1. Koiran kotihoito
  2. Ylöjärvi

Koiran kotihoito, Ylöjärvi

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AuroraA

1. Aurora

8.6 km
alkaen
50 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Toinen koti rakkaalle perheenjäsenellesi!❤️

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
AuroraA

1. Aurora

Toinen koti rakkaalle perheenjäsenellesi!❤️8.6 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Kaikki sujui hienosti! 👌 Sovitut asiat piti ja Aurora otti ihanasti vastaan. Saimme päivityksiä loman aikana. Labbiksemme oli oma itsensä kotiin palatessa. 💓 Varmasti palaamme tarvittaessa😊"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
50 €
/yö
JuliaJ

2. Julia

11.8 km
alkaen
29 €
/yö
10 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Luotettava hoitopaikka lemmikillesi🐶❤️

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
JuliaJ

2. Julia

Luotettava hoitopaikka lemmikillesi🐶❤️11.8 km
(10 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
29 €
/yö
KaroliinaK

3. Karoliina

12.6 km
alkaen
25 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikin hoitoa rakkaudella, luottamuksella ja kokemuksella

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
KaroliinaK

3. Karoliina

Lemmikin hoitoa rakkaudella, luottamuksella ja kokemuksella12.6 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Bruno oli viikonlopun hoidossa, ja kokonaisuus toimi erinomaisesti alusta loppuun. Hänet ruokittiin ja lenkitettiin täsmälleen sovitusti, ja kaikesta huokui huolellisuus sekä aito välittäminen. Sain koko ajan ajantasaista tietoa kuulumisista, ja kommunikaatio oli sujuvaa sekä vaivatonta. Kyseessä on varma ja turvallinen hoitopaikka, johon voin jatkossakin jättää Brunon hyvillä mielin."
SamiS
Arvostelu - Sami
alkaen
25 €
/yö
IlkeI

4. Ilke

12.7 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota

Cosy partying in sisters place

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
IlkeI

4. Ilke

Cosy partying in sisters place12.7 km
(3 arviota)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Ilke is so nice 🥰, she was active and took care of my "baby" who is not the easiest pet always 🦧"
MinjaM
Arvostelu - Minja
alkaen
25 €
/yö
NinaN

5. Nina

9.7 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
NinaN

5. Nina

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️9.7 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Kaikki meni oikein kivasti!😆"
JimiJ
Arvostelu - Jimi
alkaen
25 €
/yö
HeidiH

6. Heidi

17.2 km
alkaen
25 €
/yö
21 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Uusia eläinystäviä etsimässä ❤️

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
HeidiH

6. Heidi

Uusia eläinystäviä etsimässä ❤️17.2 km
(21 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Hyvä hoitopaikka koiralle. Heidi pitää omistajan hyvin ajantasalla koirien asioista. Lämmin suosittelu:)"
RiittaR
Arvostelu - Riitta
alkaen
25 €
/yö
VilmaV

7. Vilma

18 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Toinen koti, jossa koirasi on perheenjäsen🐾 ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
VilmaV

7. Vilma

Toinen koti, jossa koirasi on perheenjäsen🐾 ❤️18 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Kaikki meni todella hyvin, koira viihtyi ja Vilma oli luotettava hoitaja! Sain päivityksiä hoidon aikana, ja oli hyvä mieli jättää koira hoitoon. Voin lämpimästi suositella! 😊"
EmiliaE
Arvostelu - Emilia
alkaen
30 €
/yö
FanniF

8. Fanni

10.8 km
alkaen
25 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Aktiivinen koiran ulkoiluttaja ja hyvä sohvakaveri

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
FanniF

8. Fanni

Aktiivinen koiran ulkoiluttaja ja hyvä sohvakaveri10.8 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"tosi hyvin meni koiran hoito 👍🏻 varmasti tulee kysyttyä toisenkin kerran "
SamiS
Arvostelu - Sami
alkaen
25 €
/yö
KatariinaK

9. Katariina

9.5 km
alkaen
50 €
/yö
6 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja eläinrakas eläinlääkisopiskelija

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
KatariinaK

9. Katariina

Luotettava ja eläinrakas eläinlääkisopiskelija9.5 km
(6 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Olemme erittäin tyytyväisiä 5-vuotiaan Erkku-koiramme hoitoon. Kaikki sujui mainiosti niin hoidosta sopiessa kuin hoidon aikanakin. Kuulemma kemiat synkkasivat Erkulla hyvin myös pariskunnan oman koiran kanssa."
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
50 €
/yö
InariI

10. Inari

13.2 km
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja joustava koiranhoitaja

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
InariI

10. Inari

Luotettava ja joustava koiranhoitaja13.2 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
SiiriS

