1. Koiran päivähoito
  2. Leppävaara

Koiran päivähoito, Leppävaara

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AinoA

1. Aino

3.7 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
AinoA

1. Aino

Uusi lemmikinhoitaja
Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti3.7 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Kaikki meni kivasti :)"
PiattaP
Arvostelu - Piatta
alkaen
15 €
/päivä
OlgaO

2. Olga

4.2 km
alkaen
20 €
/päivä
178 arviota
84
toistuvaa asiakasta

Happy Home For Your Pet

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
OlgaO

2. Olga

Happy Home For Your Pet4.2 km
(178 arviota)
84 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"We left our 6 months old puppy with a dog sitter for the first time. Olga was very helpful when we had some questions before booking. Our dog had a good time with her and seemed very relaxed and happy when we picked him up and left him with her again two days later. We are more than happy with Olga’s dog sitting and will definitely book a new stay for our dog very soon."
RuthR
Arvostelu - Ruth
alkaen
20 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
NataliaN

3. Natalia

3.2 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota

Koirarakas seura Lauttasaaressa 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
NataliaN

3. Natalia

Koirarakas seura Lauttasaaressa 🐾3.2 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Kaikki meni hyvin :)"
PiattaP
Arvostelu - Piatta
alkaen
20 €
/päivä
Luise-MarieL

4. Luise-Marie

5.1 km
alkaen
10 €
/päivä
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Luotettava viikonloppu kissanhoitaja

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Luise-MarieL

4. Luise-Marie

Luotettava viikonloppu kissanhoitaja5.1 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Oikein tunnollista ja huomaavaista hoitoa 👍🏻 "
AidaA
Arvostelu - Aida
alkaen
10 €
/päivä
VenlaV

5. Venla

4.2 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa lemmikinhoitoa ja rapsutuksia

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
VenlaV

5. Venla

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa lemmikinhoitoa ja rapsutuksia 4.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/päivä
ManuM

6. Manu

3.7 km
alkaen
40 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

A lifelong dog lover who treats every dog like family 🐾

Aktiivinen viimeksi eilen
ManuM

6. Manu

Uusi lemmikinhoitaja
A lifelong dog lover who treats every dog like family 🐾3.7 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
40 €
/päivä
AnniA

7. Anni

4.3 km
alkaen
22 €
/päivä
5 arviota
1
toistuva asiakas

Koiranhoitoa kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
AnniA

7. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella4.3 km
(5 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Luotettava hoitaja ja koira viihtyi erinomaisesti 😊"
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
22 €
/päivä
sofiaS

8. sofia

1.3 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Experienced dog sitter: walks, care and lots of love

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
sofiaS

8. sofia

Uusi lemmikinhoitaja
Experienced dog sitter: walks, care and lots of love1.3 km
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
OliviaO

9. Olivia

3.4 km
alkaen
16 €
/päivä
5 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lämmin ja avoin syli koirakamuille 🐶

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
OliviaO

9. Olivia

Lämmin ja avoin syli koirakamuille 🐶3.4 km
(5 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Kaikki meni hienosti ja mutkattomasti. Selkeästi myös Kira oli tykännyt, mikä ei ole itsestään selvyys. 😊"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
16 €
/päivä
IrisI

10. Iris

4.1 km
alkaen
26 €
/päivä
27 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Ruskeasuolla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
IrisI

10. Iris

Koiranhoitoa Ruskeasuolla4.1 km
(27 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Erittäin hyvä kokemus; Papu-koira viihtyi Iriksen kanssa koko työpäivän ja vaikutti onnelliselta koiralta päivän jälkeen :)) Kommunikointi Iriksen kanssa sujui erinomaisesti."
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
26 €
/päivä
SonjaS

11. Sonja

4.2 km
alkaen
27 €
/päivä
47 arviota
20
toistuvaa asiakasta

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SonjaS

11. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 4.2 km
(47 arviota)
20 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Tästä muodostunut vakiohoitopaikka koiralle. Kaikki mennyt aina täydellisesti!"
KalleK
Arvostelu - Kalle
alkaen
27 €
/päivä
KatriinaK

