1. Talovahti
  2. Järvenpää

talovahti, Järvenpää

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AadaA

1. Aada

2.4 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Karvakavereille seuraa, rakkautta ja rapsutuksia

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
AadaA

1. Aada

Uusi lemmikinhoitaja
Karvakavereille seuraa, rakkautta ja rapsutuksia2.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
25 €
/yö
NitaN

2. Nita

13.3 km
alkaen
40 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
NitaN

2. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa13.3 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Nita oli talovahtina kahdessa pätkässä hoitamassa meidän kahta Birmaa ja Tilda-koiravanhusta. Viestintä Nitan kanssa oli sujuvaa, sain kuvia ja terveisiä eläimien tilanteesta aktiivisesti. Ensimmäisen hoitojakson aikana sattunut koiran terveydentilan muutos hoidettiin vastuullisesti, ja ison koiran lääkintä onnistui myös. Loman jälkeen oli mukava palata puhtaaseen kotiin. Vahva suositus!"
AnnukkaA
Arvostelu - Annukka
alkaen
40 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AuroraA

3. Aurora

12.8 km
alkaen
45 €
/yö

Rapsutuksia, lenkkejä ja hyvää hoitoa

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
AuroraA

3. Aurora

Rapsutuksia, lenkkejä ja hyvää hoitoa12.8 km
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
alkaen
45 €
/yö
TerezaT

4. Tereza

12.6 km
alkaen
35 €
/yö
16 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Dog sitting <3

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
TerezaT

4. Tereza

Dog sitting <312.6 km
(16 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Tereza was dog sitting my rescue boy at ours for few days and we were really happy with her! She has been really great with communication since we started to chat and did well when we did meet and greet before the dog-sitting. Se made this little "contract" with all info relating to my dog and how to deal with him and she was really good following it and updating me about my boy. She send me daily updates with photos attached and replied quickly if I had any questions/info to share during the stay. My boy (40kg Bully mix) seem to love her a lot! When she arrived to the dog sitting job, my boy greeted her excitedly and it made me feel so good to leave my precious boy with her. When I came back, Harley (my dog) seemed really relaxed and comfortable what was important for me to see as well 🥰 Would definitely recommend her! 🩷"
MiraM
Arvostelu - Mira
alkaen
35 €
/yö
ValeriaV

5. Valeria

17.2 km
alkaen
30 €
/yö
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Trimmauksen opiskelija, motivoitunut eläinrakas neiti

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
ValeriaV

5. Valeria

Trimmauksen opiskelija, motivoitunut eläinrakas neiti17.2 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Valeria oli lempeä ja tunnollinen hoitaja kahdelle erityiskissalleni. Sekä sokea kissa että ujo, pelokas kissa tulivat hänen kanssaan selvästi hyvin toimeen. Myös astmaatikon lääkehoito onnistui ongelmitta. Varaan ilomielin Valerian uudestaan hoitamaan heitä! "
VilmaV
Arvostelu - Vilma
alkaen
30 €
/yö
HarrietH

6. Harriet

6 km
alkaen
35 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

At your bark and call 🐾

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
HarrietH

6. Harriet

Uusi lemmikinhoitaja
At your bark and call 🐾6 km
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
35 €
/yö
HelmiH

7. Helmi

4 km
alkaen
50 €
/yö
14 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
HelmiH

7. Helmi

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa4 km
(14 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Luotettava koiranhoitaja! 🤩"
EetuE
Arvostelu - Eetu
alkaen
50 €
/yö
HeliH

8. Heli

6.8 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläimistä tykkäävä, sekä huolehtivainen

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
HeliH

8. Heli

Luotettava ja eläimistä tykkäävä, sekä huolehtivainen6.8 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Kaikin puolin täydellistä, kissat tykkäs "
AylaA
Arvostelu - Ayla
alkaen
25 €
/yö
IdaI

9. Ida

19.4 km
alkaen
25 €
/yö
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas syli Tikkurilassa

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
IdaI

9. Ida

Eläinrakas syli Tikkurilassa19.4 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Ida ja Johanna olivat meidän kotona kissanvahtina 10 päivää. Olimme matkan ajan täysin huoletta, kun tiesimme kissamme olevan hyvissä käsissä😀 Kissanhoito ja tutustuminen järjestyi nopeasti. Saimme päivittäin kuvia ja kuulumisia, mikä toi paljon mielenrauhaa matkan aikana. Kotiin palatessamme vastassa oli tyytyväinen kissa ja siisti koti. Lämmin kiitos erinomaisesta hoidosta – voimme suositella heidät täydestä sydämestämme!" 🐱❤️"
EvelynE
Arvostelu - Evelyn
alkaen
25 €
/yö
MoonaM

10. Moona

18.9 km
alkaen
32 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
MoonaM

10. Moona

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!18.9 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
32 €
/yö
MinttuM

11. Minttu

19.8 km
alkaen
40 €
/yö
35 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MinttuM

11. Minttu

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!19.8 km
(35 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki meni oikein hyvin."
TuomasT
Arvostelu - Tuomas
alkaen
40 €
/yö
NeaN

12. Nea

19 km
alkaen
50 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas sekä luotettava nuori valmiina palvelukseenne!

