease knowing our dog was in such good hands. Highly recommended!"
NickN
Arvostelu - Nick
alkaen
26 €
/yö
LumikkiL

10. Lumikki

8.2 km
alkaen
25 €
/yö
27 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
LumikkiL

10. Lumikki

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa8.2 km
(27 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"We have had many experiences with dog sitters, but this one was 10/10! Our dog is introvert, but with Lumikki she was herself! Playing, having zoomies and cuddles! (Lumikki send every picture with our dog🥰) great communication! Definitely want to keep this sitter for future.😊👍🏻 "
LailaL
Arvostelu - Laila
alkaen
25 €
/yö
NeaN

11. Nea

8 km
alkaen
40 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
NeaN

11. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾8 km
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
40 €
/yö
ZeeZ

12. Zee

5.5 km
alkaen
26 €
/yö
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
ZeeZ

12. Zee

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area5.5 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaksi bichoniamme viettivät Zeen ja hänen perheensä hoidossa 9 päivää. Kynnys jättää koirat ulkopuoliseen hoitoon oli minulla suuri, mutta onneksi löysin Zeen. Hänestä huokui ystävällisyys ja luotettavuus heti ensikontaktista lähtien. Hän oli myös joustava, kun minun piti lisätä yksi hoitopäivä lisää. Koirat saivat hyvää huolenpitoa antamieni ohjeiden, sekä heidän tarpeidensa mukaisesti. Oli ilo huomata, että Zee ja hänen koko perheensä ovat todella koiraystävällisiä. Minulla oli huoletonta lomallani, kun ei tarvinnut stressata koirieni hyvinvoinnista. Sain myös paljon kuvia heistä. Aion jatkossakin tarvittaessa turvautua Zeen hoitoapuun. Kiitos vielä Zee ja perhe 🥰"
HelenaH
Arvostelu - Helena
alkaen
26 €
/yö
ViolettaV

13. Violetta

5.6 km
alkaen
40 €
/yö
18 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
ViolettaV

13. Violetta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo5.6 km
(18 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Our cat spent a week with Violetta, and returned happy and calm. We were getting photos, videos and small updates every day. It was easy to communicate. "
NikitaN
Arvostelu - Nikita
alkaen
40 €
/yö
HeidiH

14. Heidi

8.8 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
HeidiH

14. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi8.8 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Kiitos Jaskan hyvästä hoidosta!"
SophiaS
Arvostelu - Sophia
alkaen
25 €
/yö
SenniS

15. Senni

5.6 km
alkaen
30 €
/yö
23 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
SenniS

15. Senni

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷5.6 km
(23 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Kiitos koirani hoidosta! Senni on luotettava ja eläinrakas hoitaja, joka hoiti nuorta koiraani huolellisesti. Senni järjesti koiralleni myös mahdollisuuden päästä ulkoilemaan erityisesti koirille tarkoitettuun koirametsään. Viestintä toimi myös erinomaisesti! 😊"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
30 €
/yö
KaterynaK

16. Kateryna

6.7 km
alkaen
30 €
/yö
16 arviota

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
KaterynaK

16. Kateryna

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰6.7 km
(16 arviota)
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"We had an absolutely excellent experience with Kateryna and Kostya! From start to finish, they were incredibly professional, caring, and attentive. Throughout our dog’s stay, they kept us regularly updated, sending thoughtful messages and plenty of adorable photos, videos which gave us great peace of mind while we were away. It was clear that our dog was in very good hands—they made sure our dog was comfortable and happy, and even took the time to brush her, which we really appreciated. When we picked up our dog, it was obvious they had a fantastic time and were very well cared for. We couldn’t be happier with the service and the genuine care shown. We highly recommend them as a dog sitter and will definitely be booking with them again in the future"
JuliaJ
Arvostelu - Julia
alkaen
30 €
/yö
ViktoriaV

17. Viktoria

3.6 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
ViktoriaV

17. Viktoria

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays3.6 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Our dog Hubbe had a really fantastic time with Viktoria and her family. Her care and excitement was great. Communication was clear and easy and it was nice to get updates and photos through the weekend. We'll be back 🙏"
HenrikH
Arvostelu - Henrik
alkaen
20 €
/yö
Jesper & EmiliaJ

18. Jesper & Emilia

5.6 km
alkaen
35 €
/yö
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Jesper & EmiliaJ

18. Jesper & Emilia

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi5.6 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Really great dog sitters! I left my 2.5 year old male Lapinporokoira with Jesper & Emilia and had a great experience. They took Louie on long adventures through the snow and made sure he got all his energy out. They kept me updated with photos and videos which is always important to me. Would recommend them to anyone and will also be using their services again in the future."
EvaE
Arvostelu - Eva
alkaen
35 €
/yö
MariamM

19. Mariam

1.1 km
alkaen
32 €
/yö
1 arvio

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶

MariamM

19. Mariam

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶1.1 km
(1 arvio)
"Mariam is very lovely and friendly pet sitter and she took a great care of my dog. Communication was easy and fast. I can definitely recommend Mariam🤗"
EllaE
Arvostelu - Ella
alkaen
32 €
/yö
Luise-MarieL

20. Luise-Marie

4.4 km
alkaen
15 €
/yö
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Luotettava viikonloppu kissanhoitaja

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Luise-MarieL

20. Luise-Marie

Luotettava viikonloppu kissanhoitaja4.4 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"I left my two cats at Luise's home for a week. They were very well-cared for, Luise communicated often and sent updates a couple times a day, asked clarifying questions and made decisions to maximize the cats' comfort and adaptation. I was able to enjoy my travel without worry. I will for sure leave the cats with Luise again! :)"
CamillaC
Arvostelu - Camilla
alkaen
15 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Leppävaara oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 4777 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.