1. Koiran kotihoito
  2. Kerava

Koiran kotihoito, Kerava

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AnttoninaA

1. Anttonina

19.3 km
alkaen
50 €
/yö
9 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
AnttoninaA

1. Anttonina

Vastuullista ja lempeää koiranhoitoa koiran ehdoin19.3 km
(9 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Koirani oli hoidossa muutaman päivän, ja olen erittäin onnellinen kun löysin luotettavan, mukavan ja osaavan koiranhoitajan. Anttoninan kanssa kommunikointi sujui hyvin ja hän oli joustava meidän toiveisiin liittyen. Suosittelen häntä lämpimästi muillekin! "
BeaB
Arvostelu - Bea
alkaen
50 €
/yö
VirpiV

2. Virpi

19.1 km
alkaen
40 €
/yö
48 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
VirpiV

2. Virpi

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä 19.1 km
(48 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Aivan loistava kissan hoitopaikka! Virpi on luotettava hoitaja ja todella hyvin osasi lukea kissan tarpeita! Viestittely ja hoidosta sopiminen on sujunut myös mutkattomasti. Sydämelliset suositukset Virpille ja perheelle! T. Tiina ja kissa neiti Miukkis"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
40 €
/yö
HeidiH

3. Heidi

11.7 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeidiH

3. Heidi

Sydämellinen hoitaja kaikenkokoisille koirille ja kissoille11.7 km
(2 arviota)
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Heidi oli todella luotettava ja taitava koiranhoitaja hieman haasteelliselle rescuelleni. Koirani oli heti kuin kotonaan ja hakeutui Heidin luokse, mitä ei yleensä tee uusien ihmisten kanssa. Koirani selvästi nautti hoitoviikonlopusta, sain takaisin tyytyväisen ja raukean hauvan😊🙏"
PiiP
Arvostelu - Pii
alkaen
30 €
/yö
EmmaE

4. Emma

15.5 km
alkaen
40 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Hellyyttä ja huolenpitoa ystävällesi Tapanilassa!

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
EmmaE

4. Emma

Hellyyttä ja huolenpitoa ystävällesi Tapanilassa!15.5 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Aivan super, kaikki oli alusta asti helpooa ja koirat oli rentoja ja tyytyväisiä. suosittelen ehdottomasti 💕🙏"
DaniD
Arvostelu - Dani
alkaen
40 €
/yö
KalleK

5. Kalle

9 km
alkaen
30 €
/yö
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KalleK

5. Kalle

Luotettava, turvallinen ja kokenut hoitaja Leinelässä9 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kalle on sympaattinen ja iloinen hoitaja, jonka luona koirat viihtyvät. Kalle ottaa koirat vastaan varmaotteisesti ja palauttaa tyytyväiset, hyvin hoidetut lemmikit. Jopa paremmin käyttäytyvinä kuin hoitoon mennessä. :) Kommunikaatio on hyvää ja avointa. Iso suositus Kallelle! "
PetriP
Arvostelu - Petri
alkaen
30 €
/yö
KaisaK

6. Kaisa

20 km
alkaen
60 €
/yö
96 arviota
39
toistuvaa asiakasta

Hoitotäti koirille Pakilassa

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
KaisaK

6. Kaisa

Hoitotäti koirille Pakilassa20 km
(96 arviota)
39 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
"Kaisa huolehti pienestä villakoirastamme viikonlopun ajan. Kaisa osasi ottaa hienosti huomioon koiran tarpeet ja helpotti koiramme levottomuutta ensimmäisenä päivänä. Aikataulujen kanssa Kaisa oli joustava ja kommunikointi oli helppoa. Suosittelen lämpimästi Kaisaa koiranhoitajaksi :)"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
60 €
/yö
JuliaJ

7. Julia

10.3 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
JuliaJ

7. Julia

Loving pet sitter – walks, play, feeding & care with heart10.3 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Julia is amazing pet sitter! Very responsible, attentive to pet’s needs, and caring. Communication was top tier! We booked 5 days of dog boarding and every minute of it we were confident that our dog is happy and secure ❤️ Thank you! We will definitely return again :) "
KristineK
Arvostelu - Kristine
alkaen
25 €
/yö
SaraS

8. Sara

19.8 km
alkaen
35 €
/yö
67 arviota
31
toistuvaa asiakasta

Kokenut & eläinrakas hoitaja 🐶 FIN/ENG

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
SaraS

8. Sara

Kokenut & eläinrakas hoitaja 🐶 FIN/ENG19.8 km
(67 arviota)
31 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Our Rhodesian ridgeback Chloe has been a couple of times with Sara. Chloe is always happy to meet her and stay at her place, which means that she is really happy with Sara and her dogs. Sara is attentive and flexible, reliable, and communicates very well, so overall I am very happy to have her as a dog sitter for our dog."
TeemuT
Arvostelu - Teemu
alkaen
35 €
/yö
InkaI

9. Inka

15.5 km
alkaen
25 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja huolehtivainen hoitaja! 🐱🐶

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
InkaI

9. Inka

Kokenut ja huolehtivainen hoitaja! 🐱🐶15.5 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Inka took great care of my dog and cat together! A great place and great person for an anxious rescue dog and heavily affectionate cat, both of them felt very comfortable with Inka especially the first time they were away from home! "
NantiaN
Arvostelu - Nantia
alkaen
25 €
/yö
ElinaE

