1. Koiran päivähoito
  2. Espoo

Koiran päivähoito, Espoo

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
Luise-MarieL

1. Luise-Marie

7.1 km
alkaen
10 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Luise-MarieL

1. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja7.1 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Oikein tunnollista ja huomaavaista hoitoa 👍🏻 "
AidaA
Arvostelu - Aida
alkaen
10 €
/päivä
AnniA

2. Anni

8.6 km
alkaen
22 €
/päivä
3 arviota

Koiranhoitoa kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
AnniA

2. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella8.6 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Annin kanssa sujui kaikki hienosti ja koiramme viihtyi todella hyvin! Seuraava kerta Annin hoidossa on jo varattu! 😊"
Anna-KaisaA
Arvostelu - Anna-Kaisa
alkaen
22 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
SonjaS

3. Sonja

0.1 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirien hoitoa Espoossa 🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SonjaS

3. Sonja

Uusi lemmikinhoitaja
Koirien hoitoa Espoossa 🐶0.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
InkaI

4. Inka

14.6 km
alkaen
25 €
/päivä
1 arvio

Koiranhoitoa Lauttasaaressa

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
InkaI

4. Inka

Koiranhoitoa Lauttasaaressa14.6 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Ensimmäinen kokemuksemme tästä palvelusta, ja hoitopaikka ylitti kaikki odotukset. Sympaattinen pariskunta, joiden kanssa kommunikointi oli mutkatonta ja helppoa. Koira tuntui viihtyvän, ja sai hyvää hoitoa ja huolenpitoa. Tulemme toistekin. Lämmin suositus!"
Marja-LiisaM
Arvostelu - Marja-Liisa
alkaen
25 €
/päivä
AinoA

5. Aino

13.8 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
AinoA

5. Aino

Uusi lemmikinhoitaja
Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti13.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
JenniJ

6. Jenni

11.2 km
alkaen
45 €
/päivä
6 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
JenniJ

6. Jenni

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!11.2 km
(6 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
45 €
/päivä
MarinaM

7. Marina

7.6 km
alkaen
45 €
/päivä
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
MarinaM

7. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾7.6 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"We want to thank Marina for taking care of our dogs. Although our dogs are very fearsome they came back from their stay at Marina's extremely happy and relaxed. "
RebeccaR
Arvostelu - Rebecca
alkaen
45 €
/päivä
NuppuN

8. Nuppu

5.8 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
NuppuN

8. Nuppu

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾5.8 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Nopea kommunikointi ja kaikki sujui hienosti! Tyytyväinen koira 😊"
PinjaP
Arvostelu - Pinja
alkaen
20 €
/päivä
Jesper & EmiliaJ

9. Jesper & Emilia

8 km
alkaen
20 €
/päivä
19 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Jesper & EmiliaJ

9. Jesper & Emilia

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi8 km
(19 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Löysimme Emilian ja Jesperin viime hetkellä, kun tarvitsimme kiireellisesti hoitopaikkaa 8 kuukauden ikäiselle pennullemme, ja he suostuivat ystävällisesti auttamaan. Viestintä oli erittäin sujuvaa, ja saimme päivityksiä WhatsAppin kautta, mikä toi meille mielenrauhaa. Meidän Isla kotiutui heidän luokseen todella nopeasti, ja oli selvää, että he tarjosivat sille rakastavan ja huolehtivan ympäristön. Ihana pariskunta – suosittelemme lämpimästi heidän lemmikkihoitopalveluitaan!"
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
20 €
/päivä
SariS

10. Sari

2 km
alkaen
25 €
/päivä
7 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hellyyttä ja rapsutuksia eläinfanilta 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
SariS

10. Sari

Hellyyttä ja rapsutuksia eläinfanilta 🐾 2 km
(7 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
"Everything went well and Sari was super nice and experienced with dogs. She replied quickly and was able to take care of our dog with a short notice 👍🐕‍🦺 "
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
25 €
/päivä
KatriK

11. Katri

9.7 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
2 arviota

🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
KatriK

11. Katri

Uusi lemmikinhoitaja
🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️9.7 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
"Aivan mahtava hoitaja! ❤️ Kommunikointi Katrin kanssa oli alusta asti helppoa ja sujuvaa. Koiramme, joka yleensä haukkuu kaikille, ei haukkunut Katrille yhtään ja lähti vieläpä todella mielellään hänen matkaansa. Tästä tuli heti sellainen olo, että koiramme oli hyvissä ja turvallisissa käsissä. Vahva suositus Katrille, käytämme ehdottomasti myös jatkossa! 🐾"
RosaR
Arvostelu - Rosa
alkaen
30 €
/päivä
KadaK

