1. Koiran päivähoito
  2. Leppävaara

Koiran päivähoito, Leppävaara

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AinoA

1. Aino

4.2 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
AinoA

1. Aino

Uusi lemmikinhoitaja
Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti4.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
Luise-MarieL

2. Luise-Marie

3.2 km
alkaen
10 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Luise-MarieL

2. Luise-Marie

Luotettava ja empaattinen kissanhoitaja3.2 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Oikein tunnollista ja huomaavaista hoitoa 👍🏻 "
AidaA
Arvostelu - Aida
alkaen
10 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AdjaA

3. Adja

6.2 km - HKI
alkaen
12,5 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AdjaA

3. Adja

Luotettava opiskelija tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi6.2 km - HKI
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"booked adja on short notice and got a quick reply.mr cooper stayed for 9hrs on a warm Saturday and everything seemed to go very well he even got himself a personal fan to keep cool during the day❤️communication was good throughout day which were accompanied by some photos which i like it makes me know he his doing ok. Cooper went for a nice walk in the forests area near by where he could sniff unlimited. we will be booking again the future. Thank adja very much and HJK 4 life"
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
12,5 €
/päivä
AnniA

4. Anni

1.4 km
alkaen
22 €
/päivä
3 arviota

Koiranhoitoa kokemuksella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
AnniA

4. Anni

Koiranhoitoa kokemuksella1.4 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Annin kanssa sujui kaikki hienosti ja koiramme viihtyi todella hyvin! Seuraava kerta Annin hoidossa on jo varattu! 😊"
Anna-KaisaA
Arvostelu - Anna-Kaisa
alkaen
22 €
/päivä
MariM

5. Mari

5.4 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MariM

5. Mari

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!5.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
AngieA

6. Angie

5.6 km
alkaen
20 €
/päivä
22 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
AngieA

6. Angie

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!5.6 km
(22 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"This was my first time leaving my dog with a pet sitter and I was very nervous but Angie and Mike took wonderful care of my boy ❤️ Angie made sure she had every information about Riley before he arrived to them so that everything will go smoothly, and I can tell that my boy received so much love while in their care. I received updates and pictures too which was wonderful. I will happily use their services again 😍"
EszterE
Arvostelu - Eszter
alkaen
20 €
/päivä
ElsaE

7. Elsa

6.6 km
alkaen
48 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
ElsaE

7. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾6.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
48 €
/päivä
InkaI

8. Inka

5.4 km
alkaen
25 €
/päivä
1 arvio

Koiranhoitoa Lauttasaaressa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
InkaI

8. Inka

Koiranhoitoa Lauttasaaressa5.4 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Ensimmäinen kokemuksemme tästä palvelusta, ja hoitopaikka ylitti kaikki odotukset. Sympaattinen pariskunta, joiden kanssa kommunikointi oli mutkatonta ja helppoa. Koira tuntui viihtyvän, ja sai hyvää hoitoa ja huolenpitoa. Tulemme toistekin. Lämmin suositus!"
Marja-LiisaM
Arvostelu - Marja-Liisa
alkaen
25 €
/päivä
AlanA

9. Alan

6.8 km
alkaen
17 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
AlanA

9. Alan

Uusi lemmikinhoitaja
Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari 6.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
17 €
/päivä
OliviaO

10. Olivia

6.3 km
alkaen
16 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja avoin syli koirakamuille 🐶

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
OliviaO

10. Olivia

Lämmin ja avoin syli koirakamuille 🐶6.3 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Kaikki meni hienosti ja mutkattomasti. Selkeästi myös Kira oli tykännyt, mikä ei ole itsestään selvyys. 😊"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
16 €
/päivä
JenniJ

11. Jenni

6.6 km
alkaen
45 €
/päivä
6 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
JenniJ

11. Jenni

Vuosien kokemuksella hyvää lemmikinhoitoa!6.6 km
(6 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
45 €
/päivä
IrisI

12. Iris

6.7 km
alkaen
26 €
/päivä
27 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Ruskeasuolla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
IrisI

12. Iris

Koiranhoitoa Ruskeasuolla6.7 km
(27 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Erittäin hyvä kokemus; Papu-koira viihtyi Iriksen kanssa koko työpäivän ja vaikutti onnelliselta koiralta päivän jälkeen :)) Kommunikointi Iriksen kanssa sujui erinomaisesti."
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
26 €
/päivä
MarinaM

