1. Koiran ulkoilutus
  2. Helsinki

Koiran ulkoilutus, Helsinki

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
EmmiE

1. Emmi

3.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Eläinrakas hoitaja, jolla paljon kokemusta eri eläimistä!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
EmmiE

1. Emmi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas hoitaja, jolla paljon kokemusta eri eläimistä!3.9 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SaaraS

2. Saara

4.3 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Koirakaverillesi rakkautta ja huolenpitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
SaaraS

2. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Koirakaverillesi rakkautta ja huolenpitoa4.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
EmiliaE

3. Emilia

3.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
EmiliaE

3. Emilia

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä3.9 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LauraL

4. Laura

3 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Lyhyelläkin aikataululla saatava luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
LauraL

4. Laura

Uusi lemmikinhoitaja
Lyhyelläkin aikataululla saatava luotettava hoitaja3 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LiisaL

5. Liisa

3.8 km
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
LiisaL

5. Liisa

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.3.8 km
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Liisa oli erinomainen koirani lenkittäjä, luottamus syntyi heti ensitapaamisella. Hän oli mukava, lämmin, luotettava ja osaava. Liisa lähetti minulle aina ulkoiluttaessa koiraani ainakin yhden tai parikin valokuvaa ja lopuksi aina tilannetiedot viestillä. Olen enemmän kuin tyytyväinen. Tulen ehdottomasti pyytämään/varaamaan Liisan toistekin pitämään huolta rakkaasta lemmikistäni."
EevaE
Arvostelu - Eeva
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
SonjaS

6. Sonja

4.1 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
47 arviota
20
toistuvaa asiakasta

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SonjaS

6. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 4.1 km
(47 arviota)
20 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Ensimmäinen ulkoilutus meni todella hyvä. Sonja antoi kattavan raportin ja kuunteli toiveita täydellisesti. Lenkillä edettiin aran koiran ehdoilla."
PinjaP
Arvostelu - Pinja
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
EmiliaE

7. Emilia

3.3 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
15 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Tarjoan ensisijaisesti lenkitysapua!

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
EmiliaE

7. Emilia

Tarjoan ensisijaisesti lenkitysapua!3.3 km
(15 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Kaikki sujui mainiosti! Emilia on luotettava ja osaava koiranhoitaja, ulkoilutukset ja myös lääkkeenanto sujuivat erinomaisesti. 😊"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
EvaE

8. Eva

2.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
EvaE

8. Eva

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!2.8 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Smooth communication and great service"
CraigC
Arvostelu - Craig
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
MariaM

9. Maria

3.4 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
MariaM

9. Maria

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella3.4 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
"Kokenut ulkoiluttaja, tarkka ja osaa lukea koiraa. sporttinen! Suosittelen"
Seela PetraS
Arvostelu - Seela Petra
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
AkiA

10. Aki

2.3 km
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
47 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
AkiA

10. Aki

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa 2.3 km
(47 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Aki on ulkoiluttanut koiraani Hallaa säännöllisesti jo yli vuoden ja olen niin kiitollinen hänelle tästä. Voin olla hyvillä mielin töissä tai riennoissa, kun voin luottaa 100% varmuudella, että koira on hyvissä käsissä. Aki osaa lukea koiraani hyvin (sadetta inhoava pikkukoira) ja huonon sään sattuessa huolehtii, että koira tekee tarpeensa ja keksii koiralle muuta mielekästä tekemistä kotona kuivassa loppuajaksi. Vahva suositus!"
KerttuK
Arvostelu - Kerttu
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
PauliinaP

11. Pauliina

3.3 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
PauliinaP

11. Pauliina

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳3.3 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Kaikki on sujunut super hyvin, ja koirani on ollut hyvissä käsissä 🫶🏻 Varaan ulkoilutuksen ehdottomasti uudelleen!"
PihlaP
Arvostelu - Pihla
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
ElisaE

12. Elisa

2.2 km
alkaen
8,5 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
ElisaE

12. Elisa

Uusi lemmikinhoitaja
Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki2.2 km
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
8,5 €
/koiran ulkoilutus
SaraS

13. Sara

4.3 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa lemmikillesi ♥️

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SaraS

13. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa lemmikillesi ♥️4.3 km
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
NitaN

14. Nita

0.2 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
NitaN

14. Nita

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi 0.2 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Nita on erittäin mukava, rauhallinen, ystävällinen, luotettava ja lämminhenkinen hoitaja. Hän ottaa lemmikin toiveet ja luonteen huomioon ja omistajankin on helppo ja mukava asioida hänen kanssaan. Suosittelen erittäin lämpimästi Nitaa lemmikkinne hoitajaksi! "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
AnniA

15. Anni

3.7 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
22 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
AnniA

15. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi3.7 km
(22 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Koiran pidempi lenkki sujui hyvin ja Anni osasi käsitellä koiraa, joka suhtautui hieman epäilevästi uutta lenkittäjää kohtaan. "
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
TuulaT

16. Tuula

0.8 km
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Friendly Pet Walker

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
TuulaT

16. Tuula

Friendly Pet Walker0.8 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Our dog Lila has a great time with Tuula, she is well cared for and loved. Thank you Tuula."
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
JanetJ

17. Janet

2.8 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
2 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Ranskanbulldoggi Lyyti kanssa
JanetJ

17. Janet

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja2.8 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Ranskanbulldoggi Lyyti kanssa
"Kaikki meni hienosti! Janet ulkoilutti villit koirani turvallisesti ja sain jopa pienen videon. Suositteluni. "
TanjaT
Arvostelu - Tanja
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SirkkuS

18. Sirkku

3.4 km
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
10 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
SirkkuS

18. Sirkku

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä3.4 km
(10 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
HanneleH

19. Hannele

1.3 km
alkaen
19 €
/koiran ulkoilutus
58 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Hannele

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira Ruby kanssa
HanneleH

19. Hannele

Hannele1.3 km
(58 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira Ruby kanssa
"Hannele has been a wonderful sitter for our dog. We always get a text message from her and she has been super reliable and kind with our dog. Thank you! "
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
19 €
/koiran ulkoilutus
HeidiH

20. Heidi

3.5 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Osana koiran aktiivista elämäntapaa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
HeidiH

20. Heidi

Osana koiran aktiivista elämäntapaa!3.5 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Empaattinen kohtaaminen ja "tutustumiskävely" toipilaan kanssa "
JennyJ
Arvostelu - Jenny
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Helsinki mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Helsinki ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Helsinki. Yli 4808 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.