1. Koiran kotihoito
  2. Kauniainen

Koiran kotihoito, Kauniainen

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AnastasiaA

1. Anastasia

8.3 km
alkaen
60 €
/yö
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tuo koirasi lomailemaan

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnastasiaA

1. Anastasia

Tuo koirasi lomailemaan 8.3 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Our cat has spent great time with Anastasia and her family. She followed all our recommendations, and sent the pet's photos and short updates every day."
NikitaN
Arvostelu - Nikita
alkaen
60 €
/yö
PetraP

2. Petra

8.8 km
alkaen
35 €
/yö
32 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Kissat ja koirien ulkoilutukset Espoossa

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
PetraP

2. Petra

Kissat ja koirien ulkoilutukset Espoossa8.8 km
(32 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Tämä oli ensimmäinen kerta kun koirani oli ns. vieraassa paikassa hoidossa. Koira kävi hyvin taloksi ja vaistosin koiran viihtyvän Petran luona. Jouduin lähtemään matkalle lyhyellä varoitusajalla ja Petra vastasi nopeasti viestiini,sekä pystyi ottamaan koiran hoitoon 8 vrk ajaksi,vaikkakin oli pääsiäinen. Kiitos paljon hyvästä hoidosta,ehdottomasti otan Petraan yhteyttä kun seuraavan kerran tarvitsen hoitajaa 3v Novascotiannoutaja pojalle. Suosittelen lämpimästi,Petra on miellyttävä ja rauhallinen,jonka myös koirakin vaistoaa."
PetteriP
Arvostelu - Petteri
alkaen
35 €
/yö
SupriyaS

3. Supriya

6.4 km
alkaen
25 €
/yö
1
toistuva asiakas

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
SupriyaS

3. Supriya

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs6.4 km
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
SannaS

4. Sanna

7.7 km
alkaen
35 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi

Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
SannaS

4. Sanna

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi7.7 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Kaikin puolin erittäin hyvä ja kodin omainen koiran hoito, jossa koiraa hoidetaan kuin omaa lemmikkiä! Lämmin kiitos ja ensi kertaan ❤️"
TapaniT
Arvostelu - Tapani
alkaen
35 €
/yö
EmiliaE

5. Emilia

8.5 km
alkaen
35 €
/yö
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja aktiivista hoitoa lemmikillesi Munkassa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmiliaE

5. Emilia

Luotettavaa ja aktiivista hoitoa lemmikillesi Munkassa8.5 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Emilia piti koirastamme erittäin hyvää huolta yön yli ja piti aktiivisesti yhteyttä hoidon aikana. Emilia otti huomioon koiran tarpeet ja arjen rytmin ja oli kiinnostunut tutustumaan juuri kyseiseen hoidokkiin❤️"
EssiE
Arvostelu - Essi
alkaen
35 €
/yö
FridaF

6. Frida

4.2 km
alkaen
60 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
FridaF

6. Frida

Uusi lemmikinhoitaja
Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa4.2 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
60 €
/yö
SaagaS

7. Saaga

9.1 km
alkaen
40 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Rakkaudellinen koiranhoito Haagasta 🐶 24/7 valvonta! 🐶

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
SaagaS

7. Saaga

Rakkaudellinen koiranhoito Haagasta 🐶 24/7 valvonta! 🐶9.1 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
40 €
/yö
EvrenE

8. Evren

6.3 km
alkaen
30 €
/yö

Structured nature walks for high-energy dogs

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
EvrenE

8. Evren

Structured nature walks for high-energy dogs6.3 km
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
amelieA

9. amelie

1.8 km
alkaen
80 €
/yö

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
amelieA

9. amelie

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi1.8 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
alkaen
80 €
/yö
PirkkoP

10. Pirkko

10.2 km
alkaen
50 €
/yö

Luotettava koiranulkoiluttaja Lauttasaaressa

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
PirkkoP

10. Pirkko

Luotettava koiranulkoiluttaja Lauttasaaressa10.2 km
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
50 €
/yö
EmmaE

11. Emma

1.5 km
alkaen
50 €
/yö
25 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmaE

11. Emma

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa1.5 km
(25 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Emma on aivan IHANA lemmikinhoitaja. Meidän koiralla oli rentouttava ja kiva viikko Emman luona. Haukku tuli kotiin tosi rentona ja iloisena. ISO suositus Emmalle !!!"
AnneA
Arvostelu - Anne
alkaen
50 €
/yö
SusannaS

12. Susanna

4.2 km
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Vauhdikasta seuraa ❤️

