1. Koiran kotihoito
  2. Espoo

Koiran kotihoito, Espoo

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
PetraP

1. Petra

7.1 km
alkaen
35 €
/yö
32 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Kissat ja koirien ulkoilutukset Espoossa

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
PetraP

1. Petra

Kissat ja koirien ulkoilutukset Espoossa7.1 km
(32 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Tämä oli ensimmäinen kerta kun koirani oli ns. vieraassa paikassa hoidossa. Koira kävi hyvin taloksi ja vaistosin koiran viihtyvän Petran luona. Jouduin lähtemään matkalle lyhyellä varoitusajalla ja Petra vastasi nopeasti viestiini,sekä pystyi ottamaan koiran hoitoon 8 vrk ajaksi,vaikkakin oli pääsiäinen. Kiitos paljon hyvästä hoidosta,ehdottomasti otan Petraan yhteyttä kun seuraavan kerran tarvitsen hoitajaa 3v Novascotiannoutaja pojalle. Suosittelen lämpimästi,Petra on miellyttävä ja rauhallinen,jonka myös koirakin vaistoaa."
PetteriP
Arvostelu - Petteri
alkaen
35 €
/yö
SannaS

2. Sanna

3.6 km
alkaen
35 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
SannaS

2. Sanna

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi3.6 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
"Kaikin puolin erittäin hyvä ja kodin omainen koiran hoito, jossa koiraa hoidetaan kuin omaa lemmikkiä! Lämmin kiitos ja ensi kertaan ❤️"
TapaniT
Arvostelu - Tapani
alkaen
35 €
/yö
EmiliaE

3. Emilia

12.5 km
alkaen
35 €
/yö
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja aktiivista hoitoa lemmikillesi Munkassa

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
EmiliaE

3. Emilia

Luotettavaa ja aktiivista hoitoa lemmikillesi Munkassa12.5 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Emilia piti koirastamme erittäin hyvää huolta yön yli ja piti aktiivisesti yhteyttä hoidon aikana. Emilia otti huomioon koiran tarpeet ja arjen rytmin ja oli kiinnostunut tutustumaan juuri kyseiseen hoidokkiin❤️"
EssiE
Arvostelu - Essi
alkaen
35 €
/yö
SupriyaS

4. Supriya

10.5 km
alkaen
25 €
/yö
1
toistuva asiakas

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
SupriyaS

4. Supriya

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs10.5 km
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
JohannaJ

5. Johanna

13.7 km
alkaen
27 €
/yö

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
JohannaJ

5. Johanna

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä13.7 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
27 €
/yö
FridaF

6. Frida

6.7 km
alkaen
60 €
/yö
1 arvio

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
FridaF

6. Frida

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa6.7 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
60 €
/yö
InkaI

7. Inka

13.8 km
alkaen
40 €
/yö
1 arvio

Koiranhoitoa Lauttasaaressa

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
InkaI

7. Inka

Koiranhoitoa Lauttasaaressa13.8 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
40 €
/yö
SaagaS

8. Saaga

13.2 km
alkaen
40 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Rakkaudellinen koiranhoito Haagasta 🐶 24/7 valvonta! 🐶

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
SaagaS

8. Saaga

Rakkaudellinen koiranhoito Haagasta 🐶 24/7 valvonta! 🐶13.2 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
40 €
/yö
EvrenE

9. Evren

10 km
alkaen
30 €
/yö

Structured nature walks for high-energy dogs

EvrenE

9. Evren

Structured nature walks for high-energy dogs10 km
alkaen
30 €
/yö
amelieA

10. amelie

5.6 km
alkaen
80 €
/yö

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
amelieA

10. amelie

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi5.6 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
alkaen
80 €
/yö
PirkkoP

11. Pirkko

13.4 km
alkaen
50 €
/yö

Luotettava koiranulkoiluttaja Lauttasaaressa

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
PirkkoP

11. Pirkko

Luotettava koiranulkoiluttaja Lauttasaaressa13.4 km
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
50 €
/yö
EmmaE

12. Emma

3.1 km
alkaen
50 €
/yö
25 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmaE

