1. Koiran kotihoito
  2. Espoo

Koiran kotihoito, Espoo

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AuneA

1. Aune

10.6 km
alkaen
35 €
/yö
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koirien & kissojen turvallinen hoitaja/ hoitopaikka 💕

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
AuneA

1. Aune

Koirien & kissojen turvallinen hoitaja/ hoitopaikka 💕10.6 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Aunesta välittyi tosi eläinrakas fiilis ja kaikki oli mennyt kuulema hyvin oman ison nuoren noutaja urokseni kanssa ja Bravosta näki hoidon jälkeen, että kokemus oli ollut mieluisa myös koiralle. Turvallinen fiilis jättää toistekkin koira kyseiseen paikkaan hoitoon."
KatariinaK
Arvostelu - Katariina
alkaen
35 €
/yö
PiaP

2. Pia

2.1 km
alkaen
30 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
PiaP

2. Pia

Luotettava ja kokenut hoitaja2.1 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Kaikki sujui todella hyvin ja koiramme viihtyi loistavasti 😊"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
30 €
/yö
LottaL

3. Lotta

13.8 km
alkaen
55 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ja rakastavaa hoitoa Lauttasaaressa 🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
LottaL

3. Lotta

Vastuullista ja rakastavaa hoitoa Lauttasaaressa 🐶13.8 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
"Varaaminen kahdelle koiralle onnistui nopeallakin aikataululla ja kaikki sujui juuri niinkuin oli sovittu. Kaksi tyytyväistä koiraa palasi kotiin Lotan hoidosta."
KaisaK
Arvostelu - Kaisa
alkaen
55 €
/yö
JenniJ

4. Jenni

12.1 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Luotettava hoitaja kissalle tai pienelle koiralle :)

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
JenniJ

4. Jenni

Luotettava hoitaja kissalle tai pienelle koiralle :)12.1 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Nipsu ja Laku sai Jennistä erinomaisen hoitajan nopealla aikataululla! Kommunikointi sujui koko ajan ystävällisesti ja tehokkaasti ja sain myös reissun aikana kuvia tyytyväisistä kissoista 😻 Kaikki oli mennyt kissojen käytöksestä päätellen mainiosti. Kiitos! 🩵"
MirkaM
Arvostelu - Mirka
alkaen
25 €
/yö
IrisI

5. Iris

13.7 km
alkaen
48 €
/yö
27 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Ruskeasuolla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
IrisI

5. Iris

Koiranhoitoa Ruskeasuolla13.7 km
(27 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Kiitos taas ihanalle Irikselle luotettavasta ja tunnollisesta koiranhoidosta! ❤️ Onnellinen koira = onnellinen emäntä. Taisi koirakin kotiin tultuaan kaivata vähän takaisin hoitopaikkaan 😄"
SariS
Arvostelu - Sari
alkaen
48 €
/yö
IdaI

6. Ida

7.1 km - Helsingin seutukunta
alkaen
45 €
/yö
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Iitun koirahoitola

Aktiivinen viimeksi eilen
IdaI

6. Ida

Iitun koirahoitola 7.1 km - Helsingin seutukunta
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Tämä hoitopaikka on ihana löytö! Heti ensihetkestä tuli tosi luottavainen olo jättää koirat Idalle hoitoon. Tämä oli ensimmäinen kerta kun kokeilin hoitopaikkaa kahdelle koiralleni, joista toinen ihan junnu ja toinen seniori. Vähän jännitti etukäteen, koska molemmat ovat ajoittain aika vilkkaita. Ida otti koirat ihanasti vastaan ja oli ensihetkestä selvää, että on tottunut toimimaan koirien kanssa. He kävivät viikonlopun aikana metsälenkeillä, leikkivät ja pääsivät vielä viereen nukkumaan. Täyden kympin kokemus, meistä tuli kerrasta vakkareita ❤️"
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
45 €
/yö
Hanna MariaH

7. Hanna Maria

12.3 km
alkaen
45 €
/yö
2 arviota

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Hanna MariaH

7. Hanna Maria

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla12.3 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
alkaen
45 €
/yö
JenniJ

8. Jenni

7.3 km
alkaen
50 €
/yö
6 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
JenniJ

8. Jenni

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!7.3 km
(6 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Jenni on todella ystävällinen ja osaava lemmikinhoitaja. Kissamme viihtyi ensi hetkestä lähtien erinomaisesti. Oli myös mukavaa, kun saimme kuvia ja viestejä koko hoitojakson ajan. "
LiisaL
Arvostelu - Liisa
alkaen
50 €
/yö
HanneleH

9. Hannele

9.1 km
alkaen
30 €
/yö
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Espoosta luotettava hoitopaikka .

