1. Koiran ulkoilutus
  2. Helsinki

Koiran ulkoilutus, Helsinki

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
LauhaL

1. Lauha

3.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Aktiivista ja lämminhenkistä hoitoa lähellä luontoa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
LauhaL

1. Lauha

Uusi lemmikinhoitaja
Aktiivista ja lämminhenkistä hoitoa lähellä luontoa!3.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
EmiliaE

2. Emilia

3.9 km - HKI
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
EmiliaE

2. Emilia

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä3.9 km - HKI
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
ShakilaS

3. Shakila

3.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Pet sitter who treats every pet like family 😻🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
ShakilaS

3. Shakila

Uusi lemmikinhoitaja
Pet sitter who treats every pet like family 😻🥰3.5 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SofiaS

4. Sofia

3.4 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Opiskelija eläimesi hoitajaksi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
SofiaS

4. Sofia

Opiskelija eläimesi hoitajaksi3.4 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"Olen voinut jättää koirat Sofian hoitoon todella hyvillä mielin. Taitaa olla niin, että Sofiasta tuli meidän luottoulkoiluttaja! Lämmin suositus!"
JonnaJ
Arvostelu - Jonna
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
EvaE

5. Eva

2.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
EvaE

5. Eva

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!2.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Smooth communication and great service"
CraigC
Arvostelu - Craig
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
AkiA

6. Aki

2.4 km - HKI
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
47 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
AkiA

6. Aki

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa 2.4 km - HKI
(47 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Aki on ulkoiluttanut koiraani Hallaa säännöllisesti jo yli vuoden ja olen niin kiitollinen hänelle tästä. Voin olla hyvillä mielin töissä tai riennoissa, kun voin luottaa 100% varmuudella, että koira on hyvissä käsissä. Aki osaa lukea koiraani hyvin (sadetta inhoava pikkukoira) ja huonon sään sattuessa huolehtii, että koira tekee tarpeensa ja keksii koiralle muuta mielekästä tekemistä kotona kuivassa loppuajaksi. Vahva suositus!"
KerttuK
Arvostelu - Kerttu
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
MariaM

7. Maria

3.4 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
MariaM

7. Maria

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella3.4 km
(3 arviota)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
"Kokenut ulkoiluttaja, tarkka ja osaa lukea koiraa. sporttinen! Suosittelen"
Seela PetraS
Arvostelu - Seela Petra
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
SaimiS

8. Saimi

1.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
SaimiS

8. Saimi

Uusi lemmikinhoitaja
Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕1.9 km
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SavannahS

9. Savannah

3.5 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
SavannahS

9. Savannah

Uusi lemmikinhoitaja
3.5 km
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
SashaS

10. Sasha

4.2 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
SashaS

10. Sasha

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat4.2 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Sasha walked out 2 year old Jack Russell Terrier dog for 5 days. Everything went great. Highly recommend. "
DeepakD
Arvostelu - Deepak
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
NitaN

11. Nita

3.5 km - HKI
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
NitaN

11. Nita

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi 3.5 km - HKI
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Nita on erittäin mukava, rauhallinen, ystävällinen, luotettava ja lämminhenkinen hoitaja. Hän ottaa lemmikin toiveet ja luonteen huomioon ja omistajankin on helppo ja mukava asioida hänen kanssaan. Suosittelen erittäin lämpimästi Nitaa lemmikkinne hoitajaksi! "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
LiisaL

12. Liisa

2.2 km - HKI
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella!

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
LiisaL

12. Liisa

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella! 2.2 km - HKI
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Liisa hoiti 1-vuotiasta jackrusseliani, joka on pahimmassa murrosiässä. Hän vei päivittäin sovittuun aikaan ja lähetti viestin jokaisen käynnin jälkeen. Lisäksi hän opetti Lunalle, miten valjaat puetaan päälle ennen lenkkiä. Meillä on ollut vaikeuksia lähdön kanssa. Nyt lenkille lähtö sujuu helposti. Iso kiitos Liisalle ja iso suositus meiltä!"
JaanaJ
Arvostelu - Jaana
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NettaN

13. Netta

4.1 km
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
NettaN

13. Netta

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!4.1 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
JohanJ

14. Johan

4.3 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
38 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Loving and happy pet sitters in the heart of Helsinki

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
JohanJ

14. Johan

Loving and happy pet sitters in the heart of Helsinki4.3 km
(38 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"A very pleasant dog walker — the dog was absolutely over the moon after the walk. Oikein miellyttävä, täsmällinen ja koira ulkoilutuksen jälkeen aivan onnensa kukkuloilla."
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
JuliaJ

15. Julia

3.7 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
JuliaJ

15. Julia

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä3.7 km
(5 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Julia on asiantunteva, rauhallinen ja luotettava hoitaja jonka lempeässä hoivassa rescuekoirallani on hyvä olla. Lämmin suositus!"
KiraK
Arvostelu - Kira
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
OlgaO

16. Olga

2.7 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
8 arviota
1
toistuva asiakas

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
OlgaO

16. Olga

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani2.7 km
(8 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
PauliinaP

17. Pauliina

3.2 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
PauliinaP

17. Pauliina

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳3.2 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Kaikki on sujunut super hyvin, ja koirani on ollut hyvissä käsissä 🫶🏻 Varaan ulkoilutuksen ehdottomasti uudelleen!"
PihlaP
Arvostelu - Pihla
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
HeidiH

18. Heidi

2.4 km
alkaen
9 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Lemmikin hoitamista luottamuksella

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
HeidiH

18. Heidi

Lemmikin hoitamista luottamuksella2.4 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
"Heidin kanssa asiointi oli sujuvaa!"
JaniJ
Arvostelu - Jani
alkaen
9 €
/koiran ulkoilutus
TuulaT

19. Tuula

4.2 km
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Friendly Pet Walker

Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
TuulaT

19. Tuula

Friendly Pet Walker4.2 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
"Our dog Lila has a great time with Tuula, she is well cared for and loved. Thank you Tuula."
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
SaimiS

20. Saimi

1.4 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Palveluita nelijalkaisille ystävillesi❤️‍🔥

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
SaimiS

20. Saimi

Palveluita nelijalkaisille ystävillesi❤️‍🔥1.4 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Helsinki mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Helsinki ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Helsinki. Yli 4970 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.