1. Koiran ulkoilutus
  2. Vantaa

Koiran ulkoilutus, Vantaa

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
NannaN

1. Nanna

5.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Joustava aikataulu ja lemmikkitalouteen tottunut

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NannaN

1. Nanna

Uusi lemmikinhoitaja
Joustava aikataulu ja lemmikkitalouteen tottunut5.9 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SofiaS

2. Sofia

5.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Opiskelija eläimesi hoitajaksi

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
SofiaS

2. Sofia

Opiskelija eläimesi hoitajaksi5.5 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Erittäin luotettava ja lämminhenkinen koiranulkoiluttaja, josta huomaa heti, että hän aidosti välittää koirista ja niiden hyvinvoinnista. Sofian tapa kohdata koirani oli positiivinen, rauhallinen ja lempeä."
JonnaJ
Arvostelu - Jonna
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
EmiliaE

3. Emilia

0.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
EmiliaE

3. Emilia

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä0.2 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LauraL

4. Laura

1 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Lyhyelläkin aikataululla saatava luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
LauraL

4. Laura

Uusi lemmikinhoitaja
Lyhyelläkin aikataululla saatava luotettava hoitaja1 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
VilmaV

5. Vilma

3.7 km
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
15 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
VilmaV

5. Vilma

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!3.7 km
(15 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Olemme olleet todella tyytyväisiä Vilmaan. Luotettavuus on meille tärkeää. Koska koiramme on 4-v uros on tärkeää, että osaa käsitellä energistä koiraa . Tämäkin on onnistunut hyvin . Vilma onkin meidän suosikki ulkoiluttaja ja näin ollen meidän ei tarvitse vaivata läheisimpiä . "
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
EvaE

6. Eva

5.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
EvaE

6. Eva

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!5.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Smooth communication and great service"
CraigC
Arvostelu - Craig
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
MariaM

7. Maria

0.4 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
MariaM

7. Maria

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella0.4 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
"Kokenut ulkoiluttaja, tarkka ja osaa lukea koiraa. sporttinen! Suosittelen"
Seela PetraS
Arvostelu - Seela Petra
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
AkiA

8. Aki

1.8 km
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
47 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
AkiA

8. Aki

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa 1.8 km
(47 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Aki on ulkoiluttanut koiraani Hallaa säännöllisesti jo yli vuoden ja olen niin kiitollinen hänelle tästä. Voin olla hyvillä mielin töissä tai riennoissa, kun voin luottaa 100% varmuudella, että koira on hyvissä käsissä. Aki osaa lukea koiraani hyvin (sadetta inhoava pikkukoira) ja huonon sään sattuessa huolehtii, että koira tekee tarpeensa ja keksii koiralle muuta mielekästä tekemistä kotona kuivassa loppuajaksi. Vahva suositus!"
KerttuK
Arvostelu - Kerttu
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
NeaN

9. Nea

5.1 km
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas sekä luotettava nuori valmiina palvelukseenne!

Aktiivinen viimeksi eilen
NeaN

9. Nea

Eläinrakas sekä luotettava nuori valmiina palvelukseenne!5.1 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Hyvin sujunut koiran ulkoilutus😊👍"
MarttaM
Arvostelu - Martta
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
SaaraS

10. Saara

3.2 km
alkaen
21 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Koko elämäni mittainen kokemus karvakamuista🫶🏼

SaaraS

10. Saara

Koko elämäni mittainen kokemus karvakamuista🫶🏼3.2 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
"Leon ulkoilut ovat sujuneet vallan mainiosti. Me,kaksi- ja nelijälkainen, odotamme ilolla Saaran kävelyjä. Koska en itse pysty kävelyttämään lemmikkiäni, Saara hoitaa tämän puolen Leon elämässä ja samalla koulutuksesta. Suuri kiitos Saaralle kaikesta ja tietenkin myös luotettavuudesta ja täsmällisyydestä."
MarianneM
Arvostelu - Marianne
alkaen
21 €
/koiran ulkoilutus
SaimiS

11. Saimi

3.4 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1
toistuva asiakas

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
SaimiS

11. Saimi

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕3.4 km
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SashaS

12. Sasha

5.4 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
SashaS

12. Sasha

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat5.4 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Sasha walked out 2 year old Jack Russell Terrier dog for 5 days. Everything went great. Highly recommend. "
DeepakD
Arvostelu - Deepak
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
ElisaE

13. Elisa

5.2 km
alkaen
8,5 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
ElisaE

13. Elisa

Uusi lemmikinhoitaja
Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki5.2 km
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
8,5 €
/koiran ulkoilutus
LiisaL

14. Liisa

5.1 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
LiisaL

14. Liisa

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella! 5.1 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Liisa hoiti 1-vuotiasta jackrusseliani, joka on pahimmassa murrosiässä. Hän vei päivittäin sovittuun aikaan ja lähetti viestin jokaisen käynnin jälkeen. Lisäksi hän opetti Lunalle, miten valjaat puetaan päälle ennen lenkkiä. Meillä on ollut vaikeuksia lähdön kanssa. Nyt lenkille lähtö sujuu helposti. Iso kiitos Liisalle ja iso suositus meiltä!"
JaanaJ
Arvostelu - Jaana
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NettaN

15. Netta

1.7 km
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
NettaN

15. Netta

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!1.7 km
(1 arvio)
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
NitaN

16. Nita

3.9 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
NitaN

16. Nita

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi 3.9 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Nita on erittäin mukava, rauhallinen, ystävällinen, luotettava ja lämminhenkinen hoitaja. Hän ottaa lemmikin toiveet ja luonteen huomioon ja omistajankin on helppo ja mukava asioida hänen kanssaan. Suosittelen erittäin lämpimästi Nitaa lemmikkinne hoitajaksi! "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
OlgaO

17. Olga

5.4 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
9 arviota
1
toistuva asiakas

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
OlgaO

17. Olga

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani5.4 km
(9 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
IinaI

18. Iina

1.6 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
31 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
IinaI

18. Iina

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!1.6 km
(31 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Hyvin sujui myös vähän aremman ja haastavamman koiran hoito 😊"
EmmaE
Arvostelu - Emma
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
TuulaT

19. Tuula

4.4 km
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Friendly Pet Walker

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
TuulaT

19. Tuula

Friendly Pet Walker4.4 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Our dog Lila has a great time with Tuula, she is well cared for and loved. Thank you Tuula."
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
MoonaM

20. Moona

5.2 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
MoonaM

20. Moona

Moikka! Eläinrakas, energinen ja vastuullinen nuori!5.2 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kaikki sujui Moonan kanssa erinomaisesti! Kommunikointi ja asioista sopiminen oli vaivatonta. Koiramme lähti Moonan kanssa lenkille häntää heiluttaen ja palasi kotiin hyvin tyytyväisen oloisena. Iso kiitos Moonalle! 🙂"
AnneA
Arvostelu - Anne
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Vantaa mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Vantaa ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Vantaa. Yli 4858 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.