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu saksanpaimenkoira Megi kanssa
HanneleH

9. Hannele

Espoosta luotettava hoitopaikka .9.1 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu saksanpaimenkoira Megi kanssa
"Hannele vaikutti hyvin ammattitaitoiselta. Hän vastasi nopeasti, vaikka jouduimmekin kysymään koiranhoitopaikkaa hyvin lyhyellä varoitusajalla. Kaikki käytännön asiat hoituivat todella mutkattomasti, ja häneen sai nopeasti yhteyden tarvittaessa. Eniten olin vaikuttunut Hannelen koirien käsittelytaidoista. Oma koiramme selkeästi arasti aluksi hieman Hannelen koiraa. Hannelen koira ei käyttäytynyt todellakaan huonosti, se oli vain innostuessaan melko kovaääninen, mihin oma koiramme ei ollut kauhean tottunut. Hannele otti kontaktia meidän koiraamme ja rauhoitteli sitä. Koirasta selkeästi näki, että se rauhottui hellistä otteista ja alkoi tuntemaan olonsa turvalliseksi, ja pian molemmat koirat olivatkin kavereita keskenään! Nähtyäni kuinka Hannele käsittelee koiraamme, sen pystyi jättämään oikein hyvillä mielin hoitoon! Jos tarvitsen taas Espoon alueella koiranhoitajaa, niin otan ehdottomasti yhteyttä Hanneleen! 5/5, voin suositella!"
MarkusM
Arvostelu - Markus
alkaen
30 €
/yö
AdjaA

10. Adja

12.4 km - HKI
alkaen
30 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AdjaA

10. Adja

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi12.4 km - HKI
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Mieletön hoitaja! Adja kommunikoi koko ajan todella mukavasti ja sujuvasti. Meidän koira selkeästi viihtyi hänen hoidossaan ja varmasti varataan tulevaisuudessa uudelleen Adjalle. Kiitos vielä kerran! "
ReettaR
Arvostelu - Reetta
alkaen
30 €
/yö
MelissaM

11. Melissa

13.2 km
alkaen
30 €
/yö
45 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien Hoitoapua Rakkaudella

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kääpiösnautseri Isla kanssa
MelissaM

11. Melissa

Lemmikkien Hoitoapua Rakkaudella13.2 km
(45 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kääpiösnautseri Isla kanssa
"Koirat tottuivat Melissaan ja hoitopaikkaan heti tutustumiskäynnillä ja viihtyivät heidän kotonaan. Melissa päivitti hoidon aikana kuulumisia, poisti punkkeja ja hoiti myös yöllisen ulkoilutarpeen. Ehdottomasti tuodaan koirat uudelleen hoitoon! "
EmmaE
Arvostelu - Emma
alkaen
30 €
/yö
JenniJ

12. Jenni

13.4 km
alkaen
63 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kodinomaista koiranhoitoa Kirkkonummella

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
JenniJ

12. Jenni

Kodinomaista koiranhoitoa Kirkkonummella13.4 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Koirani oli kolme vrk Jennin luona hoidossa. Kotiin palasi tyytyväinen koira, jolla oli riittänyt virikettä koko ajaksi (ei vaatinut kotona mitenkään erityishuomiota). Jennille oli turvallista jättää koira, kommunikaatio toimi hyvin ja paikka oli mukava ulkoiluretkiä ajatellen. Olen tyytyväinen löydettyäni luotettavan koiranhoitajan satunnaista käyttöä varten. Vahva suositus!"
OutiO
Arvostelu - Outi
alkaen
63 €
/yö
NantiaN

13. Nantia

5.5 km - Espoo
alkaen
19 €
/yö
3 arviota

A new bestie for your cat or dog 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
NantiaN

13. Nantia

A new bestie for your cat or dog 🐾5.5 km - Espoo
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Lots of treata and playtime with Tiger. I left my dog to Nantia and picked up happy dog back from her."
KariK
Arvostelu - Kari
alkaen
19 €
/yö
SariS