Aktiivinen viimeksi tänään
NeaN

12. Nea

Eläinrakas sekä luotettava nuori valmiina palvelukseenne!19 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi tänään
"Oli meidän ensimmäinen kerta, kun käytimme ulkopuolista hoitajaa ja voin vain suositella! Todella täsmällinen ja reipas. Koiramme tykkäsi heti ja paljasti rakkautensa. Kaikki sujui erittäin hyvin🤩 Oikein mukava ja osaava. Laittoi kuvia ja päivityksiä päivän tapahtumista, mikä todella ihanaa. Koira hyvin hoidettu ja asunto todella siistiksi jätetty. Iso kiitos vielä ❤️❤️❤️❤️ "
MirkaM
Arvostelu - Mirka
alkaen
50 €
/yö
HeliH

13. Heli

8.1 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut kissatäti

Aktiivinen viimeksi tänään
HeliH

13. Heli

Luotettava ja kokenut kissatäti8.1 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
"Heli oli hoitamassa viikonlopun ajan kahta kissaani, jotka vaativat säännöllistä lääkitystä. Sain kuulumisia säännöllisesti ja kotona oli vastassa tyytyväiset kissat. Suosittelen lämpimästi!"
ErjaE
Arvostelu - Erja
alkaen
30 €
/yö
RosiR

14. Rosi

5 km
alkaen
50 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
RosiR

14. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla5 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"⭐⭐⭐⭐⭐ Rosi oli heti ensitapaamisesta lähtien todella ystävällinen, luotettava ja eläinrakas. Hän piti Nellistä todella hyvää huolta ja kohtasi hänet rauhallisesti ja lämmöllä. Rosi piti sovituista asioista kiinni ja hänen kanssaan oli helppo ja luottavainen asioida. Lisäksi hänellä on erinomainen asiakaspalveluasenne. Voin lämpimästi suositella Rosia hoitajaksi! 🐾💛"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
50 €
/yö
JennaJ

15. Jenna

19.7 km
alkaen
30 €
/yö
1 arvio

Luotettavaa ja välittävää lemmikin hoitoa ❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
JennaJ

15. Jenna

Luotettavaa ja välittävää lemmikin hoitoa ❤️19.7 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Super tyytyväinen koira oli vastassa 💗"
EevianE
Arvostelu - Eevian
alkaen
30 €
/yö
MonaM

16. Mona

16 km
alkaen
30 €
/yö
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavan ja kokeneen eläintenhoitajan tarpeessa?

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
MonaM

16. Mona

Luotettavan ja kokeneen eläintenhoitajan tarpeessa?16 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Monan kanssa kaikki meni tosi mutkattomasti. Piti hyvin sovitusta kiinni ja ilmoitteli tasasin väliajoin, että kaikki oli kunnossa. :)"
AnniA
Arvostelu - Anni
alkaen
30 €
/yö
AnnaleenaA

17. Annaleena

15.5 km
alkaen
25 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AnnaleenaA

17. Annaleena

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja15.5 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Amazing care and cuddles given to the cats, great communications. "
JamesJ
Arvostelu - James
alkaen
25 €
/yö
AadaA

18. Aada

10 km
alkaen
45 €
/yö

Nyt välivuodella ja lupaan, sun lemmikki rakastuu muhun!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
AadaA

18. Aada

Nyt välivuodella ja lupaan, sun lemmikki rakastuu muhun!10 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
45 €
/yö
PinjaP

19. Pinja

17.5 km
alkaen
25 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Vastuuntuntoinen ja motivoitunut hoitaja 🐶

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bolognese Elsa kanssa
PinjaP

19. Pinja

Vastuuntuntoinen ja motivoitunut hoitaja 🐶17.5 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bolognese Elsa kanssa
alkaen
25 €
/yö
AgneseA

20. Agnese

14.6 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
AgneseA

20. Agnese

Luotettava hoitopaikka kissoille ja koirille14.6 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Agnese on eläinrakas ja tunnollinen hoitaja. Suosittelen lämpimästi."
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
30 €
/yö

Miksi house sitting sopisi teille?

Oletko lähdössä matkalle, mutta lemmikkisi haluaisi mieluummin pysyä kotona? Tai ehkä sinulla on monenlaisia lemmikkejä, eikä niiden sijoittaminen useisiin hoitopaikkoihin ole järkevää? Tällöin voisit harkita Pawshaken kotihoitajaa, joka tulee hoitamaan lemmikkejäsi kotiisi, siksi aikaa kun olet poissa.

Kaikki Pawshaken kautta tehdyt varaukset sisältävät Pawshake-takuun, eläinlääkärikulutakuun ja paljon muuta.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa talovahtipalvelua sijainnissa Järvenpää. Yli 1004 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express