1. Koiran kotihoito
  2. Kiiminki

Koiran kotihoito, Kiiminki

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
JuliaJ

1. Julia

15.8 km - Oulu
alkaen
18 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Rehellinen kissarakas lemmikkihoitaja

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
JuliaJ

1. Julia

Uusi lemmikinhoitaja
Rehellinen kissarakas lemmikkihoitaja15.8 km - Oulu
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
18 €
/yö
SonjaS

2. Sonja

19.2 km
alkaen
25 €
/yö
5 arviota
3
toistuvaa asiakasta

eläinrakas eläintenhoitaja opiskelija

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
SonjaS

2. Sonja

eläinrakas eläintenhoitaja opiskelija19.2 km
(5 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Koiran parin yön hoitojakso meni hyvin ja vaikutti viihtyneen☺️ Sonja on tunnollinen ja luotettava hoitaja. Päivittäin sai viestiä miten oli päivä sujunut ja ongelmia ei ollut."
KaisaK
Arvostelu - Kaisa
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MirjamM

3. Mirjam

17.5 km
alkaen
20 €
/yö
11 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
MirjamM

3. Mirjam

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä 17.5 km
(11 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Olen todella tyytyväinen Mirjamiin! Hän on selvästi kokenut ja huolellinen koiranhoitaja. Hän kysyi tarkasti Daphnen tavoista ja hoitoon liittyvistä yksityiskohdista ja otti kaiken hienosti huomioon. Mirjam myös vietti aikaa Daphnen kanssa ja leikki hänen kanssaan, mikä oli minulle todella tärkeää. Daphne oli hyvässä hoidossa, ja voisin ehdottomasti valita Mirjamin uudelleen!"
LaurindaL
Arvostelu - Laurinda
alkaen
20 €
/yö
SallaS

4. Salla

18.2 km
alkaen
35 €
/yö
23 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Rakastava ja kodinomainen hoitopaikka lemmikillesi

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
SallaS

4. Salla

Rakastava ja kodinomainen hoitopaikka lemmikillesi18.2 km
(23 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Aivan loistava koiranhoitaja, olen onnellinen että löysin Sallan. Hän hoiti koiraamme tosi hyvin, ulkoilutti paljon ja piti hyvää huolta. Joka ilta hän lähetti kuulumiset päivän osalta kuvineen. Suosittelen!"
JouniJ
Arvostelu - Jouni
alkaen
35 €
/yö
AnetteA

5. Anette

15.8 km - Oulu
alkaen
20 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
AnetteA

5. Anette

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa15.8 km - Oulu
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
"Hei, parin yön yli hoito sujui todella hyvin! Minun toiveet huomioitiin täysin ja koirien elekieli vahvisti videoiden sanomaa. Oli viihdytty 😊"
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
20 €
/yö
NinaN

6. Nina

18.1 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa suurella sydämmellä

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
NinaN

6. Nina

Lemmikinhoitoa suurella sydämmellä18.1 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Luotettava hoitopaikka 🫶🏻 kommunikointi oli nopeaa ja helppoa! Auttoi myös suuresti, kun Nina pystyi hakemaan koirani hoitoon ja tuomaan koirani takaisin joustavasti ☺️ suosittelen ja voisin ehdottomasti jättää koirani uudelleenkin Ninalle hoitoon! 💕"
SanniS
Arvostelu - Sanni
alkaen
25 €
/yö
MirellaM

7. Mirella

18.6 km
alkaen
25 €
/yö
46 arviota
19
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas hoitaja

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
MirellaM

7. Mirella

Eläinrakas hoitaja18.6 km
(46 arviota)
19 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Kaikki sujui hienosti. Otamme varmasti yhteyttä Mirellaan seuraavallakin kerralla, kun tarvitaan hoitopaikkaa koiralle."
KariK
Arvostelu - Kari
alkaen
25 €
/yö
MarjaM

8. Marja

10.9 km
alkaen
20 €
/yö
1 arvio

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MarjaM

8. Marja

10.9 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Ihana koirarakas perhe 💕 Kaikki meni hyvin ja saatiin useasti kuulumisia viikonlopun aikana ☺️"
TuuliaT
Arvostelu - Tuulia
alkaen
20 €
/yö
jeninaJ

9. jenina

17.5 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien oma varamamma

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
jeninaJ

9. jenina

Lemmikkien oma varamamma17.5 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Kaikki sujui taas oikein hyvin, ja Ninni-koira selvästi viihtyy mainiosti Jeninan hoidossa."
KariK
Arvostelu - Kari
alkaen
30 €
/yö
Iida ja JeninaI

10. Iida ja Jenina

17.8 km
alkaen
30 €
/yö
81 arviota
37
toistuvaa asiakasta

Iida & Jenina Pawsome Care!

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
Iida ja JeninaI

10. Iida ja Jenina

Iida & Jenina Pawsome Care!17.8 km
(81 arviota)
37 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Aivan ihana hoitopaikka oli meidän kissalle ❤ Kaikki sujui hyvin ja sovitusti. Iso kiitos tytöille 😊"
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
30 €
/yö
RonyR

11. Rony

19.2 km
alkaen
20 €
/yö

Eläinrakas hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
RonyR

11. Rony

Eläinrakas hoitaja19.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
20 €
/yö
JennaJ

12. Jenna

19.5 km
alkaen
35 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Innokas ja luotettava lemmikinhoitaja!

