1. Talovahti
  2. Oulu

talovahti, Oulu

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MeaM

1. Mea

2.4 km
alkaen
26 €
/yö

Eläinten hoito Oulun alueella!

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
MeaM

1. Mea

Eläinten hoito Oulun alueella!2.4 km
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
26 €
/yö
TittaT

2. Titta

6.4 km
alkaen
45 €
/yö
15 arviota
6
toistuvaa asiakasta

🩵 Kokemusta, välittämistä ja turvallista hoitoa 🩵

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
TittaT

2. Titta

🩵 Kokemusta, välittämistä ja turvallista hoitoa 🩵6.4 km
(15 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Kissamme oli 3 yötä Titan hoidettavana niin, että hän asui kotonamme. Oli hienoa palata reissusta todella siistiin kotiin, jossa odotti erittäin tyytyväinen kissa😊. Kaikki meni sovitusti ja oli mukava saada päivittäin lemmikin kuulumiset. Itselle oli ensimmäinen kerta, kun tällaista palvelua olen käyttänyt, mutta missään vaiheessa - kiitos Titan - ei tarvinnut huolehtia. Voin lämpimästi suositella ja toivottavasti saadaan Titta toistekin hoitamaan kissaamme, jos sellaiselle tarvetta tulee!"
MattiM
Arvostelu - Matti
alkaen
45 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AnnaA

3. Anna

18.7 km
alkaen
45 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja sydämellinen eläintenhoitaja.

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
AnnaA

3. Anna

Kokenut ja sydämellinen eläintenhoitaja.18.7 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Yövahtina isolle koiralle ja hoiti hyvin. Vastasi myös nopeasti viesteihin ja oli joustava 😊"
SatuS
Arvostelu - Satu
alkaen
45 €
/yö
Iida ja JeninaI

4. Iida ja Jenina

5.8 km
alkaen
40 €
/yö
81 arviota
37
toistuvaa asiakasta

Iida & Jenina Pawsome Care!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Iida ja JeninaI

4. Iida ja Jenina

Iida & Jenina Pawsome Care!5.8 km
(81 arviota)
37 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Tytöt hoiti meidän, kaksi kissaa ja koiran todella upeasti."
HeikkiH
Arvostelu - Heikki
alkaen
40 €
/yö
MesiM

5. Mesi

8.1 km
alkaen
50 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläintenhoito-ammatin käynyt hoitaja keskustasta ❤️🐇

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MesiM

5. Mesi

Eläintenhoito-ammatin käynyt hoitaja keskustasta ❤️🐇8.1 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
50 €
/yö
Suvi-MaaritS

6. Suvi-Maarit

7.1 km
alkaen
45 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kokenutta ja luotettavaa hoitoa suurella sydämellä

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
Suvi-MaaritS

6. Suvi-Maarit

Kokenutta ja luotettavaa hoitoa suurella sydämellä7.1 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
45 €
/yö
MiraM

7. Mira

5.7 km
alkaen
30 €
/yö
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikin hoitaja Oulussa!

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiraM

7. Mira

Luotettava lemmikin hoitaja Oulussa!5.7 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Ensimmäinen kokemus Pawshakesta, Miran tullessa hoitamaan meidän koiraa kotiimme viikonlopun ajaksi. Kaikki meni paremmin kuin hienosti, ja luotamme taatusti Miraan myös tulevissa hoitoavun tarpeissa ☺️ Kiitos!"
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
30 €
/yö
TopiT

8. Topi

2.6 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Lemmikin hoitaja tarjolla! Pet sitter available!

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
TopiT

8. Topi

Lemmikin hoitaja tarjolla! Pet sitter available!2.6 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Topi hoiti kotonamme kahta energistä koiraamme viiden päivän ajan. Hän on luotettava, rauhallinen ja turvallinen kaveri koirillemme ja teki joustavasti myös mm. kasvihuoneen kasvien kastelun. Viesteihin vastaaminen oli nopeaa. Taloyhtiömme muutkin koiraperheet olivat kiinnostuneita varaamaan häntä kotivahdiksi. Suosittelen häntä lämpimästi muillekin, meidän seuraava kotivahtiaika on jo tiedossa."
SeijaS
Arvostelu - Seija
alkaen
25 €
/yö
SaraS

9. Sara

8 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Ammattitaitoista lemmikinhoitoa, suurella sydämellä

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
SaraS

9. Sara

Ammattitaitoista lemmikinhoitoa, suurella sydämellä8 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
"Sara majoittui kotonamme huolehtimassa koirastamme. Kaikki sujui sovitusti ja hienosti ja yhteydenpito oli sujuvaa. Kiitos paljon 😊"
Marja-LiisaM
Arvostelu - Marja-Liisa
alkaen
25 €
/yö
ReeaR

10. Reea

18.9 km
alkaen
31 €
/yö
9 arviota
1
toistuva asiakas

vastuullista hoitoa tassukavereille Kempele&Oulu🐾

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
ReeaR

10. Reea

vastuullista hoitoa tassukavereille Kempele&Oulu🐾18.9 km
(9 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Yhteydenpito oli helppoa ja vastaukset tulivat nopeasti. Hoidon aikana Reea lähetti useita kuvia kertoen että kaikki on hyvin. Levollinen mieli oli jättää koira Reean hoitoon. Kaikki sujui sovitusti 😍"
MarruM
Arvostelu - Marru
alkaen
31 €
/yö
ArmiA

