1. Koiran ulkoilutus
  2. Helsinki

Koiran ulkoilutus, Helsinki

Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ElisaE

1. Elisa

0.3 km
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
ElisaE

1. Elisa

Uusi lemmikinhoitaja
Dog-shelter volunteer temporarily living in Helsinki0.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
ZamzamZ

2. Zamzam

0.3 km
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
ZamzamZ

2. Zamzam

Uusi lemmikinhoitaja
Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä0.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
8 €
/koiran ulkoilutus
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
SaraS

3. Sara

2.3 km
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SaraS

3. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️2.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
20 €
/koiran ulkoilutus
EvaE

4. Eva

1.2 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
1
toistuva asiakas

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
EvaE

4. Eva

Tarpeiden Mukaista Hoitoa!1.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Smooth communication and great service"
CraigC
Arvostelu - Craig
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
SannaS

5. Sanna

3 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitaja Helsingissä/Petsitter in Helsinki

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
SannaS

5. Sanna

Lemmikinhoitaja Helsingissä/Petsitter in Helsinki 3 km
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Sanna is amazing. Great with animals and reliable. 😍"
TiiaT
Arvostelu - Tiia
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
LucíaL

6. Lucía

3.1 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Responsible and caring dog-sitter in Kallio

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
LucíaL

6. Lucía

Uusi lemmikinhoitaja
Responsible and caring dog-sitter in Kallio3.1 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
AnnaA

7. Anna

3.1 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
35 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas kuvittaja tarjoaa hyvää seuraa karvakamuille.

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
AnnaA

7. Anna

Eläinrakas kuvittaja tarjoaa hyvää seuraa karvakamuille.3.1 km
(35 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
"Kaikki meni hyvin! Suosittelen😍😍"
MiritzaM
Arvostelu - Miritza
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
NitaN

8. Nita

1.8 km - HKI
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
1 arvio
1
toistuva asiakas

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
NitaN

8. Nita

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi 1.8 km - HKI
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Nita on erittäin mukava, rauhallinen, ystävällinen, luotettava ja lämminhenkinen hoitaja. Hän ottaa lemmikin toiveet ja luonteen huomioon ja omistajankin on helppo ja mukava asioida hänen kanssaan. Suosittelen erittäin lämpimästi Nitaa lemmikkinne hoitajaksi! "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
JosefiinaJ

9. Josefiina

2.9 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä!

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
JosefiinaJ

9. Josefiina

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä! 2.9 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Great communication and a true animal friend :)"
WilsonW
Arvostelu - Wilson
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
AnniA

10. Anni

3.1 km - HKI
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
AnniA

10. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi3.1 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Koiran pidempi lenkki sujui hyvin ja Anni osasi käsitellä koiraa, joka suhtautui hieman epäilevästi uutta lenkittäjää kohtaan. "
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
PauliinaP

11. Pauliina

1.4 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
PauliinaP

11. Pauliina

Kokenutta apua koirallesi 🐾 🤎🌳1.4 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kaikki on sujunut super hyvin, ja koirani on ollut hyvissä käsissä 🫶🏻 Varaan ulkoilutuksen ehdottomasti uudelleen!"
PihlaP
Arvostelu - Pihla
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
TuulaT

12. Tuula

2.1 km
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Friendly Pet Walker

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
TuulaT

12. Tuula

Friendly Pet Walker2.1 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
"Our dog Lila has a great time with Tuula, she is well cared for and loved. Thank you Tuula."
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
17 €
/koiran ulkoilutus
SirkkuS

13. Sirkku

1.6 km - HKI
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
10 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
SirkkuS

13. Sirkku

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä1.6 km - HKI
(10 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
HanneleH

14. Hannele

2.3 km
alkaen
19 €
/koiran ulkoilutus
58 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Hannele

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira Ruby kanssa
HanneleH

14. Hannele

Hannele2.3 km
(58 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Saksanpaimenkoira Ruby kanssa
"Hannele has been a wonderful sitter for our dog. We always get a text message from her and she has been super reliable and kind with our dog. Thank you! "
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
19 €
/koiran ulkoilutus
VilmaV

15. Vilma

2.9 km
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
4 arviota

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
VilmaV

15. Vilma

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌 2.9 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
10 €
/koiran ulkoilutus
MoisésM

16. Moisés

2 km
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

16. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care2 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
13 €
/koiran ulkoilutus
NooraN

17. Noora

1.3 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
3 arviota

Rauhallinen hoitaja lemmikillesi Helsingistä!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
NooraN

17. Noora

Rauhallinen hoitaja lemmikillesi Helsingistä! 1.3 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
SiriS

18. Siri

1.4 km
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus

🐾 +35-v kokemuksella-mielenrauhaa koiranomistajalle 🐾

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
SiriS

18. Siri

🐾 +35-v kokemuksella-mielenrauhaa koiranomistajalle 🐾1.4 km
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
alkaen
15 €
/koiran ulkoilutus
HaileyH

19. Hailey

3.1 km
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
HaileyH

19. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter3.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
18 €
/koiran ulkoilutus
MillaM

20. Milla

2.1 km
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
MillaM

20. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️2.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
16 €
/koiran ulkoilutus

Miksi koiran ulkoiluttaminen sopisi teille?

Joskus elämä on hyvin kiireistä, jolloin voit tarvita apua koirasi ulkoiluttamisessa. Onneksi voit löytää Pawshaken kautta eläinrakkaita ihmisiä, jotka ulkoiluttavat koiraasi sijainnissa Helsinki mielellään.

Kaikki ulkoiluttajamme on tarkistettu erikseen ja kaikki varaukset sisältävät automaattisesti Pawshake-takuun, jolloin mielenrauhasi on taattu. Lisäksi Pawshake-ulkoiluttajasi on naapurustostasi Helsinki ja useimmat ovat jo saaneet arvosteluja muilta lemmikinomistajilta.

Koiranulkoiluttajan käyminen päiväsaikaan on helppo tapa saada koirasi päivästä mielenkiintoisempi. Jotkut ulkoiluttajat voivat lenkkeilyttää useampia koiria kerrallaan, jolloin sosiaalinen koira voi tavata muitakin koiria helposti. Jos haluat hoitajan ulkoiluttavan koiraasi erikseen, tämä onnistuu myös. Silloin hoitaja voi keskittyä tarkemmin vain sinun koiraasi.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran ulkoilutusta sijainnissa Helsinki. Yli 4972 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.