10. Elina

13.5 km
alkaen
25 €
/yö
11 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Elina's Cuddles and Care

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
ElinaE

10. Elina

Elina's Cuddles and Care13.5 km
(11 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Suomenlapinkoirani Selma oli Elinalla hoidossa 12. - 28.9.2025. Sain Elinasta hyvän käsityksen heti, kun tapasimme ensimmäisen kerran, ja jätin luottavaisin mielin Selman hänen hoitoonsa. Elina lähetti hoitojakson aikana minulle useita viestejä ja kuvia Selmasta, mitä arvostin hyvin paljon. Selma näytti myös viihtyvän hyvin Elinan kahden oman rescuekoiran kanssa. Kun noudin Selman, se oli hyvinvointinen ja oma iloinen itsensä. Olen vakuuttunut Elinan taidosta koirahoitajana ja suosittelen häntä lämpimästi muillekin hyvää hoitopaikkaa etsivälle koiranomistajalle 🧡."
SeijaS
Arvostelu - Seija
alkaen
25 €
/yö
MinttuM

11. Minttu

12.8 km
alkaen
40 €
/yö
35 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MinttuM

11. Minttu

Kokenut läsnä oleva hoitaja koiralle!12.8 km
(35 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Nuori koirani oli ensimmäistä kertaa vieraassa paikassa hoidossa ja Mintun kanssa tämä onnistui hienosti. Koira oli rennon ja tyytyväisen oloinen haettaessa ja hoitojakson aikana minut pidettiin koiran kuulumisista ajantasalla mukavasti. Koiran kanssa oli vietetty aikaa ja ulkoiltu. Tulen varmasti käyttämään Mintun palvelua koiralleni jatkossakin. Kiitokset hyvästä hoidosta! ❤️"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
40 €
/yö
MiloM

12. Milo

12.1 km
alkaen
35 €
/yö
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

12. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja12.1 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kiva ja luotettava hoitopaikka. Kaikki sujui sovitusti ja koirakin viihtyi. Tätä hoitopaikkaa käytämme mielellämme jatkossakin! ☀️"
KaikuK
Arvostelu - Kaiku
alkaen
35 €
/yö
ChaaneC

13. Chaane

20 km
alkaen
40 €
/yö
11 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Lämmin ja lapsirakas koti lemmikillesi

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
ChaaneC

13. Chaane

Lämmin ja lapsirakas koti lemmikillesi20 km
(11 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki sujui tosi hyvin ja koirani sai lyhyellä varoitusajalla hyvää hoitoa 🤩🐩 Kiitos!"
KataK
Arvostelu - Kata
alkaen
40 €
/yö
RosiR

14. Rosi

12.1 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
RosiR

14. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla12.1 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
JohannesJ

15. Johannes

19.5 km
alkaen
15 €
/yö
2 arviota

Faithful servant of cats who need extra care

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
JohannesJ

15. Johannes

Faithful servant of cats who need extra care19.5 km
(2 arviota)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
15 €
/yö
SaaraS

16. Saara

12.6 km
alkaen
35 €
/yö
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koulutettu eläintenhoitaja

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
SaaraS

16. Saara

Koulutettu eläintenhoitaja12.6 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Saara was a wonderful with host for Chai and very comfortable in communication. Nice to have a sitter that understands breed specific behaviour and positive reinforcement approach. Will be happy to book her services again in future :D ."
VaibhavV
Arvostelu - Vaibhav
alkaen
35 €
/yö
NitaN

17. Nita

6.1 km - Vantaa
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NitaN

17. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Pohjois-Haagassa6.1 km - Vantaa
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Kaksi kissaani oli hoidossa Nitan luona yön yli. Kaikki oli sujunut hyvin, luotettava kissanhoitaja :)"
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
30 €
/yö
MirvaM

18. Mirva

18.7 km
alkaen
36 €
/yö
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MirvaM

18. Mirva

Turvallista ja kodikasta lemmikinhoitoa18.7 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Hyvä hoitopaikka. Yhteydenpito toimii. Tuli heti asiatuntevan oloinen vaikutelmat vastaanotossa. Suosittelen hoitopaikkaa ja hoitajaa. "
MerviM
Arvostelu - Mervi
alkaen
36 €
/yö
Ida-MariaI

19. Ida-Maria

17.5 km - Helsingin seutukunta
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lämmin eläinrakas hoitaja!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Ida-MariaI

19. Ida-Maria

Lämmin eläinrakas hoitaja!17.5 km - Helsingin seutukunta
(13 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Ida-Maria on loistava ja luotettava koiranhoitaja. Suosittelen lämpimästi muille ja mielelläni jätän vastakin koiramme hänen hoiviinsa. Raportit päivän tapahtumisista oli kiva lisä."
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/yö
MinnaM

20. Minna

15.6 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MinnaM

20. Minna

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa15.6 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Meidän 1-vuotias mäyräkoiramme Hector oli ensimmäistä kertaa yökylässä Minnalla ja sai hyvää hoitoa perheessä, jossa on rauhallinen ja siisti pihapiiri. Hector viihtyi selvästi hyvin! "
EgilE
Arvostelu - Egil
alkaen
25 €
/yö