11. Armi

3.9 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja eläinrakas hoitaja

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ArmiA

11. Armi

Luotettava ja eläinrakas hoitaja3.9 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Oli turvallinen fiilis olla reissussa, kun tiesi, että kissa on hyvässä hoidossa. Kaikki meni tosi hyvin ja oli kiva saada kuulla Maxin kuulumisia kuvin ja viestein. Voin lämpimästi suositella."
ElenaE
Arvostelu - Elena
alkaen
30 €
/yö
JonnaJ

12. Jonna

3 km
alkaen
40 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Paimenkoira-huskymix Pablo kanssa
JonnaJ

12. Jonna

Kodinomaista hoitoa koirille omakotitalossa Kaijonrannassa 3 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Paimenkoira-huskymix Pablo kanssa
"Jonna ja hänen puolisonsa tarjosivat äärimmäisen ihanan, ensimmäisen kodin ulkopuolisen koirahoitokokemuksen 7-kuukautiselle chihuahuapennullemme. Saimme käydä kiireettömässä ilmapiirissä tutustumassa ennen hoitoa ja samalla kuulla, miten kaikki käytännössä järjestetään, vaikka talossa oli omakin koira. Heti ensimmäisestä päivästä lähtien tuli monta kuvaa ja videota chihumme taloksi asettumisesta ja hoitoon sopeutumisesta, mikä lisäsi omaa turvallisuuden tunnetta kaikesta. Samalla sai iloita, että vajaan viiden pälvän hoidon aikana koirani sai tutustua omantahtisesti itseään huomattavasti isompaan koiraan ja lopulta tästä uudesta koiratuttavuudesta oli lajitoverin seuraa koko hoidon ajan. Kuvista näki myös, että Jonna ja hänen puolisonsa antoivat koiramme pyytää rapsutuksia ja hakea läheisyyttä. Oman kokemukseni mukaan Jonnalla ja hänen puolisollaan on suuri, lämmin ja välittävä sydän, johon mahtuu hoidossa olevia koiria oman lisäksi. Suosittelen erittäin lämpimästi Jonnaa ja hänen perhettään koirahoitopaikaksi kaikenkokoisille nelijalkaisille koirakavereille. <3"
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
40 €
/yö
JaanaJ

13. Jaana

15.7 km
alkaen
45 €
/yö
2 arviota

Luotettava ja eläinrakas eläintenhoitaja Oulunsalossa

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Australiankelpie Hime kanssa
JaanaJ

13. Jaana

Luotettava ja eläinrakas eläintenhoitaja Oulunsalossa 15.7 km
(2 arviota)
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Australiankelpie Hime kanssa
alkaen
45 €
/yö
NeeaN

14. Neea

0.1 km
alkaen
40 €
/yö
6 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Neea

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
NeeaN

14. Neea

Neea0.1 km
(6 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Olimme todella tyytyväisiä Neean palveluun. Erityisen mukava oli saada kuvia koirasta päivän aikana. Lemmikki myös kotiin palatessa tyytyväinen. Suosittelemme lämpimästi. "
JarmoJ
Arvostelu - Jarmo
alkaen
40 €
/yö
LaurindaL

15. Laurinda

8.2 km
alkaen
30 €
/yö
1 arvio

Lemmikkihoitaja & koiranulkoiluttaja Pet Sitter & Dog Walker

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
LaurindaL

15. Laurinda

Lemmikkihoitaja & koiranulkoiluttaja Pet Sitter & Dog Walker8.2 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
30 €
/yö
MirjamM

16. Mirjam

4.4 km
alkaen
30 €
/yö
12 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
MirjamM

16. Mirjam

Lemmikin hoitoa suurella sydämellä 4.4 km
(12 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
30 €
/yö
AnetteA

17. Anette

2.6 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
AnetteA

17. Anette

Ammattitaitoista, luotettavaa koirien ja kissojen hoitoa2.6 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
jeninaJ

18. jenina

1.4 km
alkaen
48 €
/yö
13 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien oma varamamma

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
jeninaJ

18. jenina

Lemmikkien oma varamamma1.4 km
(13 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
48 €
/yö
JessikaJ

19. Jessika

1.8 km
alkaen
25 €
/yö

Etsitkö vastuullista, huolehtivaa ja tarkkaa hoitajaa?

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
JessikaJ

19. Jessika

Etsitkö vastuullista, huolehtivaa ja tarkkaa hoitajaa?1.8 km
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
MarjaM

20. Marja

8.8 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Kokenut koiraihminen vailla hoitolaisia

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
MarjaM

20. Marja

Kokenut koiraihminen vailla hoitolaisia8.8 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö

Miksi house sitting sopisi teille?

Oletko lähdössä matkalle, mutta lemmikkisi haluaisi mieluummin pysyä kotona? Tai ehkä sinulla on monenlaisia lemmikkejä, eikä niiden sijoittaminen useisiin hoitopaikkoihin ole järkevää? Tällöin voisit harkita Pawshaken kotihoitajaa, joka tulee hoitamaan lemmikkejäsi kotiisi, siksi aikaa kun olet poissa.

Kaikki Pawshaken kautta tehdyt varaukset sisältävät Pawshake-takuun, eläinlääkärikulutakuun ja paljon muuta.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa talovahtipalvelua sijainnissa Oulu. Yli 208 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express