12. Emma

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa3.1 km
(25 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Emma on aivan IHANA lemmikinhoitaja. Meidän koiralla oli rentouttava ja kiva viikko Emman luona. Haukku tuli kotiin tosi rentona ja iloisena. ISO suositus Emmalle !!!"
AnneA
Arvostelu - Anne
alkaen
50 €
/yö
SusannaS

13. Susanna

2.3 km
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Vauhdikasta seuraa ❤️

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
SusannaS

13. Susanna

Vauhdikasta seuraa ❤️ 2.3 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
"Kaikki meni hyvin ja touhua oli riittänyt :) Kotiin tuli tyytyväinen koira. Susanna vastasi nopeasti, oli joustava aikataulujen suhteen ja otti koirani yksilölliset tarpeet huomioon. Vastuuntuntoinen hoitaja. Voin suositella."
PetraP
Arvostelu - Petra
alkaen
30 €
/yö
Aino & RobinA

14. Aino & Robin

5.4 km
alkaen
29 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
Aino & RobinA

14. Aino & Robin

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta5.4 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Erittäin hyvä hoito, Aino ja Robin osaavat ottaa koiran tarpeet hyvin huomioon, koiraystävällinen kotipiha."
EevaE
Arvostelu - Eeva
alkaen
29 €
/yö
sogandS

15. sogand

12.5 km
alkaen
40 €
/yö
4 arviota

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki

sogandS

15. sogand

Cat lover & experienced pet sitter in Helsinki 12.5 km
(4 arviota)
"I'm very happy with Sogand. She took care of my small dog. She was interested of my dogs wellbeing and I was at ease because she send me messages and photos during the stay. She asked if she wasn't quite sure of my dogs behaviour. A+"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
40 €
/yö
ChristinaC

16. Christina

7.3 km
alkaen
30 €
/yö
37 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Christina, Holidays By The Nature

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
ChristinaC

16. Christina

Christina, Holidays By The Nature 7.3 km
(37 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Christina has open hearted and loving personality. She loves dogs and is an excellent dog sitter. My dog has had the best of care with her. I will certainly hire her again."
LinaL
Arvostelu - Lina
alkaen
30 €
/yö
AnniA

17. Anni

13.5 km - HKI
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Vastuullinen ja luotettava lemmikkien hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
AnniA

17. Anni

Vastuullinen ja luotettava lemmikkien hoitaja13.5 km - HKI
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Koirani on ollut Annilla hoidossa, ja hän on erittäin tunnollinen, tarkka, luotettava, huomioiva ja eläimen tarpeille herkkä lemmikinhoitaja. Hänen kanssaan asiointi on ollut sujuvaa ja ihanan joustavaa. Hän on selvästi hyvin eläinrakas ja eläimiä ymmärtävä, ja on tullut todella turvallinen olo jättää haukku hoitoon Annille. Toisella hoitokerralla koiraa ei olisi enää voinut vähempää kiinnostaa, lähdenkö pois vai jäänkö, Annin luona oli ollut niin mukavaa. Suosittelen lämpimästi Annin lemmikkihoitolaa <3"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
25 €
/yö
PiaP

18. Pia

12.4 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Hoivaa ja luotettavaa hoitoa/Care and scratches🐾🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
PiaP

18. Pia

Hoivaa ja luotettavaa hoitoa/Care and scratches🐾🐾12.4 km
(13 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Lempeä ja aktiivinen hoitopaikka. Hoidosta kotiutui tyytyväinen ja rento koira 💛 "
MathildaM
Arvostelu - Mathilda
alkaen
30 €
/yö
JosanneJ

19. Josanne

7.1 km - Espoo
alkaen
55 €
/yö
35 arviota
13
toistuvaa asiakasta

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
JosanneJ

19. Josanne

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella7.1 km - Espoo
(35 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Ystävällistä ja huolellista koiran hoitoa.Olen hyvin tyytyväinen."
JuliaJ
Arvostelu - Julia
alkaen
55 €
/yö
JasminJ

20. Jasmin

5.2 km
alkaen
35 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava hoitokoti ja leikkiseuraa koirallesi Espoossa

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JasminJ

20. Jasmin

Luotettava hoitokoti ja leikkiseuraa koirallesi Espoossa5.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Koiramme sai hyvän hoidon. Joustava ja luotettava."
MeriM
Arvostelu - Meri
alkaen
35 €
/yö