14. Sari

3.2 km
alkaen
40 €
/yö
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hellyyttä ja rapsutuksia eläinfanilta 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
SariS

14. Sari

Hellyyttä ja rapsutuksia eläinfanilta 🐾 3.2 km
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Lämminhenkinen ja asiantunteva hoitopaikka, koiran yökyläily meni ihan täydellisesti! Koiralla oli hauskaa ja meillä turvallinen olo. Saimme ihania kuvaterveisiä ja kommunikointi oli muutenkin sujuvaa🥰 Palaamme!"
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
40 €
/yö
SuviS

15. Suvi

10.9 km
alkaen
40 €
/yö
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Liikunnallinen hoitaja perheenjäsenellesi

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
SuviS

15. Suvi

Liikunnallinen hoitaja perheenjäsenellesi10.9 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Paras hoitaja meidän koiralle😊 todellakin suosittelen! "
AndreiA
Arvostelu - Andrei
alkaen
40 €
/yö
JayleenJ

16. Jayleen

0.9 km
alkaen
50 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi paras ystävä – hoivaa ja rakkautta

JayleenJ

16. Jayleen

Lemmikkisi paras ystävä – hoivaa ja rakkautta0.9 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"Suosittelen tätä hoitajaa lämpimästi, koiramme oli kuin kotonaan, asioista oli helppo sopia, myös yllättävä jatkoaika onnistui lennosta…kaikki järjestyi sujuvasti, emme voisi toivoa parempaa hoitoa ja huolenpitoa koirallemme"
KatiK
Arvostelu - Kati
alkaen
50 €
/yö
PaulaP

17. Paula

3 km
alkaen
55 €
/yö
4 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava koiranhoitaja/ Caring dogsitter at Latokaski

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
PaulaP

17. Paula

Luotettava koiranhoitaja/ Caring dogsitter at Latokaski3 km
(4 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
"Kaikki meni erittäin sujuvasti ja mutkattomasti ensimmäisistä viesteistä hoitokoiran kotiin palautukseen. Paula päivitti myös hoitokoiran kuulumisia hoitoviikon aikana. Luotettavaa ja lämmintä koiranhoitoa. Suosittelemme! "
MinnaM
Arvostelu - Minna
alkaen
55 €
/yö
HennaH

18. Henna

4.7 km
alkaen
50 €
/yö
6 arviota

Eläinrakas hoitaja Lemmikillesi Espoon Henttaalla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
HennaH

18. Henna

Eläinrakas hoitaja Lemmikillesi Espoon Henttaalla4.7 km
(6 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Kaikki sujui hyvin ja kissat viihtyivät 🙂 Kommunikointi oli nopeaa ja sujuvaa ja kiva oli saada kuvia hoidokeista. Suosittelen! "
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
50 €
/yö
LottaL

19. Lotta

13.7 km
alkaen
38 €
/yö
10 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Laajaa kokemusta eläimistä :)

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
LottaL

19. Lotta

Laajaa kokemusta eläimistä :)13.7 km
(10 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Tämä oli koiran ensimmäinen kerta jonkun luona hoidossa. Yö- ja päivähoito meni tosi hyvin. Kommunikointi oli helppoa ja kiva, että sai aina kuvia koirasta! Faya viihtyi selvästi hyvin - suosittelen Lottaa!🥰🐾"
DanilaD
Arvostelu - Danila
alkaen
38 €
/yö
BiancaB

20. Bianca

6.9 km
alkaen
50 €
/yö
42 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Little paws paradise 🐾

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
BiancaB

20. Bianca

Little paws paradise 🐾 6.9 km
(42 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Everything went really well. My 1,5 year old labrador was really happy after three days that he spent with Bianca. She keeped me updated really well. She was nice person too and you can see that she's been with dogs before. I truly recommend her if you need trustable dogsitter. Same in finnish / Sama suomeksi Kaikki meni todella hyvin. Minun 1,5 vuotias labbis oli todella tyytyväinen kolmen hoitopäivän jälkeen. Bianca piti minut todella hyvin ajan tasalla koko hoidon ajan. Bianca oli todella mukava myös kasvotusten ja hänestä näkee heti että hän on ollut koirien kanssa tekemisissä ennenkin. Todella vahva suositus jos kaipaat luotettavaa koiran hoitoa."
JesseJ
Arvostelu - Jesse
alkaen
50 €
/yö