1. Koiran kotihoito
  2. Kauniainen

Koiran kotihoito, Kauniainen

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
YuliyaY

1. Yuliya

8.5 km
alkaen
29 €
/yö
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
YuliyaY

1. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them8.5 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Very nice, friendly and caring pet sitter. Took a very good care of my little fluffy cat princess when I needed to be away for several days. Making sure the cat was eating fine, played with the cat and sent me pictures and updates how the cat was doing every day. Will ask for your help again when needed and if you are available. Thank you! ☺️"
AlexeyA
Arvostelu - Alexey
alkaen
29 €
/yö
Ville ja DanielaV

2. Ville ja Daniela

2.1 km
alkaen
30 €
/yö
48 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Ville ja DanielaV

2. Ville ja Daniela

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!2.1 km
(48 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Tutustumiskäynti ja koiramme tietojen tarkka alkukartoitus herättivät heti luottamusta. Tämän jälkeen koiramme jäi mielellään hoitoon ja viihtyi varmasti hyvin, koska käyttäytyi siellä täysin omana itsenään. Jätämme koiramme mielellään uudelleenkin Villen ja Danielan luo. "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
30 €
/yö
OksanaO

3. Oksana

5.5 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Caring Pet Lover & Experienced Cat Companion

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
OksanaO

3. Oksana

Caring Pet Lover & Experienced Cat Companion5.5 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"About Oksana. It was very excellent we found Oksana to look after our cat Liisi during our vacation. Oksana and Liisi get along very well. It was very wonderful to get video during vacation, how Oksana and Liisi started to be very good friends really well. We recommend Oksana for "daycare" to Pets. If we need help again, Oksana is our choice. Maria and Marko "
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
20 €
/yö
NataliiaN

4. Nataliia

8.4 km
alkaen
30 €
/yö
10 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava hoitaja kaikille eläimille 🐾❤️

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
NataliiaN

4. Nataliia

Luotettava hoitaja kaikille eläimille 🐾❤️8.4 km
(10 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
"Sydämellinen ja osaava koiranhoitaja, jonka huomaan koiran pystyi jättämään rauhallisin mielin. Hän seurasi hoito-ohjeita tarkasti ja huolehti kaikesta sovitusti. Aro vaikutti viihtyneen erinomaisesti 😊 Suosittelen lämpimästi"
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
30 €
/yö
JaninaJ

5. Janina

7.3 km
alkaen
30 €
/yö
12 arviota
6
toistuvaa asiakasta

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
JaninaJ

5. Janina

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille7.3 km
(12 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Janina perheineen hoiti nuorta labradorinnoutajaamme Bellaa 3,5 viikkoa lomamatkamme ajan. He pärjäsivät hienosti ison koiran kanssa ja saimme päivittäin kuvia ja videoita ja viestejä, miten on mennyt. Bellaa hoidettiin erinomaisesti ja Bellalla oli unelmien kesäloma mökillä. Bella sai paljon uida, olla vapaana, etsiä ja pureskella keppejä ja sylittelyä ja lepoa. En olisi voinut löytää parempaa hoitopaikkaa. Kiitos Janina ja perhe ja toivottavasti Bella pääsee joskus uudestaan teille. ❤️"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
30 €
/yö
TaiT

6. Tai

2.5 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

6. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends2.5 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Tai has been a fantastic dog sitter! I was amazed by how consistently he kept me updated with daily photos and videos of Lola. It was clear that she was being incredibly well cared for, and she seemed so happy and comfortable with him. I’m so glad I found Tai and would happily recommend him to anyone looking for a caring and reliable dog sitter. I’ll definitely continue working with him in the future!"
MeyaM
Arvostelu - Meya
alkaen
30 €
/yö
NuppuN

7. Nuppu

3.7 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
NuppuN

7. Nuppu

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾3.7 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
ValeriaV

8. Valeria

5.6 km
alkaen
37 €
/yö
4 arviota

Experienced pet owner ready to care for your best friend

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
ValeriaV

8. Valeria

Experienced pet owner ready to care for your best friend5.6 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Valeria is responsive and kind, overall a great experience!"
CarolinaC
Arvostelu - Carolina
alkaen
37 €
/yö
MonaM

9. Mona

5 km
alkaen
40 €
/yö
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lempeä ja kokenut koirien ystävä ❤️

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MonaM

9. Mona

Lempeä ja kokenut koirien ystävä ❤️5 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Mona pärjäsi hyvin yön yli varsin aktiivisen paimenkoiran kanssa. Koira sai aktivointia, lenkitystä ja hoitoa vaikka osa koiran tavaroistakin unohtui kotiin. Kokemuksen perusteella suosittelen hoitajaa myös hieman haastavampien koirien hoitopaikaksi."
AnttiA
Arvostelu - Antti
alkaen
40 €
/yö
WenW

10. Wen

6.2 km
alkaen
35 €
/yö
45 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Lovely Home Pet Boarding

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
WenW

10. Wen

Lovely Home Pet Boarding6.2 km
(45 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Our big dog stayed with Wen and Riku for two weeks during our vacation, he was so well taken care of and loved! I can highly recommend leaving your pet with them, they handled our dog with such dedication. Wen provided daily updates, so we were well assured our dog was in good hands. All communication was easy, I highly reccomend them!"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
35 €
/yö
Tseyang ja RiiaT

11. Tseyang ja Riia

6.3 km
alkaen
34 €
/yö
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Karvakavereita kaivataan, hoitoa sydämellä Mäkkylässä

