1. Koiran ulkoilutus
  2. Kauniainen

Koiran ulkoilutus, Kauniainen

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
TaiT

1. Tai

4.4 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

1. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends4.4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Kommunikointi toimi hyvin ja koira oli iloinen!"
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
HarriH

2. Harri

5.1 km - Espoo
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
HarriH

2. Harri

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta5.1 km - Espoo
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Mutkaton kommunikointi ja tyytyväinen koira lenkkien jälkeen. 😊 Suosittelen! "
PinjaP
Arvostelu - Pinja
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MarinaM

3. Marina

2.7 km
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

3. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾2.7 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina has been taking our little havannese dog Bruni out for a walk for few times now. Bruni is insecure with new people, but Marina has been patient, gentle and persistent with him and managed to win his trust. It has been easy to communicate with Marina and she has turned out to be reliable. I warmly recommend her!"
EnniE
Arvostelu - Enni
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
ArohiA

4. Arohi

4.6 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ArohiA

4. Arohi

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä4.6 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NantiaN

5. Nantia

4.8 km - Espoo
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

A new bestie for your cat or dog 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
NantiaN

5. Nantia

A new bestie for your cat or dog 🐾4.8 km - Espoo
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Great communication and went well in general also"
AlpoA
Arvostelu - Alpo
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
ClaudiaC

6. Claudia

2.6 km
alkaen
13,5 €
/koiran ulkoilutus
1
toistuva asiakas

Pet Paradise

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
ClaudiaC

6. Claudia

Pet Paradise 2.6 km
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
13,5 €
/koiran ulkoilutus
ChristinC

7. Christin

0.3 km
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Trusted Paws 🐾 20+ yrs experience, Reactive dog friendly

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Rottweiler Korppi kanssa
ChristinC

7. Christin

Trusted Paws 🐾 20+ yrs experience, Reactive dog friendly0.3 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Rottweiler Korppi kanssa
"I booked Chrissi for a walk with my dog, who can be difficult and leash-reactive, and she handled her beautifully. She was calm, patient, and professional, and my dog responded really well to her guidance. It was clear she knows how to work with challenging dogs, and I felt completely confident leaving her in her care. I would definitely recommend Chrissi to anyone looking for a skilled and caring dog walker."
Vivien LenkeV
Arvostelu - Vivien Lenke
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
MichaelM

8. Michael

4 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

8. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾4 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael came to walk our dog on two days, and we will ask him again for sure. He is nice, reliable, comes in time, loves animals and got well along with our reactive dog who doesn't accept everyone. He prefers English but also speaks good Finnish. 😉 He sent a picture on both days and message about how the walk went. I highly recommend Michael. Michael ulkoilutti koiraamme kahtena päivänä ja aiomme pyytää häntä uudelleen kun tarve tulee. Hän on mukava, luotettava, pitää kiinni aikataulusta, rakastaa eläimiä ja tuli toimeen reaktiivisen koiramme kanssa, joka on valikoiva ihmisten suhteen. Michael puhuu mieluiten englantia mutta osaa myös hyvin suomea. Hän lähetti kuvan ja viestin molempien lenkkien jälkeen. Suosittelen ehdottomasti Michaelia! "
AilukkaA
Arvostelu - Ailukka
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
ViljaV

9. Vilja

4.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Let me give your pet some love! <3

Aktiivinen viimeksi eilen
ViljaV

9. Vilja

Uusi lemmikinhoitaja
Let me give your pet some love! <34.8 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
FridaF

10. Frida

5.8 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
FridaF

10. Frida

Uusi lemmikinhoitaja
Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa5.8 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
NuppuN

11. Nuppu

4.6 km
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
2 arviota

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
NuppuN

11. Nuppu

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾4.6 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
MariamM

12. Mariam

3.7 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
MariamM

12. Mariam

Rauhallinen hoitopaikka Espoosta!🌸🐶3.7 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
amelieA

13. amelie

3.7 km
alkaen
35 €
/koiran ulkoilutus

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
amelieA

13. amelie

❤️ Turvallinen ja välittävä hoitopaikka lemmikillesi3.7 km
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira, Bulldog & Husky Neme kanssa
alkaen
35 €
/koiran ulkoilutus
LiaL

14. Lia

4.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava nuori koiranulkoiluttaja💓

LiaL

14. Lia

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava nuori koiranulkoiluttaja💓4.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
StavroulaS

15. Stavroula

4.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me

StavroulaS

15. Stavroula

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me 4.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
OlgaO

16. Olga

2.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota
1
toistuva asiakas

Rakastan eläimiä ja olen vastuulllinen!

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
OlgaO

16. Olga

Rakastan eläimiä ja olen vastuulllinen! 2.9 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Kaikki sujui hyvin. "
eleanoraE
Arvostelu - eleanora
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
EmmaE

17. Emma

2.1 km
alkaen
30 €
/koiran ulkoilutus
25 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmaE

17. Emma

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa2.1 km
(25 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Koirien ja kissan hoito oli erinomaista. "
MaarikaM
Arvostelu - Maarika
alkaen
30 €
/koiran ulkoilutus
VarpuV

18. Varpu

3.6 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
16 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
VarpuV

18. Varpu

Luotettavaa ja rakastavaa hoitoa karvaiselle kaverillisi3.6 km
(16 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
EllaE

19. Ella

4 km
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
9 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava sekä kokemuksen osaava hoitaja lemmikillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
EllaE

19. Ella

Luotettava sekä kokemuksen osaava hoitaja lemmikillesi4 km
(9 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Oikein positiivinen kokemus Ellasta! Hän tuli ajallaan ja vei koiramme pitkälle lenkille. Kommunikaatio oli vaivatonta Ellan kanssa. Voin suositella!"
AnninaA
Arvostelu - Annina
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
HennaH

20. Henna

2.1 km - Espoo
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
13 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Pohjanmaan likka valmiina hoitamaan lemmikkejäsi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
HennaH

20. Henna

Pohjanmaan likka valmiina hoitamaan lemmikkejäsi2.1 km - Espoo
(13 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Kauniainen mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Kauniainen ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Kauniainen. Yli 4868 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.