1. Talovahti
  2. Lempäälä

talovahti, Lempäälä

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
SadeS

1. Sade

15.1 km
alkaen
30 €
/yö
88 arviota
30
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
SadeS

1. Sade

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸15.1 km
(88 arviota)
30 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Kaikki toimi Saden kanssa erittäin hyvin! Saimme reissata kolme viikkoa ilman mitään huolta siitä miten kissamme pärjää, sillä Sade hoiti häntä kuin omaansa. Hän huomioi kaikki kissan lempi- ja perusjutut sekä lähetti meille välillä kuvia ja kuulumisia! Silmävoiteenkin laittaminen sujui ja kissa sai kaipaamaansa seuraa sekä syliä. Suosittelemme Sadea mielellämme ja tulemme varaamaan hänet jatkossakin kissamme hoitajaksi!"
EveE
Arvostelu - Eve
alkaen
30 €
/yö
EmmaE

2. Emma

15.4 km
alkaen
25 €
/yö
14 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
EmmaE

2. Emma

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼15.4 km
(14 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
"Talovahtina, Emma hoiti kissamme ja koiramme viikon. Hän lähetti meille kuvia ja viestiä päivittäin, silloin tiesin, että kotona kaikki on hyvin. Emma alusta asti vastasi nopeasti ja osallistui prosessiin aktiivisesti kysymällä ja selvittämällä asioita. Pidän häntä vastuulisena, tarkkana ja ystävällisenä. Ensi kertaa, kun tarvitsemme apua, mielelläni otan häneen yhteyttä. "
IrinaI
Arvostelu - Irina
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
PubuP

3. Pubu

17.8 km
alkaen
30 €
/yö
1 arvio
1
toistuva asiakas

Walks, Cuddles & Loving Care

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
PubuP

3. Pubu

Walks, Cuddles & Loving Care17.8 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Pubu stayed at our home over night on the weekend to take care of our two dogs. She sent many updates throughout the stay and took very good care of the dogs! We would definitely book her again to take care of our dogs ☺️"
Meri-SofiaM
Arvostelu - Meri-Sofia
alkaen
30 €
/yö
TiiaT

4. Tiia

13.4 km
alkaen
25 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
TiiaT

4. Tiia

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa13.4 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
"Luotettava hoitaja, joka piti kissoista hyvää huolta ❤️"
KatariinaK
Arvostelu - Katariina
alkaen
25 €
/yö
MirjaM

5. Mirja

19.5 km
alkaen
30 €
/yö
95 arviota
55
toistuvaa asiakasta

Kymmenien vuosien kokemus kissoista

MirjaM

5. Mirja

Kymmenien vuosien kokemus kissoista19.5 km
(95 arviota)
55 toistuvaa asiakasta
"Mirja on erittäin eläinrakas, tarkka ja miellyttävä ihminen ja rakas kissamme sai ensiluokkaista huolenpitoa matkamme ajan! Saimme säännöllisesti kuulumisia ja kaikki sujui aivan erinomaisesti. Lisäksi erityisen vieraskorea kissamme joka on normaalisti hyvin valikoiva, kiintyi ja luotto selvästi hoitajaansa ❤️ En voi kuin suositella Mirjaa kaikinpuolin😻"
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
30 €
/yö
MillaM

6. Milla

13.8 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MillaM

6. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️13.8 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
30 €
/yö
TiinaT

7. Tiina

18.3 km
alkaen
42 €
/yö
109 arviota
65
toistuvaa asiakasta

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas

Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
TiinaT

7. Tiina

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas18.3 km
(109 arviota)
65 toistuvaa asiakasta
Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Tiina oli hoitamassa koiraamme viikonlopun yli ja kaikki meni valtavan hyvin! Kommunikointi toimi erinomaisesti, saimme paljon kuvia ja videoita hoitoajalta. Tiina on erittäin taitava eläinten kanssa ja saikin koiramme luottamuksen heti. Rescue-koiramme ei ole helpoimmasta päästä, mutta mitään ongelmia ei tullut ja Tiina osasi käsitellä koiraamme taitavasti. Me ja koiramme olemme erittäin tyytyväisiä ja suosittelemme Tiinaa erittäin lämpimästi!"
AnuA
Arvostelu - Anu
alkaen
42 €
/yö
TiiaT

8. Tiia

13.9 km
alkaen
42 €
/yö
80 arviota
30
toistuvaa asiakasta

Liikuntaa ja eläinrakkautta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
TiiaT

8. Tiia

Liikuntaa ja eläinrakkautta13.9 km
(80 arviota)
30 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Tiia stayed with my dog for 4 days. She sent me regular photo updates and followed all the instructions perfectly (which are a bit complicated and include medication schedule). I trust Tiia with my reactive dog and I’m so happy to finally have found a sitter I can really rely on! Absolutely recommend. "
DariaD
Arvostelu - Daria
alkaen
42 €
/yö
EeviE

9. Eevi

17.1 km
alkaen
50 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Eläinrakastaja Härmälästä

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
EeviE

9. Eevi

Eläinrakastaja Härmälästä17.1 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Eevin kiinnostus eläimiin on helposti havaittavissa ja hänen rauhallisuutensa auttoi arkoja kissoja rentoutumaan ja luottamaan lyhyen tuttavuuden jälkeen. Lämpimästi suosittelen; seuraava hoitokeikkakin on jo buukattu."
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
50 €
/yö
JennaJ

10. Jenna

16.5 km
alkaen
58 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava 30v eläintenhoitaja Valkeakoskelta

