1. Koiran kotihoito
  2. Naantali

Koiran kotihoito, Naantali

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
TaraT

1. Tara

14 km
alkaen
35 €
/yö
44 arviota
20
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja huolehtivaa hoitoa!

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
TaraT

1. Tara

Luotettavaa ja huolehtivaa hoitoa!14 km
(44 arviota)
20 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Kiitos hyvästä hoidosta! Koiramme oli ensin yhden yön kokeilemassa, koska ei ole aikaisemmin ollut muualla hoidossa. Hyvin meni ja reissuun lähtiessämme oli mukava huomata, että koiramme lähti iloisena Taran mukaan. Saimme kuvia tyytyväisestä koirasta reissun aikana ja myös heti ilmoituksen, että koiramme oli varastanut ja syönyt jotain kasviravinnetikkuja, Tara oli soittanut eläinlääkärille tästä, hätää ei ollut ja koira voi hyvin. Tämäkin kertoo vastuullisesta hoidosta. Suurkiitokset meidän puolestamme ja otamme yhteyttä toistekin kun on tarvetta."
PaijaP
Arvostelu - Paija
alkaen
35 €
/yö
PiritaP

2. Pirita

12.8 km
alkaen
22 €
/yö
10 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava kissanhoitaja Runosmäessä

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
PiritaP

2. Pirita

Luotettava kissanhoitaja Runosmäessä12.8 km
(10 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Sain kissan toimista Piritalta viestiä ilman että tarvitsi pohtia onko tällä hyvä olla. Kissa näytti viihtyvän lomallaan mainiosti ja oli päässyt myös ulkoilemaan hihnassa. Viemme kissan hoitoon Piritalle toistekin kun tarve, kiitos vielä ja lämmin suosittelu!"
OiliO
Arvostelu - Oili
alkaen
22 €
/yö
NellaN

3. Nella

13.3 km
alkaen
30 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Turvallinen hoitopaikka perheenjäsenellesi ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
NellaN

3. Nella

Turvallinen hoitopaikka perheenjäsenellesi ❤️13.3 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Lumi tykkäsi hoitopaikastaan! Kiitos. "
AnneA
Arvostelu - Anne
alkaen
30 €
/yö
VenlaV

4. Venla

15.6 km
alkaen
32 €
/yö
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koirien hoitoa suurella sydämellä❤️

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
VenlaV

4. Venla

Koirien hoitoa suurella sydämellä❤️15.6 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kiitos hyvästä hoidosta! Kommunikointi oli sujuvaa, hoitaja oli avulias koiran tavaroiden kanssa, ja varma merkki koiran viihtymisestä oli, että toisella kertaa samaan paikkaan hoitoon mennessä jo parkkipaikalta alkoi kova vetäminen kohti hoitopaikkaa ja vastaan tulevaa hoitajaa!"
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
32 €
/yö
IdaI

5. Ida

12.3 km
alkaen
30 €
/yö
74 arviota
21
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien hoitoa suurella sydämellä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
IdaI

5. Ida

Lemmikkien hoitoa suurella sydämellä 12.3 km
(74 arviota)
21 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"I'm grateful we found Ida to care for Loa, my dog at her place for 9 days. At first I had doubts as there was also Tarmo, Ida's dog that Loa would have to live with for those 9 days. But as soon as we met and even visited Ida & Tarmo home before committing, everything seemed just fine for Loa. Ida kept me constantly informed through photos and messages how well Loa was doing and how relaxed she was. I can't thank Ida enough for taking care of Loa. I will defenitely choose her again as soon as I would need future care for Loa. "
KlaudetaK
Arvostelu - Klaudeta
alkaen
30 €
/yö
VilmaV

6. Vilma

15.7 km
alkaen
20 €
/yö
1 arvio

eläinrakas nuori

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
VilmaV

6. Vilma

eläinrakas nuori15.7 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
20 €
/yö
PiaP

7. Pia

6.3 km
alkaen
35 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Ihanaa peltojen keskellä oloa