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JennaJ

12. Jenna

Innokas ja luotettava lemmikinhoitaja! 19.5 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Rhodesiankoira Terra on nyt ollut kahteen kertaan Jennalla hoidossa. Parempaa hoitopaikkaa ei ole. Olen saanut takaisin molemmilla kerroilla tyytyväisen koiruuden. Terra on herkkä koira, joka saattaa heittäytyä syömättömäksi oudossa paikassa. Jennan luona näin ei ole käynyt, vaan ruoka on maistunut normaalisti. Jenna kävi myös etukäteen perehtymässä uuteen koiraan. Kaikesta näki jo tutustumiskerroilla, että Jenna (ja miesystävänsä) tulevat juttuun Terran kanssa. "
PilviP
Arvostelu - Pilvi
alkaen
35 €
/yö
JennyJ

13. Jenny

13.3 km
alkaen
38 €
/yö
4 arviota

Koiran yksilöllistä hoitoa ja ulkoilutusta Oulussa

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
JennyJ

13. Jenny

Koiran yksilöllistä hoitoa ja ulkoilutusta Oulussa13.3 km
(4 arviota)
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki meni tosi sujuvasti Jennyn kanssa! Mielellämme otamme Jennyn koiranhoitajaksi uudelleenkin! 😊"
SuviS
Arvostelu - Suvi
alkaen
38 €
/yö
RoosaR

14. Roosa

16.1 km
alkaen
56 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas opiskelija tarjoaa hoitoapua sitä tarvitseville

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
RoosaR

14. Roosa

Eläinrakas opiskelija tarjoaa hoitoapua sitä tarvitseville 16.1 km
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Lämmin kiitos erinomaisesta koiranhoidosta! Oli helppo lähteä reissuun, kun tiesimme koiramme olevan hyvissä käsissä. Yhteydenpito sujui hyvin, saimme kuulumisia hoidon aikana, ja koira vaikutti tyytyväiseltä ja rennolta kotiin palattuaan. Hoito oli luotettavaa, huolellista ja aidosti eläinlähtöistä. Suosittelemme lämpimästi!"
anjaA
Arvostelu - anja
alkaen
56 €
/yö
KatriinaK

15. Katriina

19.5 km
alkaen
30 €
/yö
18 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa suurella sydämellä

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
KatriinaK

15. Katriina

Lemmikinhoitoa suurella sydämellä19.5 km
(18 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
"Ihan älyttömän hyvää hoitoa pienelle Almalle, ei tarvinnut ollenkaan huolehtia etteikö kaikki olisi hyvin❤️Paljon kuvia ja videoita sain, samoin kuin päivittelyjä siitä miten sujuu ☺️"
ElisaE
Arvostelu - Elisa
alkaen
30 €
/yö
IlonaI

16. Ilona

18.9 km
alkaen
25 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikin luotto kaveri

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu cairnterrieri Sipi kanssa
IlonaI

16. Ilona

Lemmikin luotto kaveri18.9 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu cairnterrieri Sipi kanssa
"Kun tuli koiranhoitajalle tarve, ei ollut epäilystäkään keneen otan yhteyttä! Koirani oli nyt toista kertaa Ilonan ja Sipi-koiran hyvässä hoidossa viikonlopun yli 🐶 Suosittelen! "
MillaM
Arvostelu - Milla
alkaen
25 €
/yö
EnniE

17. Enni

19.9 km - Oulu
alkaen
25 €
/yö
11 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lempeää ja iloista eläintenhoitoa

Aktiivinen viimeksi eilen
EnniE

17. Enni

Lempeää ja iloista eläintenhoitoa19.9 km - Oulu
(11 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaksi pientä koiraani vietti pääsiäisen Ennin hoidossa. Kaikki oli mennyt erittäin hyvin. Enni laittoi kuulumisia ja kuvia hoitojakson aikana. Haettuamme koirat nukkuivat koko illan eli selvästi on ollut aktiviteetteja ja liikuntaa hyvin tarjolla. Vien koirat joskus uudelleen hoitoon. Kiitos Enni!"
TyttiT
Arvostelu - Tytti
alkaen
25 €
/yö
JonnaJ

18. Jonna

15.6 km
alkaen
35 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JonnaJ

18. Jonna

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa 15.6 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Koirani oli viikonlopun hoidossa Jonnan perheen luona. Koirani sai hyvää hoitoa ja hänet huomioitiin todella hyvin! Heillä on oma nuori, suurempi koira. Koirat pidettiin erillään ja koirat saivat tutustua toisiinsa koiramme ehdoilla. Suosittelen! 😊 "
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
35 €
/yö
EssiE

19. Essi

18.7 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Varma lemmikkien ystävä

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EssiE

19. Essi

Varma lemmikkien ystävä 18.7 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Pepita oli ensimmäistä kertaa "yökylässä" ja hyvin meni. Nuori koira oli saanut lenkkeilyä, leikkimistä ja lepoa sopivasti. Essin kanssa oli helppoa sopia asioista ja viestitellä. Hyvä hoitopaikka! "
HelenaH
Arvostelu - Helena
alkaen
30 €
/yö
VenlaV

20. Venla

18.7 km - Oulu
alkaen
30 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
VenlaV

20. Venla

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja18.7 km - Oulu
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Vilkas abessiinialaiskissamme sai Venlalta huolellista hoitoa - myös ulkoilut sujuivat hienosti. Venla on ystävällinen, rauhallinen, helposti lähestyttävä ja vastaa viesteihin nopeasti. Suosittelen häntä lämpimästi!"
EppuE
Arvostelu - Eppu
alkaen
30 €
/yö

Pawshake tarjoaa koiran kotihoitoa myös -

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Kiiminki oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Kiiminki. Yli 428 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.