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
SusannaS

12. Susanna

Vauhdikasta seuraa ❤️ 4.2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
"Kaikki meni hyvin ja touhua oli riittänyt :) Kotiin tuli tyytyväinen koira. Susanna vastasi nopeasti, oli joustava aikataulujen suhteen ja otti koirani yksilölliset tarpeet huomioon. Vastuuntuntoinen hoitaja. Voin suositella."
PetraP
Arvostelu - Petra
alkaen
30 €
/yö
Aino & RobinA

13. Aino & Robin

5.8 km
alkaen
29 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
Aino & RobinA

13. Aino & Robin

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta5.8 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Erittäin hyvä hoito, Aino ja Robin osaavat ottaa koiran tarpeet hyvin huomioon, koiraystävällinen kotipiha."
EevaE
Arvostelu - Eeva
alkaen
29 €
/yö
sogandS

14. sogand

9.1 km
alkaen
40 €
/yö
4 arviota

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki

sogandS

14. sogand

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki 9.1 km
(4 arviota)
"I'm very happy with Sogand. She took care of my small dog. She was interested of my dogs wellbeing and I was at ease because she send me messages and photos during the stay. She asked if she wasn't quite sure of my dogs behaviour. A+"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
40 €
/yö
ChristinaC

15. Christina

7.5 km
alkaen
30 €
/yö
37 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Christina, Holidays By The Nature

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
ChristinaC

15. Christina

Christina, Holidays By The Nature 7.5 km
(37 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Christina has open hearted and loving personality. She loves dogs and is an excellent dog sitter. My dog has had the best of care with her. I will certainly hire her again."
LinaL
Arvostelu - Lina
alkaen
30 €
/yö
AnniA

16. Anni

9.7 km - HKI
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Vastuullinen ja luotettava lemmikkien hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
AnniA

16. Anni

Vastuullinen ja luotettava lemmikkien hoitaja9.7 km - HKI
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Koirani on ollut Annilla hoidossa, ja hän on erittäin tunnollinen, tarkka, luotettava, huomioiva ja eläimen tarpeille herkkä lemmikinhoitaja. Hänen kanssaan asiointi on ollut sujuvaa ja ihanan joustavaa. Hän on selvästi hyvin eläinrakas ja eläimiä ymmärtävä, ja on tullut todella turvallinen olo jättää haukku hoitoon Annille. Toisella hoitokerralla koiraa ei olisi enää voinut vähempää kiinnostaa, lähdenkö pois vai jäänkö, Annin luona oli ollut niin mukavaa. Suosittelen lämpimästi Annin lemmikkihoitolaa <3"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
25 €
/yö
PiaP

17. Pia

9.4 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Hoivaa ja luotettavaa hoitoa/Care and scratches🐾🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
PiaP

17. Pia

Hoivaa ja luotettavaa hoitoa/Care and scratches🐾🐾9.4 km
(13 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Lempeä ja aktiivinen hoitopaikka. Hoidosta kotiutui tyytyväinen ja rento koira 💛 "
MathildaM
Arvostelu - Mathilda
alkaen
30 €
/yö
JosanneJ

18. Josanne

3 km - Espoo
alkaen
55 €
/yö
35 arviota
13
toistuvaa asiakasta

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
JosanneJ

18. Josanne

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella3 km - Espoo
(35 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Ystävällistä ja huolellista koiran hoitoa.Olen hyvin tyytyväinen."
JuliaJ
Arvostelu - Julia
alkaen
55 €
/yö
JasminJ

19. Jasmin

8.3 km
alkaen
35 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava hoitokoti ja leikkiseuraa koirallesi Espoossa

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JasminJ

19. Jasmin

Luotettava hoitokoti ja leikkiseuraa koirallesi Espoossa8.3 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Koiramme sai hyvän hoidon. Joustava ja luotettava."
MeriM
Arvostelu - Meri
alkaen
35 €
/yö
AuneA

20. Aune

8.7 km
alkaen
35 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koirien & kissojen turvallinen hoitaja/ hoitopaikka 💕

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
AuneA

20. Aune

Koirien & kissojen turvallinen hoitaja/ hoitopaikka 💕8.7 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Aunesta välittyi tosi eläinrakas fiilis ja kaikki oli mennyt kuulema hyvin oman ison nuoren noutaja urokseni kanssa ja Bravosta näki hoidon jälkeen, että kokemus oli ollut mieluisa myös koiralle. Turvallinen fiilis jättää toistekkin koira kyseiseen paikkaan hoitoon."
KatariinaK
Arvostelu - Katariina
alkaen
35 €
/yö