1. Koiran kotihoito
  2. Tuusula

Koiran kotihoito, Tuusula

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
RiinaR

1. Riina

14.7 km
alkaen
33 €
/yö
15 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa eläintenhoitoa

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
RiinaR

1. Riina

Luotettavaa ja rakastavaa eläintenhoitoa14.7 km
(15 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"We left our 4-year-old Lagotto Romagnolo with Riina for two weeks, and everything went well. Riina communicated effectively and kept us updated on our dog's status. She followed our dog's schedule for meals, bathroom breaks, and outdoor activities. Also, Riina’s own dog and cat were great company for our dog during his stay. We will likely reach out to Riina again in the future."
AlA
Arvostelu - Al
alkaen
33 €
/yö
JenniJ

2. Jenni

8.2 km
alkaen
40 €
/yö
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
JenniJ

2. Jenni

Lentokentän vieressä luotettava hoitaja lemmikillesi!8.2 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Kaikki meni kuten sovittiin. Lämmin suositus mikäli tarvitsee pidempää (2vk) hoitopaikkaa koiralle."
RiikkaR
Arvostelu - Riikka
alkaen
40 €
/yö
MarianoM

3. Mariano

19.1 km
alkaen
20 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koirarakas perhe hoitajaksi

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MarianoM

3. Mariano

Koirarakas perhe hoitajaksi19.1 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Great experience with our dog sitter. He was reliable, kind, and very attentive to our dog’s needs. He followed feeding instructions carefully and kept us at ease while we were away. We came home to a happy, well-cared-for dog. Highly recommended!"
MinhM
Arvostelu - Minh
alkaen
20 €
/yö
HeiniH

4. Heini

19.1 km
alkaen
28 €
/yö
15 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
HeiniH

4. Heini

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾19.1 km
(15 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"5/5 kaikesta ei edes riitä kuvaamaan sitä, miten tyytyväisiä olimme hoitopaikkaan Heinin luona 🥹 Tarvitsimme hoitopaikkaa pidemmän matkan ajaksi ja pärjätäkseen koiramme kanssa etsinnässä oli huumorintajuinen ja kärsivällinen hoitaja, jolla olisi kokemusta myös isompikokoisista koirista. Olimme koko matkan ajan luottavaisin mielin ja saimme aina päivityksiä siitä miten heidän yhteiselonsa on sujunut. Kiitos kun huolehdit Bobbysta! Hän ja omistajat varaisivat tämän hoitopaikan milloin vain uudestaan❤️"
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
28 €
/yö
SaimiS

5. Saimi

19 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1
toistuva asiakas

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
SaimiS

5. Saimi

Uusi lemmikinhoitaja
Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕19 km
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
AnnukkaA

6. Annukka

17 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

AnnukkaA

6. Annukka

Uusi lemmikinhoitaja
17 km
alkaen
30 €
/yö
AnnaleenaA

7. Annaleena

17.1 km
alkaen
20 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
AnnaleenaA

7. Annaleena

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja17.1 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
"Kaikki meni niin kuin oltiin sovittu. koira oli selvästi viihtynyt. Voin suositella ja vien uudestaan, kun hoitopaikkaa tarvitaan ja aika vaan sopii."
MattiM
Arvostelu - Matti
alkaen
20 €
/yö
AnttoninaA

8. Anttonina

14.6 km
alkaen
50 €
/yö
9 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
AnttoninaA

8. Anttonina

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin14.6 km
(9 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Koirani oli hoidossa muutaman päivän, ja olen erittäin onnellinen kun löysin luotettavan, mukavan ja osaavan koiranhoitajan. Anttoninan kanssa kommunikointi sujui hyvin ja hän oli joustava meidän toiveisiin liittyen. Suosittelen häntä lämpimästi muillekin! "
BeaB
Arvostelu - Bea
alkaen
50 €
/yö
VirpiV

9. Virpi

18.5 km
alkaen
40 €
/yö
48 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
VirpiV

9. Virpi

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä 18.5 km
(48 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Aivan loistava kissan hoitopaikka! Virpi on luotettava hoitaja ja todella hyvin osasi lukea kissan tarpeita! Viestittely ja hoidosta sopiminen on sujunut myös mutkattomasti. Sydämelliset suositukset Virpille ja perheelle! T. Tiina ja kissa neiti Miukkis"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
40 €
/yö
HeidiH

10. Heidi

12.3 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeidiH

10. Heidi

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille12.3 km
(2 arviota)
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Heidi oli todella luotettava ja taitava koiranhoitaja hieman haasteelliselle rescuelleni. Koirani oli heti kuin kotonaan ja hakeutui Heidin luokse, mitä ei yleensä tee uusien ihmisten kanssa. Koirani selvästi nautti hoitoviikonlopusta, sain takaisin tyytyväisen ja raukean hauvan😊🙏"
PiiP
Arvostelu - Pii
alkaen
30 €
/yö
EmmaE

11. Emma

15.3 km
alkaen
40 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Hellyyttä ja huolenpitoa ystävällesi Tapanilassa!