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
PiaP

7. Pia

Ihanaa peltojen keskellä oloa6.3 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Pia on täyden 5-pisteen lemmikinhoitaja kaikilla tasoilla! Otto sai viettää viikon Pian kodissa ja oli selvästi viihtynyt hyvin! Oli erittäin huojentavaa saada jättää koira osaaviin käsiin jo toistamiseen lomamatkan ajaksi. Kaikki yhteydenpito Pian kanssa on mutkatonta ja hyvää mieltä tuovaa. Kiitos, Pia, erinomaisesta hoidosta!!"
LisaL
Arvostelu - Lisa
alkaen
35 €
/yö
ErikaE

8. Erika

14.3 km
alkaen
40 €
/yö
3 arviota

Eläinrakas hoitaja, jolla kokemusta kaikenlaisista koirista

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ErikaE

8. Erika

Eläinrakas hoitaja, jolla kokemusta kaikenlaisista koirista14.3 km
(3 arviota)
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"My dog was happy and relaxed with Erika! "
RubinaR
Arvostelu - Rubina
alkaen
40 €
/yö
HuldaH

9. Hulda

11.8 km
alkaen
40 €
/yö
4 arviota

Luotettava hoitaja apunasi - lempeää hoitoa koirallesi

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
HuldaH

9. Hulda

Luotettava hoitaja apunasi - lempeää hoitoa koirallesi11.8 km
(4 arviota)
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Hulda oli ihana hoitaja meidän pienelle koiranpennulle Minille. Tämä oli ensimmäinen kerta kun Mini oli missään hoidossa ja kaikki sujui tosi hyvin. Voin lämpimästi suositella Huldaa ja mielellään tuodaan Mini hoitoon uudestaankin 🥰"
AnniA
Arvostelu - Anni
alkaen
40 €
/yö
MariaM

10. Maria

14.3 km
alkaen
28 €
/yö
20 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Paljon rapsutuksia Kupittaalta🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
MariaM

10. Maria

Paljon rapsutuksia Kupittaalta🐾14.3 km
(20 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Koirani oli toista kertaa Marian hoidossa, tällä kertaa yhdeksän päivää. Olen todella tyytyväinen hoitoon ja veisin koska tahansa uudestaan koirani hänelle. Maria noudatti kaikkia ohjeitani tarkkaan, ja tarjosi koiralle vielä enemmänkin ulkoilua ja aktivoivia virikkeitä kuin mistä oltiin sovittu. Tuntui, että voin täysin luottaa Mariaan. Suosittelen!"
EevaE
Arvostelu - Eeva
alkaen
28 €
/yö
HeiniH

11. Heini

10.4 km
alkaen
70 €
/yö
30 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Turvallista hoitoa & positiivista koulutusta Turun alueella

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
HeiniH

11. Heini

Turvallista hoitoa & positiivista koulutusta Turun alueella10.4 km
(30 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki sujui mahtavasti! Tutustumiskäynti ennen varsinaista hoitoa jossa jo huomasi että koirien kanssa oltu tekemisissä paljon. Itse hoito sujui myös täysin ongelmitta. Koiran sovittu nouto kotoa, yökyläily ja seuraavan päivän palautus kotiin. Koiramme kanssa oli tehty pitkät lenkit ja oli mukava saada myös hänestä kuulumisia ja kuvia. Isoissa koirahotelleissa ei mitään vikaa mutta ei sellaiseen koskaan hyvältä tunnu koiraansa jättää. Ainakin meille hyvin tärkeää että koiramme saa yksilöllistä hoitoa luotettavasti. Isot suositukset Heinille 😊 "
JesseJ
Arvostelu - Jesse
alkaen
70 €
/yö
TamaraT

12. Tamara

16.2 km
alkaen
20 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja kodinomaista lemmikinhoitoa 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
TamaraT

12. Tamara

Luotettavaa ja kodinomaista lemmikinhoitoa 🐾16.2 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"My puppy Nobi was welcome and very well taken care of 😊"
PaavoP
Arvostelu - Paavo
alkaen
20 €
/yö
KianaK