12. Kada

8.6 km
alkaen
50 €
/päivä
12 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Eläinten Hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
KadaK

12. Kada

Eläinten Hoitaja 8.6 km
(12 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
50 €
/päivä
HeliH

13. Heli

12.2 km
alkaen
25 €
/päivä
24 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
HeliH

13. Heli

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella12.2 km
(24 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Aivan loistava hoitopaikka! Oli ihana tietää, että Sulo-kissa oli hyvässä turvallisessa hoidossa matkan ajan. Viestintä oli nopeaa ja kaikki sujui hienosti. "
EppuE
Arvostelu - Eppu
alkaen
25 €
/päivä
SannaS

14. Sanna

2.8 km
alkaen
25 €
/päivä
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
SannaS

14. Sanna

Vastuuntuntoista hoitoa parhaalle ystävällesi2.8 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Luotettava, ystävällinen ja muutenkin miellyttävä hoitopaikka. Jätin pentuni hoitoon ilman minkäänlaista pelkoa siitä etteikö hoitopaikka osaisi tai pärjäisi pentuni kanssa. Suosittelen erittäin lämpimästi ja pentuni menee uudelleen hoitoon, se kertoo paljon 😊"
SuviS
Arvostelu - Suvi
alkaen
25 €
/päivä
KaterynaK

15. Kateryna

6.4 km
alkaen
25 €
/päivä
15 arviota

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
KaterynaK

15. Kateryna

Caring pet sitter with training experience in Espoo 🥰6.4 km
(15 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"I had a wonderful experience with this young couple as pet sitters! They cared for my pet for a day, and from the very beginning, they were genuinely attentive. During the stay, they kept in constant touch with updates, photos, and videos which gave me a peace of mind while attending my other event. When I returned, Leia was relaxed, happy, and clearly well looked after. Kateryna even made a small wonderful video of their day with Leia :) Highly recommend!"
PareshP
Arvostelu - Paresh
alkaen
25 €
/päivä
MonaM

16. Mona

8.5 km
alkaen
32 €
/päivä
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lempeä ja kokenut koirien ystävä ❤️

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MonaM

16. Mona

Lempeä ja kokenut koirien ystävä ❤️8.5 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Päivähoito lyhyellä varoitusajalla onnistui ketterästi. Kommunikointi oli nopeaa ja selkeää. Koira vaikutti viihtyneen hyvin. Voin suositella. "
MikaM
Arvostelu - Mika
alkaen
32 €
/päivä
SerpilS

17. Serpil

2.8 km
alkaen
30 €
/päivä
4 arviota

Rescue dog experienced with fenced yard home

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
SerpilS

17. Serpil

Rescue dog experienced with fenced yard home 2.8 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"I can definitely reccomend Serpil, everything went perfectly and my young dog was well taken care of :) "
SiniS
Arvostelu - Sini
alkaen
30 €
/päivä
ViolettaV

18. Violetta

7.8 km
alkaen
30 €
/päivä
18 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
ViolettaV

18. Violetta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo7.8 km
(18 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Our dog stayed with Violetta for a few hours, and she was incredibly kind and caring throughout. She took excellent care of our dog and kept us updated with plenty of photos and messages, which gave us real peace of mind. We could tell our dog was happy and well looked after. We would definitely recommend her and would happily book with her again! Thank you, Violetta! ☺️"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
SupriyaS

19. Supriya

13.8 km
alkaen
20 €
/päivä
1
toistuva asiakas

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
SupriyaS

19. Supriya

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs13.8 km
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
EmmaE

20. Emma

6.3 km
alkaen
35 €
/päivä
25 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmaE

20. Emma

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa6.3 km
(25 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Koiramme (narttupentu ja nuori uros) olivat Emman luona päivähoidossa ja viihtyivät erittäin hyvin! Emmalla on hellä ja varma ote koiriin, ja meidän koirat asettuivat heti mukavasti taloksi :) "
PirittaP
Arvostelu - Piritta
alkaen
35 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Espoo tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Espoo. Yli 4528 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.