1. Koiran päivähoito
  2. Helsinki

Koiran päivähoito, Helsinki

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

2.4 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MillaM

1. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta2.4 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Very good and gentle behavior. "
ReijoR
Arvostelu - Reijo
alkaen
15 €
/päivä
AnnamariA

2. Annamari

1.5 km
alkaen
23 €
/päivä
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AnnamariA

2. Annamari

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾1.5 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Iloinen, avulias ja kiva koiranhoitaja. Kaikki meni meillä hienosti!"
MaaritM
Arvostelu - Maarit
alkaen
23 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
SaaraS

3. Saara

2.7 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
SaaraS

3. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <32.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
20 €
/päivä
ElsaE

4. Elsa

3 km
alkaen
48 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
ElsaE

4. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
48 €
/päivä
EkaterinaE

5. Ekaterina

1.2 km
alkaen
17 €
/päivä
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

✨Pet Boarding & Day Care In Helsinki, Kalasatama✨

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
EkaterinaE

5. Ekaterina

✨Pet Boarding & Day Care In Helsinki, Kalasatama✨1.2 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
"My dog Tomas was very well taken care of and the communication was very good :)"
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
17 €
/päivä
MariiaM

6. Mariia

1.6 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariiaM

6. Mariia

1.6 km - HKI
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
NeaN

7. Nea

2.7 km
alkaen
25 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
NeaN

7. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾2.7 km
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
IreneI

8. Irene

1.2 km
alkaen
35 €
/päivä
19 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koiran- ja kissanhoitoa Kalasatamassa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
IreneI

8. Irene

Koiran- ja kissanhoitoa Kalasatamassa1.2 km
(19 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
"Irene oli mahtava! Kaikki meni loistavasti ja koira sai uuden ystävän ✨"
WilmaW
Arvostelu - Wilma
alkaen
35 €
/päivä
JuliaJ

9. Julia

1.4 km
alkaen
19 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
JuliaJ

9. Julia

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶1.4 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"This was mr coopers first time with julia and im sure not the last. we booked the night before for a morning sitting session and everything with booking was fast and smooth. julia met outside the apartment which thank god is quite close and mr cooper was happy to go on a new apartment adventure. I got some nice pics of cooper relaxing so i think he enjoyed. Thanks again and enjoy ur little vacation. Hopefully see u soon.🐕"
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
19 €
/päivä
VilmaV

10. Vilma

0.8 km
alkaen
15 €
/päivä
4 arviota

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
VilmaV

10. Vilma

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌 0.8 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Kiitos koiramme hyvästä hoidosta Vilmalle. Luotettavuus, ystävällisyys ja kokemus välittyi sekä koiralle, että meille, kaikki sujui hienosti. "
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
15 €
/päivä
Anna-LottaA

11. Anna-Lotta

0.4 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Anna-LottaA

11. Anna-Lotta

Uusi lemmikinhoitaja
Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<30.4 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
"our first booking with anna-lotta and everything went extremely well from start to finish.mr cooper seemed to have a great time judging by the pics we were sent.all communication was fast and clear and anna-lotta seemed to be very nice and calm person which is perfect for mr cooper to feel comfortable and relaxed.we will visit again soon.thanks again and see you soon 😊 "
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
18 €
/päivä
JonnaJ

12. Jonna

2.2 km
alkaen
25 €
/päivä
32 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Loving, gentle care

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
JonnaJ

12. Jonna

Loving, gentle care2.2 km
(32 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Iso kiitos Jonnalle Carlo-kissan hoidosta! Kaikki sujui todella hyvin,"
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
25 €
/päivä
HeidiH

13. Heidi

2.6 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
HeidiH

13. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi2.6 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
alkaen
18 €
/päivä
EevaE

14. Eeva

2.3 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
EevaE

14. Eeva

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen2.3 km
(7 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
EssiE

15. Essi

1.2 km
alkaen
20 €
/päivä
16 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Kokenut (paimen)koirienhoitaja 🐶

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
EssiE

15. Essi

Kokenut (paimen)koirienhoitaja 🐶1.2 km
(16 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Villakoiramme oli päivän Essin hoidossa. Viestintä ennen hoitoa oli sujuvaa. Pääsimme muitta mutkitta etukäteen tutustumaan hoitopaikkaan. Kaikki sujui oikein hyvin! "
HelmiH
Arvostelu - Helmi
alkaen
20 €
/päivä
PetraP

16. Petra

1.1 km
alkaen
30 €
/päivä
21 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
PetraP

16. Petra

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶1.1 km
(21 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Petra on taitava ja osaava hoitaja, joka jakson aikana treenaili meidän pennuille haastavia asioita. Kuvia ja kuulumisia tuli riittävästi, että lomalla jopa uskalsi rentoutua, etenkin kun koirat selvästi viihtyivät. Kaikki kommunikointi on ollut todella helppoa, ja pennut palvovat Petraa. 💛🤍🖤🤍"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
JohanJ

17. Johan

1.4 km
alkaen
15 €
/päivä
38 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Loving and happy pet sitters in the heart of Helsinki

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
JohanJ

17. Johan

Loving and happy pet sitters in the heart of Helsinki1.4 km
(38 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"I recently left my dog, Melvin, in Johan’s and his family’s care, and I’m really happy with how it went. Johan was professional, friendly, and attentive to Melvin’s needs. It was easy to see that he truly cares about the dogs he looks after. Melvin seemed comfortable and relaxed with Johan, which gave me peace of mind. Based on this positive experience, I’m sure we’ll continue with Johan in the future. I can recommend him to anyone looking for a trustworthy and caring dog sitter!"
OnniO
Arvostelu - Onni
alkaen
15 €
/päivä
VeeraV

18. Veera

1.2 km
alkaen
20 €
/päivä
10 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja eläinrakas koiranhoitaja🐾

VeeraV

18. Veera

Luotettava ja eläinrakas koiranhoitaja🐾1.2 km
(10 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"i booked very on short nogice and i got super fast reply and the booking went very smooth.mr cooper seeemed to have a good day with vera and even made some new dog toy friends. we are just about to make a new booking "
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
20 €
/päivä
AlinaA

19. Alina

1.6 km
alkaen
35 €
/päivä
51 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
AlinaA

19. Alina

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰1.6 km
(51 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Everything went really well! I can recommend Alisa to be a reliable and caring dog sitter 😊"
SauliS
Arvostelu - Sauli
alkaen
35 €
/päivä
EsterE

20. Ester

2.7 km
alkaen
25 €
/päivä
16 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa koirien ulkoilutusta ja hoitoa🐶🫶🏼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
EsterE

20. Ester

Luotettavaa koirien ulkoilutusta ja hoitoa🐶🫶🏼2.7 km
(16 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Vien ehdottomasti koira uudelleen Esterille 😍 lämmin ja huomaavainen hoitaja! "
SofieS
Arvostelu - Sofie
alkaen
25 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Helsinki tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4532 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.