13. Kiana

12.7 km
alkaen
30 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koiran hoitoa rakkaudella ja rapsutuksilla❤️

Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
KianaK

13. Kiana

Koiran hoitoa rakkaudella ja rapsutuksilla❤️12.7 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Viikon mittainen hoitojakso sujui mahtavasti🩷 Lemmikki viihtyi hyvin, tuli kivoja päivityksiä ja ehdottomasti viemme uudelleen hoitoon Kianalle🥰"
JuuliaJ
Arvostelu - Juulia
alkaen
30 €
/yö
LenaL

14. Lena

14.2 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Luotettavaa lemmikinhoitoa 🐶🐱

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Pinsher Milo kanssa
LenaL

14. Lena

Luotettavaa lemmikinhoitoa 🐶🐱14.2 km
(2 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Pinsher Milo kanssa
alkaen
30 €
/yö
ViolaV

15. Viola

14.4 km
alkaen
35 €
/yö
19 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja :)

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ViolaV

15. Viola

Luotettava lemmikinhoitaja :)14.4 km
(19 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kiitos Violalle koirani Sandyn hyvästä ja luotettavasta hoidosta!:)"
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
35 €
/yö
LindaL

16. Linda

13.8 km
alkaen
30 €
/yö
20 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinten lomakoti🧡

Aktiivinen viimeksi eilen
LindaL

16. Linda

Eläinten lomakoti🧡13.8 km
(20 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Todella joustava ja miellyttävä koiranhoitaja. Kävimme koirien kanssa tutustumassa etukäteen ja vuorokauden jälkeen hain sieltä kaksi tyytyväistä koiraa. Tutustumiskäynnillä siellä oli yksi hoidokkikoira (kysyi ensimmäisenä,tulevatko omani toimeen toisten kanssa) oli ihana nähdä,miten kauniisti hän käsitteli ja puhui hoidokkikoiralle. "
Emma-ReetaE
Arvostelu - Emma-Reeta
alkaen
30 €
/yö
AadaA

17. Aada

13.2 km
alkaen
15 €
/yö
2 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas ja luotettava hoitaja❤️

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
AadaA

17. Aada

Eläinrakas ja luotettava hoitaja❤️13.2 km
(2 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
15 €
/yö
TuliT

18. Tuli

19.7 km
alkaen
45 €
/yö
27 arviota
7
toistuvaa asiakasta

✨ Lemmikkisi Shangri-La 🪶

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TuliT

18. Tuli

✨ Lemmikkisi Shangri-La 🪶19.7 km
(27 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaksi koiraamme oli hoidossa uuden vuoden ajan Piritan luona ja kaikki oli mennyt hyvin. Koirat tulivat tyytyväisenä takaisin kotiin ja voisimme varmasti antaa koirat jatkossakin hänelle hoitoon. Asunto oli tilava ja omasta pihasta myös iso plussa. Saimme myös videolla koirien kuulumisia kesken illan, mikä oli kiva juttu😊"
-anonymized--
Arvostelu - -anonymized-
alkaen
45 €
/yö
SanniS

19. Sanni

12.3 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläinrakas kissanhoitaja 😻

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SanniS

19. Sanni

Luotettava ja eläinrakas kissanhoitaja 😻12.3 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Sanni on sympaattinen hoitaja, josta arka pikkukoiramme tykkäsi heti alusta saakka. Lämpimät suosittelumme!"
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
25 €
/yö
CaritaC

20. Carita

2.3 km
alkaen
35 €
/yö
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja Naantalissa

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
CaritaC

20. Carita

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja Naantalissa2.3 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Caritan kanssa oli helppo kommunikoida. Oli mukana myös saada koirastani muutamia kuvia hoidossa. Koirakin vaikutti pitävän paljon Caritasta. Suosittelen 😊"
EllaE
Arvostelu - Ella
alkaen
35 €
/yö