11. Siiri

5.6 km
alkaen
30 €
/yö
23 arviota
4
toistuvaa asiakasta

turvallinen hoitopaikka Tampereella🤍

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
SiiriS

11. Siiri

turvallinen hoitopaikka Tampereella🤍5.6 km
(23 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Meidän kaksi koiraa viettivät mukavan viikonlopun hoidossa. Saatiin kuulumisia hoidon aikana ja erityistoiveet huomioitiin ihanan koiralähtöisesti! Onnistui myös koiran lääkitseminen ja kaulurin kanssa toimiminen kun toinen koirista oli pari päivää ennen hoitoa loukannut tassun. Kaikki sujui mielestäni oikein hyvin hoitopaikasta sopimiseen, tutustumiskäyntiin ja itse hoitoon ja kotiin hakuun asti! Kotiin sai hakea kaksi rentoa koiraa :)"
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
30 €
/yö
KatariinaK

12. Katariina

11.8 km
alkaen
40 €
/yö
2 arviota

Luotettava ja koiria rakastava hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
KatariinaK

12. Katariina

Luotettava ja koiria rakastava hoitaja11.8 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki sujui hienosti. Katariina on kokenut ja tunnollinen hoitaja. Saimme kuvia hoitopäivänä. Koiramme viihtyi Katariinan hoidossa kuvistakin päätellen erinomaisesti 😊👍"
AnitaA
Arvostelu - Anita
alkaen
40 €
/yö
KaisuK

13. Kaisu

15.1 km
alkaen
50 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut koiranhoitaja Hallilassa

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
KaisuK

13. Kaisu

Kokenut koiranhoitaja Hallilassa15.1 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Kaisu hoiti Simoa kotonaan, kun olin muutaman päivän reissussa. Simo ei ole helpoin hoidettava ja siitäkin huolimatta heillä meni asiat hienosti."
PetriP
Arvostelu - Petri
alkaen
50 €
/yö
VeeraV

14. Veera

3.7 km
alkaen
55 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Sydämmellinen ja luotettava eläintenhoitaja

VeeraV

14. Veera

Sydämmellinen ja luotettava eläintenhoitaja3.7 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"Meidän 7kk saksanpaimenkoira oli Veeralla hoidossa pari päivää matkan ajan ja veisin ehdottomasti uudelleenkin! Oli päässyt ulkoilemaan monipuolisesti joten varmasti koirallakin oli kivaa! "
JiiJ
Arvostelu - Jii
alkaen
55 €
/yö
SiljaS

15. Silja

8.1 km
alkaen
25 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luonnontieteistä kiinnostunut karvakaverien hoitaja

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SiljaS

15. Silja

Luonnontieteistä kiinnostunut karvakaverien hoitaja8.1 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Tresne sai oikein hyvää hoitoa Siljan luona! Kiitos paljon :)"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
25 €
/yö
AinomariaA

16. Ainomaria

5.4 km
alkaen
39 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Eläintenhoitajaopiskelijan ammattitaitoista apua💕

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
AinomariaA

16. Ainomaria

Eläintenhoitajaopiskelijan ammattitaitoista apua💕5.4 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Oltiin todella tyytyväisiä hyvään hoitoon!🫶🏽"
VanessaV
Arvostelu - Vanessa
alkaen
39 €
/yö
PetraP

17. Petra

14.8 km
alkaen
50 €
/yö
18 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Innokas nuori hoitaja Tampereella!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
PetraP

17. Petra

Innokas nuori hoitaja Tampereella!14.8 km
(18 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Kaikki sujui hyvin ja oli ihana huomata miten innoissaan koira lähti Petran mukaan yhden tapaamiskerran jälkeen. Hyvällä fiiliksellä ja luottavaisin mielin jätin koirani Petralle ja tulen jatkossakin viemään tarvittaessa hoitoon."
HeiniH
Arvostelu - Heini
alkaen
50 €
/yö
EmiliaE

18. Emilia

11.2 km
alkaen
30 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut koiranhoitaja

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
EmiliaE

18. Emilia

Kokenut koiranhoitaja11.2 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Emilian kanssa oli kiva asioida. Luotettava ja osaava palvelu takasi Iitalle leppoisan sekä turvallisen olon. Suosittelemme lämpimästi!"
KaukoK
Arvostelu - Kauko
alkaen
30 €
/yö
EllaE

19. Ella

12.3 km
alkaen
20 €
/yö
8 arviota
1
toistuva asiakas

Varma ja luotettava lemmikinhoitaja apunasi

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EllaE

19. Ella

Varma ja luotettava lemmikinhoitaja apunasi12.3 km
(8 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Milla viihtyi Ellan luona hyvin ja kaikki sujui ongelmitta :) Sain myös söpöjä kuvia koirasta hoidon aikana!"
MikaelM
Arvostelu - Mikael
alkaen
20 €
/yö
EeviE

20. Eevi

11.6 km
alkaen
30 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Eläinrakastaja Härmälästä

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
EeviE

20. Eevi

Eläinrakastaja Härmälästä11.6 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Eevin luona koiramme viihtyi oikein hyvin pari vuorokautta, koira oli heti kotona aivan oma itsensä eli ei ollut stressannut viikonloppu-vierailulla yhtään. Hyvä rauhallinen hoitopaikka, Eevi silminnähden pitää eläimistä. Kiitos!"
KatriK
Arvostelu - Katri
alkaen
30 €
/yö