1. Lemmikinhoito
  2. Leppävaara

Lemmikinhoito, Leppävaara

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MichaelM

1. Michael

3 km
alkaen
25 €
/päivä
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

1. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾3 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael and Harri looked after our cat Luna for four days while we were travelling. We were initially worried about how she would cope but our minds were put at ease after meeting them. They are fantastic cat sitters who kept her well fed and entertained. We received regular updates, pictures, and videos and are beyond impressed with how professional and reliable they are. Luna was very well cared for and looked after and we are so glad to have found cat sitters who we can absolutely trust with our cat and our home. We highly recommend Michael and Harri — if you’re looking for cat sitters, they are your people! "
GayatriG
Arvostelu - Gayatri
alkaen
25 €
/päivä
TaiT

2. Tai

2.2 km
alkaen
20 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

2. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends2.2 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
MeriM

3. Meri

1.7 km
alkaen
16 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Experienced pet sitter(Espoo) Kokenut koiranhoitaja Espoossa

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
MeriM

3. Meri

Experienced pet sitter(Espoo) Kokenut koiranhoitaja Espoossa1.7 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Merille iso kiitos kissamme hoidosta! Kaikki sujui erittäin hyvin ja vastassa oli tyytyväinen kissa, joka on yleensä hyvin loukkaantunut reissujemme jälkeen. Ehdottamasti pyydetään Meriä hoitamaan myös jatkossa!"
JaniJ
Arvostelu - Jani
alkaen
16 €
/päivä
AriadnaA

4. Ariadna

1.2 km
alkaen
13 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Rakastan lemmikkiäsi kuin omaani :)

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AriadnaA

4. Ariadna

Rakastan lemmikkiäsi kuin omaani :)1.2 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Ariadna is a lovely sitter, very kind and considerate to our cats. She sent us daily updates and photos for the 3 days she was helping us, and our cats were relaxed when we came back. She kept our apartment tidy also. Thank you for your help. 💫 "
MichaelM
Arvostelu - Michael
alkaen
13 €
/päivä
ReineR

5. Reine

4 km
alkaen
25 €
/päivä
2 arviota

Loving and Experienced Pet Sitter

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ReineR

5. Reine

Loving and Experienced Pet Sitter4 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
25 €
/päivä
VarpuV

6. Varpu

5 km
alkaen
10 €
/päivä
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
VarpuV

6. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi5 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Olen tyytyväinen kissanhoitoon, todennäköisesti varaan myös uudestaan. "
KatjaK
Arvostelu - Katja
alkaen
10 €
/päivä
OonaO

7. Oona

0.9 km
alkaen
20 €
/päivä
43 arviota
22
toistuvaa asiakasta

🤎🐈‍⬛Oonan kissahoitopalvelu🐈🤎

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
OonaO

7. Oona

🤎🐈‍⬛Oonan kissahoitopalvelu🐈🤎0.9 km
(43 arviota)
22 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"We had a very calm vacation while Oona was looking after our two cats. Everything went smoothly. She visited them twice a day, giving them lots of attention and care, and followed all of our instructions perfectly. We will definitely contact her again in the future and highly recommend her to anyone needing a reliable pet sitter. "
StepanS
Arvostelu - Stepan
alkaen
20 €
/päivä
ValeriaV

8. Valeria

1.1 km
alkaen
12 €
/päivä
4 arviota

Experienced pet owner ready to care for your best friend

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
ValeriaV

8. Valeria

Experienced pet owner ready to care for your best friend1.1 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Valeria is a great and reliable sitter. She took good care of my cats during three days. The home visits went well. Thank you very much! "
YlleY
Arvostelu - Ylle
alkaen
12 €
/päivä
MarinaM

9. Marina

4.4 km
alkaen
15 €
/päivä

In-home pet visits — feeding, cleaning & companionship

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
MarinaM

9. Marina

In-home pet visits — feeding, cleaning & companionship4.4 km
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
15 €
/päivä
OliviaO

10. Olivia

4.8 km
alkaen
25 €
/päivä
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Hellä Ja Rakastava Eläin Hoitaja

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Mäyräkoira Hemmå kanssa
OliviaO

10. Olivia

Hellä Ja Rakastava Eläin Hoitaja4.8 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Mäyräkoira Hemmå kanssa
"Olivia hoiti kissat juuri niinkuin sovittiin. Oltiin pari päivää poissa ja Olivia kävi keskimmäisenä päivänä hengailemassa kissojen kanssa muutaman tunnin, ruokkimassa ja siivoamassa hiekkalaatikot. Kaikki oli tehty kuten pyysin, kissat myös vaikuttivat tyytyväisiltä kun tulimme kotiin :)"
Anna-LiisaA
Arvostelu - Anna-Liisa
alkaen
25 €
/päivä
CilienC

11. Cilien

4.5 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota

Turvallista ja Luotettavaa Lemmikkihoitoa

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
CilienC

11. Cilien

Turvallista ja Luotettavaa Lemmikkihoitoa 4.5 km
(2 arviota)
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kissojen hoito hoitui sovitun mukaisesti ja voimme suositella muille kissojen omistajille lämpimästi. "
TitoT
Arvostelu - Tito
alkaen
10 €
/päivä
LiisaL

12. Liisa

4.3 km
alkaen
8 €
/päivä
7 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
LiisaL

12. Liisa

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.4.3 km
(7 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Erittäin mukava hoitaja, kommunikointi sujui hyvin. Luotettava ja osaava, kissat oli hoidettu hyvin. Aion käyttää jatkossakin:) "
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
8 €
/päivä
ViljaV

13. Vilja

3.5 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Let me give your pet some love! <3

Aktiivinen viimeksi eilen
ViljaV

13. Vilja

Uusi lemmikinhoitaja
Let me give your pet some love! <33.5 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä
HeidiH

14. Heidi

4.9 km - HKI
alkaen
8 €
/päivä
2 arviota

Luotettava ja rauhallinen eläintenystävä Helsingissä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
HeidiH

14. Heidi

Luotettava ja rauhallinen eläintenystävä Helsingissä4.9 km - HKI
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
alkaen
8 €
/päivä
FridaF

15. Frida

4.7 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
FridaF

15. Frida

Uusi lemmikinhoitaja
Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa4.7 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
AdjaA

16. Adja

3.9 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AdjaA

16. Adja

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi3.9 km - HKI
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
15 €
/päivä
KatieK

17. Katie

1.2 km
alkaen
20 €
/päivä
1 arvio

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KatieK

17. Katie

1.2 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
HeidiH

18. Heidi

4.6 km - HKI
alkaen
12 €
/päivä
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Osana koiran aktiivista elämäntapaa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
HeidiH

18. Heidi

Osana koiran aktiivista elämäntapaa!4.6 km - HKI
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
12 €
/päivä
TracyT

19. Tracy

1.6 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TracyT

19. Tracy

Uusi lemmikinhoitaja
Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.1.6 km
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
amelieA

20. amelie

3.2 km
alkaen
40 €
/päivä

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
amelieA

20. amelie

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi3.2 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
alkaen
40 €
/päivä