12. Katriina

2.8 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettava eläinhoitaja❤️

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
KatriinaK

12. Katriina

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettava eläinhoitaja❤️2.8 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä
MiiaM

13. Miia

3.9 km
alkaen
20 €
/päivä
11 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koiraihminen etsii lainatassuttelijaa, 🚗 käytössä!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MiiaM

13. Miia

Koiraihminen etsii lainatassuttelijaa, 🚗 käytössä!3.9 km
(11 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Miia hoiti vielä vähän arkaa rescuekoiraani Kosmoa rauhallisesti ja luotettavasti. Järjestelyt sujuivat helposti, ja sain kuulumisia kuvien kera hoidon ajalta. Jätän Kosmon luottavaisin mielin uudelleenkin Miian hoitoon. :) "
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
20 €
/päivä
SonS

14. Son

3.8 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring and reliable pet sitter in Espoo.

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
SonS

14. Son

Uusi lemmikinhoitaja
Caring and reliable pet sitter in Espoo.3.8 km
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
KatriK

15. Katri

3.8 km
alkaen
30 €
/päivä
3 arviota

🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
KatriK

15. Katri

🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️3.8 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"Aivan mahtava hoitaja! ❤️ Kommunikointi Katrin kanssa oli alusta asti helppoa ja sujuvaa. Koiramme, joka yleensä haukkuu kaikille, ei haukkunut Katrille yhtään ja lähti vieläpä todella mielellään hänen matkaansa. Tästä tuli heti sellainen olo, että koiramme oli hyvissä ja turvallisissa käsissä. Vahva suositus Katrille, käytämme ehdottomasti myös jatkossa! 🐾"
RosaR
Arvostelu - Rosa
alkaen
30 €
/päivä
Jesper & EmiliaJ

16. Jesper & Emilia

4.5 km
alkaen
20 €
/päivä
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Jesper & EmiliaJ

16. Jesper & Emilia

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi4.5 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Löysimme Emilian ja Jesperin viime hetkellä, kun tarvitsimme kiireellisesti hoitopaikkaa 8 kuukauden ikäiselle pennullemme, ja he suostuivat ystävällisesti auttamaan. Viestintä oli erittäin sujuvaa, ja saimme päivityksiä WhatsAppin kautta, mikä toi meille mielenrauhaa. Meidän Isla kotiutui heidän luokseen todella nopeasti, ja oli selvää, että he tarjosivat sille rakastavan ja huolehtivan ympäristön. Ihana pariskunta – suosittelemme lämpimästi heidän lemmikkihoitopalveluitaan!"
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
20 €
/päivä
AnniA

17. Anni

4.4 km
alkaen
20 €
/päivä
22 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
AnniA

17. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi4.4 km
(22 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Jätin rescuekoirani ensimmäistä kertaa hoitoon, joten minulla oli huoli miten koira pärjää uudessa paikassa. Pystyin kuitenkin olemaan levollisin mielin, sillä koirani sai hyvää hoitoa ja viihtyi hyvin Annin kodissa."
AmmiA
Arvostelu - Ammi
alkaen
20 €
/päivä
KadaK

18. Kada

4.3 km
alkaen
50 €
/päivä
12 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Eläinten Hoitaja

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KadaK

18. Kada

Eläinten Hoitaja 4.3 km
(12 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
50 €
/päivä
HeliH

19. Heli

4.6 km
alkaen
25 €
/päivä
25 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
HeliH

19. Heli

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella4.6 km
(25 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Aivan loistava hoitopaikka! Oli ihana tietää, että Sulo-kissa oli hyvässä turvallisessa hoidossa matkan ajan. Viestintä oli nopeaa ja kaikki sujui hienosti. "
EppuE
Arvostelu - Eppu
alkaen
25 €
/päivä
NeaN

20. Nea

4.4 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
NeaN

20. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾4.4 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Leppävaara tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 4458 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.