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
JennaJ

10. Jenna

Eläinrakas luotettava 30v eläintenhoitaja Valkeakoskelta16.5 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Jenna hoiti eläimiämme omassa kodissamme, koska sen ajattelimme olevan niille stressittömintä. Koko lomamme ajan hän laittoi päivittäin kuulumisia/kuvia lemmikeistämme ja niiden touhuista. Kotiin palattuamme vastassa olivat hyväntuuliset ja tyytyväiset eläimet ja siisti koti. Suosittelemme Jennaa lämpimästi, kun etsit koirallesi tai kissallesi hoitajaa. "
KatriinaK
Arvostelu - Katriina
alkaen
58 €
/yö
LeilaL

11. Leila

18 km
alkaen
25 €
/yö
7 arviota

Pet lover in Tampere🐾

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
LeilaL

11. Leila

Pet lover in Tampere🐾18 km
(7 arviota)
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
25 €
/yö
KaarinK

12. Kaarin

17.8 km
alkaen
50 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
KaarinK

12. Kaarin

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi17.8 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki sujui erinomaisesti! Koirat tyytyväisiä ja omistajalla mielenrauha että kaikki on hyvin. ❤️"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
50 €
/yö
PinjaP

13. Pinja

16.5 km
alkaen
35 €
/yö
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen luottokaveri

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
PinjaP

13. Pinja

Rauhallinen luottokaveri16.5 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Tervetuloa uudelleen! Luotettava, tunnollinen ja kuuntelee toiveet. On kiinnostunut eläinten voinnista. Meidän erittäin arka koira ystävystyi parissa päivässä ja mamman lellikki koira ei itkenyt perään tai mököttänyt niin kuin muiden vieraiden kanssa kotona. Kaikki kolme kissaa olivat myös tyytyväisen oloisia ja käyttäytyneet jokainen oman luonteen omaisesti. Suosittelen lämpimästi ❤️ "
AstaA
Arvostelu - Asta
alkaen
35 €
/yö
JohannaJ

14. Johanna

1.9 km
alkaen
50 €
/yö
4 arviota

Luotettavaa kissanhoitoa joustavasti

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
JohannaJ

14. Johanna

Luotettavaa kissanhoitoa joustavasti1.9 km
(4 arviota)
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
"Johanna pääsi lyhyellä varoitusajalla hoitamaan kissojamme. Kaikki sujui paremmin kuin hyvin. Yhteydenpito oli aktiivista ja kotiin tullessa kissat olivat selvästi tyytyväisiä. Lämpimät suosittelut! Teemme varmasti varauksen toistekin :)"
SatuS
Arvostelu - Satu
alkaen
50 €
/yö
MarielM

15. Mariel

19.9 km
alkaen
37 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Turvallinen ja lempeä koiranhoitaja

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MarielM

15. Mariel

Turvallinen ja lempeä koiranhoitaja19.9 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki meni taas hienosti talovahtina. Mariel hoitaa tunnollisesti koirat ja näkee kuinka koiratkin tykkäävät Marielista. Vahva suositus. "
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
37 €
/yö
SusannaS

16. Susanna

18.8 km
alkaen
35 €
/yö
1 arvio

Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
SusannaS

16. Susanna

Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶18.8 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
35 €
/yö
AuroraA

17. Aurora

17.9 km
alkaen
65 €
/yö
25 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Kokenut, luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
AuroraA

17. Aurora

Kokenut, luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja17.9 km
(25 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Aurora on luotettava koirahoitaja, jota lämmöllä suosittelen. "
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
65 €
/yö
CasperC

18. Casper

18.8 km
alkaen
60 €
/yö
22 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
CasperC

18. Casper

Eläintenhoitoalan ammattilainen laajalla kokemuksella18.8 km
(22 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Vasta nyt keksin kuinka arvio lemmikkini hoidosta annetaan. Toivottavasti vielä ehtii. Mukava tulla reissulta kotiin kun vastassa on levollinen koira."
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
60 €
/yö
EllaE

19. Ella

15.3 km
alkaen
35 €
/yö
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
EllaE

19. Ella

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille15.3 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
35 €
/yö
MinnaM

20. Minna

17.7 km
alkaen
70 €
/yö
84 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MinnaM

20. Minna

Hoidan tassukaverisi toiveidesi mukaan (etenkin kissat)17.7 km
(84 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Minna on käynyt meillä hoitamassa kissoja ja kilpikonnaa monta kertaa ja nyt myös pientä koiraamme. Kaikki sujuu täydellisesti joka kerta! Saan kuvia ja kuulumisia, ja kotiin palattua kotona odottaa tyytyväiset lemmikit. Jopa kissan lääkitseminen hoituu Minnalta hienosti. Suosittelen lämpimästi! "
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
70 €
/yö

Miksi house sitting sopisi teille?

Oletko lähdössä matkalle, mutta lemmikkisi haluaisi mieluummin pysyä kotona? Tai ehkä sinulla on monenlaisia lemmikkejä, eikä niiden sijoittaminen useisiin hoitopaikkoihin ole järkevää? Tällöin voisit harkita Pawshaken kotihoitajaa, joka tulee hoitamaan lemmikkejäsi kotiisi, siksi aikaa kun olet poissa.

Kaikki Pawshaken kautta tehdyt varaukset sisältävät Pawshake-takuun, eläinlääkärikulutakuun ja paljon muuta.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa talovahtipalvelua sijainnissa Lempäälä. Yli 1388 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.96/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express