1. Koiran ulkoilutus
  2. Kauniainen

Koiran ulkoilutus, Kauniainen

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
HeidiH

1. Heidi

5 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
11 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinten hoitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
HeidiH

1. Heidi

Eläinten hoitoa 5 km
(11 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Huolehtiva koiraa ymmärtävä hoitaja. "
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
AbbyA

2. Abby

5.1 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus

Looking for a new friendly and loving pet-sitter?

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
AbbyA

2. Abby

Looking for a new friendly and loving pet-sitter?5.1 km
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
LauraL

3. Laura

5.6 km
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
LauraL

3. Laura

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen5.6 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
TatianaT

4. Tatiana

5.7 km
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
TatianaT

4. Tatiana

Uusi lemmikinhoitaja
Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks 5.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
TaiT

5. Tai

3.9 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
TaiT

5. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends3.9 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Kommunikointi toimi hyvin ja koira oli iloinen!"
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
PAVITHRAP

6. PAVITHRA

5.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Caring & Reliable Pet Sitter – Loving Care You Can Trust 🐾

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
PAVITHRAP

6. PAVITHRA

Uusi lemmikinhoitaja
Caring & Reliable Pet Sitter – Loving Care You Can Trust 🐾5.8 km
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
HarriH

7. Harri

0.2 km - Espoo
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
HarriH

7. Harri

Eläinrakas "cat dad" Suurpellosta0.2 km - Espoo
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Mutkaton kommunikointi ja tyytyväinen koira lenkkien jälkeen. 😊 Suosittelen! "
PinjaP
Arvostelu - Pinja
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
MarinaM

8. Marina

2.8 km
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

8. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾2.8 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Marina has been taking our little havannese dog Bruni out for a walk for few times now. Bruni is insecure with new people, but Marina has been patient, gentle and persistent with him and managed to win his trust. It has been easy to communicate with Marina and she has turned out to be reliable. I warmly recommend her!"
EnniE
Arvostelu - Enni
alkaen
25 €
/koiran ulkoilutus
MilaM

9. Mila

5.7 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
MilaM

9. Mila

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa5.7 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Kommunikointi ja koiran lenkitys sujui täsmällisesti ja itseni kannalta vaivatta. Tyytyväinen koira. Iso suositus!"
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LeenaL

10. Leena

5.5 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Care, Play and Walks for Your Beloved Pets

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
LeenaL

10. Leena

Care, Play and Walks for Your Beloved Pets5.5 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Leena oli ystävällinen ja kohtelias ja osasi käsitellä Nappi-koiraani erittäin hyvin. Suosittelut! "
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
ArohiA

11. Arohi

3.6 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ArohiA

11. Arohi

Oon luotettava koiranulkoiluttaja, joka on vapaana kesällä3.6 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NantiaN

12. Nantia

0.7 km - Espoo
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

A new bestie for your cat or dog 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
NantiaN

12. Nantia

A new bestie for your cat or dog 🐾0.7 km - Espoo
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Great communication and went well in general also"
AlpoA
Arvostelu - Alpo
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
ClaudiaC

13. Claudia

3.6 km
alkaen
13,5 €
/koiran ulkoilutus
1
toistuva asiakas

Pet Paradise

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
ClaudiaC

13. Claudia

Pet Paradise 3.6 km
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
13,5 €
/koiran ulkoilutus
ChristinC

14. Christin

5.3 km
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Trusted Paws 🐾 20+ yrs experience, Reactive dog friendly

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Rottweiler Korppi kanssa
ChristinC

14. Christin

Trusted Paws 🐾 20+ yrs experience, Reactive dog friendly5.3 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Rottweiler Korppi kanssa
"I booked Chrissi for a walk with my dog, who can be difficult and leash-reactive, and she handled her beautifully. She was calm, patient, and professional, and my dog responded really well to her guidance. It was clear she knows how to work with challenging dogs, and I felt completely confident leaving her in her care. I would definitely recommend Chrissi to anyone looking for a skilled and caring dog walker."
Vivien LenkeV
Arvostelu - Vivien Lenke
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
MichaelM

15. Michael

5.9 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

15. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾5.9 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael came to walk our dog on two days, and we will ask him again for sure. He is nice, reliable, comes in time, loves animals and got well along with our reactive dog who doesn't accept everyone. He prefers English but also speaks good Finnish. 😉 He sent a picture on both days and message about how the walk went. I highly recommend Michael. Michael ulkoilutti koiraamme kahtena päivänä ja aiomme pyytää häntä uudelleen kun tarve tulee. Hän on mukava, luotettava, pitää kiinni aikataulusta, rakastaa eläimiä ja tuli toimeen reaktiivisen koiramme kanssa, joka on valikoiva ihmisten suhteen. Michael puhuu mieluiten englantia mutta osaa myös hyvin suomea. Hän lähetti kuvan ja viestin molempien lenkkien jälkeen. Suosittelen ehdottomasti Michaelia! "
AilukkaA
Arvostelu - Ailukka
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
MilonaM

16. Milona

1.9 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
12 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Aktiivinen ja eläinrakas opiskelija Espoosta!

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MilonaM

16. Milona

Aktiivinen ja eläinrakas opiskelija Espoosta!1.9 km
(12 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Milona has been an amazing walker for Morris! They hit it off instantly 😊 Communucation was a breeze too. I’m very grateful to her for taking such good care of my dog and definitely recommend booking her to help with your furry friends."
DinaD
Arvostelu - Dina
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
AinoA

17. Aino

2.3 km
alkaen
30 €
/koiran ulkoilutus
60 arviota
31
toistuvaa asiakasta

Kokenut lemmikinhoitaja ja koirahieroja

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
AinoA

17. Aino

Kokenut lemmikinhoitaja ja koirahieroja2.3 km
(60 arviota)
31 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Ainon oli luotettava ja ammattitaitoinen koiranhoitaja. Hän tuli hyvin toimeen koirien kanssa ja kommunikointi sujui myös erinomaisesti."
HennaH
Arvostelu - Henna
alkaen
30 €
/koiran ulkoilutus
AnniA

18. Anni

2.4 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Koiranhoitoa kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
AnniA

18. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella2.4 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
ChauC

19. Chau

5.9 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Espoo Kivenlahti Caring Home for your Pet

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
ChauC

19. Chau

Uusi lemmikinhoitaja
Espoo Kivenlahti Caring Home for your Pet5.9 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
FridaF

20. Frida

1.5 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
FridaF

20. Frida

Uusi lemmikinhoitaja
Lukiolainen Espoosta valmiina auttamaan koiran hoidossa1.5 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Kauniainen mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Kauniainen ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Kauniainen. Yli 4868 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.