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
EmmaE

11. Emma

Hellyyttä ja huolenpitoa ystävällesi Tapanilassa!15.3 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Aivan super, kaikki oli alusta asti helpooa ja koirat oli rentoja ja tyytyväisiä. suosittelen ehdottomasti 💕🙏"
DaniD
Arvostelu - Dani
alkaen
40 €
/yö
KalleK

12. Kalle

8.9 km
alkaen
30 €
/yö
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KalleK

12. Kalle

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä8.9 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kalle on sympaattinen ja iloinen hoitaja, jonka luona koirat viihtyvät. Kalle ottaa koirat vastaan varmaotteisesti ja palauttaa tyytyväiset, hyvin hoidetut lemmikit. Jopa paremmin käyttäytyvinä kuin hoitoon mennessä. :) Kommunikaatio on hyvää ja avointa. Iso suositus Kallelle! "
PetriP
Arvostelu - Petri
alkaen
30 €
/yö
KaisaK

13. Kaisa

18.4 km
alkaen
60 €
/yö
96 arviota
39
toistuvaa asiakasta

Hoitotäti koirille Pakilassa

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
KaisaK

13. Kaisa

Hoitotäti koirille Pakilassa18.4 km
(96 arviota)
39 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
"Kaisa huolehti pienestä villakoirastamme viikonlopun ajan. Kaisa osasi ottaa hienosti huomioon koiran tarpeet ja helpotti koiramme levottomuutta ensimmäisenä päivänä. Aikataulujen kanssa Kaisa oli joustava ja kommunikointi oli helppoa. Suosittelen lämpimästi Kaisaa koiranhoitajaksi :)"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
60 €
/yö
JuliaJ

14. Julia

10.1 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
JuliaJ

14. Julia

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart10.1 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Julia is amazing pet sitter! Very responsible, attentive to pet’s needs, and caring. Communication was top tier! We booked 5 days of dog boarding and every minute of it we were confident that our dog is happy and secure ❤️ Thank you! We will definitely return again :) "
KristineK
Arvostelu - Kristine
alkaen
25 €
/yö
SiniS

15. Sini

19.6 km
alkaen
50 €
/yö
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa koiran hoitajaa vailla?🥰🐾

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SiniS

15. Sini

Luotettavaa koiran hoitajaa vailla?🥰🐾19.6 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Sini huomioi erinomaisesti koirani yksilölliset tarpeet ja piti hyvää huolta kultaisestanoutajastani. Koirani on aiemmin kärsinyt eroahdistuksesta, mutta oli Sinin luona pystynyt rentoutumaan ja olemaan oma valloittava itsensä. 🫶🏻 Aion tulevaisuudessakin varata Sinin, iso suositus!👍🏻"
PetraP
Arvostelu - Petra
alkaen
50 €
/yö
InkaI

16. Inka

16.5 km
alkaen
25 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja huolehtivainen hoitaja! 🐱🐶

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
InkaI

16. Inka

Kokenut ja huolehtivainen hoitaja! 🐱🐶16.5 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Inka took great care of my dog and cat together! A great place and great person for an anxious rescue dog and heavily affectionate cat, both of them felt very comfortable with Inka especially the first time they were away from home! "
NantiaN
Arvostelu - Nantia
alkaen
25 €
/yö
ElinaE

17. Elina

14.8 km
alkaen
25 €
/yö
11 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Elina's Cuddles and Care

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
ElinaE

17. Elina

Elina's Cuddles and Care14.8 km
(11 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Suomenlapinkoirani Selma oli Elinalla hoidossa 12. - 28.9.2025. Sain Elinasta hyvän käsityksen heti, kun tapasimme ensimmäisen kerran, ja jätin luottavaisin mielin Selman hänen hoitoonsa. Elina lähetti hoitojakson aikana minulle useita viestejä ja kuvia Selmasta, mitä arvostin hyvin paljon. Selma näytti myös viihtyvän hyvin Elinan kahden oman rescuekoiran kanssa. Kun noudin Selman, se oli hyvinvointinen ja oma iloinen itsensä. Olen vakuuttunut Elinan taidosta koirahoitajana ja suosittelen häntä lämpimästi muillekin hyvää hoitopaikkaa etsivälle koiranomistajalle 🧡."
SeijaS
Arvostelu - Seija
alkaen
25 €
/yö
MinttuM

18. Minttu

12.6 km
alkaen
40 €
/yö
35 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MinttuM

18. Minttu

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!12.6 km
(35 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Nuori koirani oli ensimmäistä kertaa vieraassa paikassa hoidossa ja Mintun kanssa tämä onnistui hienosti. Koira oli rennon ja tyytyväisen oloinen haettaessa ja hoitojakson aikana minut pidettiin koiran kuulumisista ajantasalla mukavasti. Koiran kanssa oli vietetty aikaa ja ulkoiltu. Tulen varmasti käyttämään Mintun palvelua koiralleni jatkossakin. Kiitokset hyvästä hoidosta! ❤️"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
40 €
/yö
MiloM

19. Milo

12.5 km
alkaen
35 €
/yö
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

19. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja12.5 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kiva ja luotettava hoitopaikka. Kaikki sujui sovitusti ja koirakin viihtyi. Tätä hoitopaikkaa käytämme mielellämme jatkossakin! ☀️"
KaikuK
Arvostelu - Kaiku
alkaen
35 €
/yö
AnastasiaA

20. Anastasia

19 km
alkaen
60 €
/yö
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tuo koirasi lomailemaan

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnastasiaA

20. Anastasia

Tuo koirasi lomailemaan 19 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Our cat has spent great time with Anastasia and her family. She followed all our recommendations, and sent the pet's photos and short updates every day."
NikitaN
Arvostelu - Nikita
alkaen
60 €
/yö