13. Marina

4.7 km
alkaen
45 €
/päivä
113 arviota
41
toistuvaa asiakasta

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MarinaM

13. Marina

Reliable and animal-loving pet sitter 🐾4.7 km
(113 arviota)
41 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"We want to thank Marina for taking care of our dogs. Although our dogs are very fearsome they came back from their stay at Marina's extremely happy and relaxed. "
RebeccaR
Arvostelu - Rebecca
alkaen
45 €
/päivä
NuppuN

14. Nuppu

4.1 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
NuppuN

14. Nuppu

Luotettava hoitaja - Rakastava hoitopaikka!🐾4.1 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Nopea kommunikointi ja kaikki sujui hienosti! Tyytyväinen koira 😊"
PinjaP
Arvostelu - Pinja
alkaen
20 €
/päivä
Jesper & EmiliaJ

15. Jesper & Emilia

1.8 km
alkaen
20 €
/päivä
19 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Jesper & EmiliaJ

15. Jesper & Emilia

Läsnäoloa, lenkkeilyä ja leikkejä karvakuonoillesi1.8 km
(19 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Löysimme Emilian ja Jesperin viime hetkellä, kun tarvitsimme kiireellisesti hoitopaikkaa 8 kuukauden ikäiselle pennullemme, ja he suostuivat ystävällisesti auttamaan. Viestintä oli erittäin sujuvaa, ja saimme päivityksiä WhatsAppin kautta, mikä toi meille mielenrauhaa. Meidän Isla kotiutui heidän luokseen todella nopeasti, ja oli selvää, että he tarjosivat sille rakastavan ja huolehtivan ympäristön. Ihana pariskunta – suosittelemme lämpimästi heidän lemmikkihoitopalveluitaan!"
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
20 €
/päivä
KatriK

16. Katri

1.1 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
2 arviota

🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
KatriK

16. Katri

Uusi lemmikinhoitaja
🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️1.1 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Aivan mahtava hoitaja! ❤️ Kommunikointi Katrin kanssa oli alusta asti helppoa ja sujuvaa. Koiramme, joka yleensä haukkuu kaikille, ei haukkunut Katrille yhtään ja lähti vieläpä todella mielellään hänen matkaansa. Tästä tuli heti sellainen olo, että koiramme oli hyvissä ja turvallisissa käsissä. Vahva suositus Katrille, käytämme ehdottomasti myös jatkossa! 🐾"
RosaR
Arvostelu - Rosa
alkaen
30 €
/päivä
KadaK

17. Kada

1.4 km
alkaen
50 €
/päivä
12 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Eläinten Hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
KadaK

17. Kada

Eläinten Hoitaja 1.4 km
(12 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
50 €
/päivä
AriA

18. Ari

6.8 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AriA

18. Ari

Koirarakas eläkeläinen6.8 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Papu-koira pääsi Arin luokse hoitoon. Kiitos Arin kärsivällisyyden; ensi kertaa Papua jännitti, toinen kerta meni todella hyvin. Lämpimät suositukset!"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/päivä
HeliH

19. Heli

6.2 km
alkaen
25 €
/päivä
24 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeliH

19. Heli

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella6.2 km
(24 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Aivan loistava hoitopaikka! Oli ihana tietää, että Sulo-kissa oli hyvässä turvallisessa hoidossa matkan ajan. Viestintä oli nopeaa ja kaikki sujui hienosti. "
EppuE
Arvostelu - Eppu
alkaen
25 €
/päivä
EemeliE

20. Eemeli

5.5 km
alkaen
30 €
/päivä
1 arvio
3
toistuvaa asiakasta

Rauhallista päivähoitoa ja lenkkejä Lauttasaaressa

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EemeliE

20. Eemeli

Rauhallista päivähoitoa ja lenkkejä Lauttasaaressa5.5 km
(1 arvio)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kaikki sujui hienosti ja eroahdistuksesta kärsivä koirani oli viihtynyt oikein hyvin Eemelin ja Julian seurassa. "
KaisaK
Arvostelu - Kaisa
alkaen
30 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Leppävaara tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Leppävaara. Yli 4516 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.