1. Koiran ulkoilutus
  2. Helsinki

Koiran ulkoilutus, Helsinki

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
NannaN

1. Nanna

0.3 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Joustava aikataulu ja lemmikkitalouteen tottunut

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NannaN

1. Nanna

Uusi lemmikinhoitaja
Joustava aikataulu ja lemmikkitalouteen tottunut0.3 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SofiaS

2. Sofia

0.3 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
13 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Opiskelija eläimesi hoitajaksi

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
SofiaS

2. Sofia

Opiskelija eläimesi hoitajaksi0.3 km
(13 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Erittäin luotettava ja lämminhenkinen koiranulkoiluttaja, josta huomaa heti, että hän aidosti välittää koirista ja niiden hyvinvoinnista. Sofian tapa kohdata koirani oli positiivinen, rauhallinen ja lempeä."
JonnaJ
Arvostelu - Jonna
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
EmiliaE

3. Emilia

5.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
EmiliaE

3. Emilia

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä5.9 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
EvaE

4. Eva

5.6 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
EvaE

4. Eva

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!5.6 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Smooth communication and great service"
CraigC
Arvostelu - Craig
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
MariaM

5. Maria

5.6 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
MariaM

5. Maria

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella5.6 km
(3 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Kiharakarvainennoutaja Chili kanssa
"Kokenut ulkoiluttaja, tarkka ja osaa lukea koiraa. sporttinen! Suosittelen"
Seela PetraS
Arvostelu - Seela Petra
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
AkiA

6. Aki

5.3 km
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
47 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
AkiA

6. Aki

Vastuullista ulkoilua ja hoitoa 5.3 km
(47 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Aki on ulkoiluttanut koiraani Hallaa säännöllisesti jo yli vuoden ja olen niin kiitollinen hänelle tästä. Voin olla hyvillä mielin töissä tai riennoissa, kun voin luottaa 100% varmuudella, että koira on hyvissä käsissä. Aki osaa lukea koiraani hyvin (sadetta inhoava pikkukoira) ja huonon sään sattuessa huolehtii, että koira tekee tarpeensa ja keksii koiralle muuta mielekästä tekemistä kotona kuivassa loppuajaksi. Vahva suositus!"
KerttuK
Arvostelu - Kerttu
alkaen
14 €
/koiran ulkoilutus
SaimiS

7. Saimi

2.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1
toistuva asiakas

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
SaimiS

7. Saimi

Saisinko lainata sun karvakuonoa? 🐕2.5 km
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SashaS

8. Sasha

1.2 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
SashaS

8. Sasha

Friendly, gentle and educated care for your dog or cat1.2 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Sasha walked out 2 year old Jack Russell Terrier dog for 5 days. Everything went great. Highly recommend. "
DeepakD
Arvostelu - Deepak
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Sofia IdaS

9. Sofia Ida

3.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja etsii lemmikkejä .

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Sofia IdaS

9. Sofia Ida

Kokenut ja luotettava lemmikinhoitaja etsii lemmikkejä .3.5 km
(4 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LiisaL

10. Liisa

1.6 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella!

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
LiisaL

10. Liisa

Lämmin ja eläinrakas koiranhoitaja yli 20v kokemuksella! 1.6 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Liisa hoiti 1-vuotiasta jackrusseliani, joka on pahimmassa murrosiässä. Hän vei päivittäin sovittuun aikaan ja lähetti viestin jokaisen käynnin jälkeen. Lisäksi hän opetti Lunalle, miten valjaat puetaan päälle ennen lenkkiä. Meillä on ollut vaikeuksia lähdön kanssa. Nyt lenkille lähtö sujuu helposti. Iso kiitos Liisalle ja iso suositus meiltä!"
JaanaJ
Arvostelu - Jaana
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NettaN

11. Netta

4.8 km
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
NettaN

11. Netta

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!4.8 km
(1 arvio)
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
12,81 €
/koiran ulkoilutus
DaryaD

12. Darya

3.3 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
44 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Asiantuntevaa ja tunnollista lemmikkihoitoa🌱

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
DaryaD

12. Darya

Asiantuntevaa ja tunnollista lemmikkihoitoa🌱3.3 km
(44 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Lenkitys sujui sovitusti ja kommunikaatio pelasi. Tyytyväiset koirat ja omistaja :)"
RuskaR
Arvostelu - Ruska
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
JuliaJ

13. Julia

5.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
5 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
JuliaJ

13. Julia

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä5.2 km
(5 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Julia on asiantunteva, rauhallinen ja luotettava hoitaja jonka lempeässä hoivassa rescuekoirallani on hyvä olla. Lämmin suositus!"
KiraK
Arvostelu - Kira
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
MaisaM

14. Maisa

3.8 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
28 arviota
15
toistuvaa asiakasta

Kokenut lemmikinhoitaja Vuosaaressa

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
MaisaM

14. Maisa

Kokenut lemmikinhoitaja Vuosaaressa3.8 km
(28 arviota)
15 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Maisalle voi jättää koiran hoitoon hyvillä mielin. Yhteydenpito sujuu ongelmitta ja vanha koiramme varmasti viihtyy hänen kanssaan. Suosittelen lämpimästi."
Ulla-MaijaU
Arvostelu - Ulla-Maija
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
OlgaO

15. Olga

1.2 km
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
9 arviota
1
toistuva asiakas

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
OlgaO

15. Olga

Rakastan eläimiä ja huolehdin lemmikistäsi kuin omastani1.2 km
(9 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
12 €
/koiran ulkoilutus
HeidiH

16. Heidi

2.7 km
alkaen
9 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Lemmikin hoitamista luottamuksella

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
HeidiH

16. Heidi

Lemmikin hoitamista luottamuksella2.7 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Heidin kanssa asiointi oli sujuvaa!"
JaniJ
Arvostelu - Jani
alkaen
9 €
/koiran ulkoilutus
ElisaE

17. Elisa

5.3 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja Helsingistä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
ElisaE

17. Elisa

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja Helsingistä5.3 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
LauhaL

18. Lauha

4 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Aktiivista ja lämminhenkistä hoitoa lähellä luontoa!

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
LauhaL

18. Lauha

Uusi lemmikinhoitaja
Aktiivista ja lämminhenkistä hoitoa lähellä luontoa!4 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
ShakilaS

19. Shakila

1.5 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Pet sitter who treats every pet like family 😻🥰

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
ShakilaS

19. Shakila

Uusi lemmikinhoitaja
Pet sitter who treats every pet like family 😻🥰1.5 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
KiraK

20. Kira

3.5 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava hoitaja, joka kohtelee lemmikkiä kuin omaansa

KiraK

20. Kira

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava hoitaja, joka kohtelee lemmikkiä kuin omaansa3.5 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Helsinki mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Helsinki ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Helsinki. Yli 4814 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.