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Tseyang ja RiiaT

11. Tseyang ja Riia

Karvakavereita kaivataan, hoitoa sydämellä Mäkkylässä6.3 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Meidän kahden kissan hoito sujui todella hienosti ja kissat löysivät omat paikkansa hoitopaikassa ja saivat loistavaa hoitoa. Kaikki sujui sovitun mukaisesti ja voimme suositella muille kissojen omistajille. 😻"
TitoT
Arvostelu - Tito
alkaen
34 €
/yö
MarinaM

12. Marina

1 km
alkaen
55 €
/yö
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

12. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾1 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina is a great dogsitter. She took really good care of our dog. She sent regular photos and updates. Our dog had a good, fun time with her. I totally recommend her for petsitting."
HazalH
Arvostelu - Hazal
alkaen
55 €
/yö
HeiniH

13. Heini

9.5 km
alkaen
28 €
/yö
15 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
HeiniH

13. Heini

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾9.5 km
(15 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"5/5 kaikesta ei edes riitä kuvaamaan sitä, miten tyytyväisiä olimme hoitopaikkaan Heinin luona 🥹 Tarvitsimme hoitopaikkaa pidemmän matkan ajaksi ja pärjätäkseen koiramme kanssa etsinnässä oli huumorintajuinen ja kärsivällinen hoitaja, jolla olisi kokemusta myös isompikokoisista koirista. Olimme koko matkan ajan luottavaisin mielin ja saimme aina päivityksiä siitä miten heidän yhteiselonsa on sujunut. Kiitos kun huolehdit Bobbysta! Hän ja omistajat varaisivat tämän hoitopaikan milloin vain uudestaan❤️"
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
28 €
/yö
AnniA

14. Anni

9.6 km - HKI
alkaen
25 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnniA

14. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi9.6 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Luottavaisin mielin sai jättää koiran hoitoon, ja kaikki sujui hyvin! 💛✨"
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
25 €
/yö
ViktoriaV

15. Viktoria

2.3 km
alkaen
20 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
ViktoriaV

15. Viktoria

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays2.3 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Thank you for taking care of my dog, everything went smoothly and the dog would have been happy to stay a bit longer 😁"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
20 €
/yö
HeliH

16. Heli

4.5 km
alkaen
45 €
/yö
24 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeliH

16. Heli

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella4.5 km
(24 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Alusta asti avoin ja luottamusta herättävä mielikuva hoitajista vain vahvistui tavatessamme. 🙂 Yhteisellä lenkillä perheen tytär toimi taluttajana varmoin ja rauhallisin ottein ja siinä samalla tutustuimme toisiimme, koiraan ja sen tapoihin sekä ympäristöön, jossa koira hoidon aikanakin todennäköisesti ulkoilisi. Saimme kutsun myös sisään, ja siellä Yoda oli välittömästi kuin kotonaan ja solmi luontevasti yhteyden erityisesti tyttären kanssa. Hoito-ohjeet pyydettiin vielä kirjallisena ja kaikesta huomasi, että tulevaan hoitoon on vahva sitoutuminen. Muutama päivä myöhemmin oli kevyt olo luottaa lemmikki vieraiden hoitoon. Niinpä en lainkaan yllättynyt, kun sain matkalleni viestin ja kuvia iloisesta ja rennosta koirulista, joka sai hoitajiensa täyden huomion ja vastapainoksi omaa tilaa lepäillä. Olen jo sopinut toisesta hoitojaksosta. Toivon että tähän rakastavaan kotiin tulee joskus ihan ikiomakin koirakaveri. 🙂 Lämmin suositus!"
MiinaM
Arvostelu - Miina
alkaen
45 €
/yö
AnniA

17. Anni

5.6 km
alkaen
40 €
/yö
3 arviota

Koiranhoitoa kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
AnniA

17. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella5.6 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
40 €
/yö
MariaM

18. Maria

8.2 km
alkaen
25 €
/yö
26 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Rakkauden täytteinen hoitokoti kissalle

Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
MariaM

18. Maria

Rakkauden täytteinen hoitokoti kissalle 8.2 km
(26 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Aivan ihana hoitopaikka. Ujot ja arat rescuekissat olivat heti rohkeina kuin kotonaan ja silminnähden tunsivat olonsa turvalliseksi. Viestintä hoidon aikana loi itselleni mielenrauhaa matkalla. Pojat olisivat mieluusti jääneet hoitoon😂. Välittävää, huolehtivaa ja tunnollista hoitoa kissoille. Suosittelen vahvasti ja on minun poikien nr 1 vaihtoehto. Päihittää kissahotellin olosuhteet 100-0. "
TarjaT
Arvostelu - Tarja
alkaen
25 €
/yö
HeidiH

19. Heidi

8.5 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota

Empaattinen koiranhoitaja palveluksessasi😍

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
HeidiH

19. Heidi

Empaattinen koiranhoitaja palveluksessasi😍8.5 km
(2 arviota)
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Luotettava, rauhallinen hoitaja, otti myös huomioon vähän"erilaisen" koirani, mopsin🤗. Suositukseni🥰"
Ann-ChristineA
Arvostelu - Ann-Christine
alkaen
30 €
/yö
SerpilS

20. Serpil

10.4 km
alkaen
25 €
/yö
4 arviota

Rescue dog experienced with fenced yard home

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
SerpilS

20. Serpil

Rescue dog experienced with fenced yard home 10.4 km
(4 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Excellent care! My lively puppy was happy at Serpil's home."
MarianneM
Arvostelu - Marianne
alkaen
25 €
/yö